Pokaz wybuchów – testy wybuchów pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


SEBASTIAN GRUSZKA
Pokaz wybuchów - GRUPA WOLFF - TESSA

W Krakowie w dniach 26-27 września 2013 r., miało miejsce Międzynarodowe Seminarium INDEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego w zakładach przemysłowych oraz kluczowych technologii produkcji materiałów sypkich. Było to kolejne z serii spotkań, które systematycznie odbywają się na czterech kontynentach, tj. w Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Azji oraz Europie. Organizatorem tego wydarzenia, z ramienia Międzykontynentalnego Stowarzyszenia Ekspertów ds. Bezpieczeństwa Wybuchowego była GRUPA WOLFF™.

 

Testy wybuchów pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych

Jednym z ważniejszych wydarzeń podczas seminarium INDEX był pokaz wybuchów pyłów oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Testy zostały zrealizowane na terenie poligony wojskowego Pasternik w Krakowie. Poniżej przedstawiamy film ukazujący cztery, niezwykle interesujące testy:

Seminarium INDEX – polska edycja

W polskiej edycji Seminarium INDEX wzięło udział ponad 150 uczestników, reprezentujących wszystkie najważniejsze gałęzie przemysłu, poczynając od energetyki i chemii, po przemysł mineralny, spożywczy i farmaceutyczny. Co ważne, w seminarium wzięły udział największe polskie koncerny (m.in.: PGE, ZE PAK, ENERGA, EDF, GDF SUEZ, PKN Orlen, KGHM Polska Miedź, Grupa Azoty, KANUF, AKZO NOBEL, Philip Morris, KOMPANIA PIWOWARSKA, US Pharmacia, Sudzucker), jak również średnie i małe przedsiębiorstwa. Pozwala to sądzić, iż niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa bezpieczeństwo oraz jakość produkcji stanowią ważny element ich strategii.

… na podstawie Seminarium INDEX doskonale widać, iż polskie zakłady przemysłowe chcą podążać w stronę najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa produkcji, w tym bezpieczeństwa wybuchowego, jak i jakości wytwarzanych produktów. To niezwykle ważne aspekty ich działalności w dobie zwiększającej się konkurencyjności…” – komentował dr hab. inż. Andrzej Wolff, ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego oraz współzałożyciel GRUPY WOLFF™, będącej organizatorem wydarzenia.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Naszym celem jest szerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle. Pragniemy go realizować poprzez inspirowanie ludzi osadzonych w branży przemysłowej do wdrażania najlepszych praktyk w zakresie bezpieczeństwa, aby w ten sposób mogli chronić pracowników i mienie firmy, a także środowisko naturalne. Cel ten realizujemy m.in. poprzez organizację konferencji z praktycznymi pokazami wybuchów i systemów ochronnych.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


SEBASTIAN GRUSZKA

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik