Działania serwisowe po aktywacji systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu w jednej z największych spółek energetycznych w Polsce

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


ROBERT BODZIOCH

W ostatnim czasie inżynierowie serwisu GRUPY WOLFF otrzymali zgłoszenie na telefon alarmowy o zadziałaniu systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu w jednym z zakładów energetycznych. Do aktywacji doszło w obrębie zespołu młynowego. Po 4 godzinach grupa serwisowa była już na miejscu i rozpoczęła analizę zaistniałych zdarzeń.

W porozumieniu z klientem natychmiast podjęto prace mające na celu przywrócenie sprawności układu tłumienia i odsprzęgania wybuchu. Serwisanci wymienili wszystkie butle oraz przeprowadzili testy sprawności układu. Po około 6 godzinach układ mielenia był gotowy do ponownego włączenia.

Dane z czujnika dynamicznego wzrostu ciśnienia typu MEX3.2HT

W ramach podjętych działań grupa serwisowa sprawdziła komorę mielenia, gdzie wciąż zalegał rozżarzony węgiel. Następnie przeprowadzono odczyt danych z zamontowanego na młynie czujnika dynamicznego wzrostu ciśnienia (patrz wykres powyżej). Okazało się, iż zmiana ciśnienia w czasie była zgodna z charakterystyką wybuchową mielonego produktu (obszar na wykresie ograniczony czerwonymi liniami). W efekcie aktywowane zostały butle z czynnikiem tłumiącym nie dopuszczając tym samym do niebezpiecznego rozwoju wybuchu.

Zredukowane ciśnienie wybuchu w młynie osiągnęło zaledwie 1241 mbar i było wyższe od standardowego ciśnienia pracy młyna o niecałe 200 mbar. Parametry systemu tłumienia wybuchu są dobierane w taki sposób aby zredukowane ciśnienie wybuchu, to jest ciśnienie wybuchu zminimalizowane przez zabezpieczenia, nie przekroczyło wytrzymałości konstrukcyjnej chronionego urządzenia.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Dział GRUPY WOLFF poświęcony serwisowi instalacji i urządzeń oferuje kompleksowe usługi dla wielu dziedzin przemysłu. Nasze prace realizujemy także dla stref zagrożonych wybuchem. Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


ROBERT BODZIOCH

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)