Dostawa separatorów magnetycznych dla dwóch znaczących producentów z przemysłu cukierniczego i napojów

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


KRZYSZTOF WNĘK

W ostatnim czasie GRUPA WOLFF dostarczyła dla dwóch znaczących producentów z przemysłu cukierniczego i napojów kilka sztuk separatorów magnetycznych, które zamontowane zostaną na transportach pneumatycznych cukru z cystern samochodowych do silosów. 

Do podstawowych funkcji separatorów magnetycznych zalicza się:

  • dokładne oczyszczanie produktu z zanieczyszczeń ferromagnetycznych,
  • eliminację potencjalnych źródeł zapłonu poprzez wyłapywanie zanieczyszczeń ferromagnetycznych mogących powodować iskrzenie podczas transportu,
  • możliwość kontroli partii przyjmowanego materiału pod względem zanieczyszczeń ferromagnetycznych.

Dzięki stałym magnesom neodymowym, zastosowane separatory charakteryzują się dużą mocą przyciągania magnetycznego tj. 9000 Gauss. Urządzenia są certyfikowane do pracy w strefach zagrożenia wybuchem Ex oraz do pracy z produktami spożywczymi.

Zastosowane separatory magnetyczne można umieszczać w pneumatycznej linii przenośnikowej dowolnego typu, z luźnym lub gęstym materiałem, z możliwością montażu pod dowolnym kątem, od ustawienia pionowego do poziomego. Typowe miejsce montażu to stanowisko rozładunku cysterny umożliwiające kontrolę przychodzących dostaw. Urządzenie można stosować do wszystkich materiałów sproszkowanych i granulatów. Posiada zamykaną, odporną na manipulacje pokrywę zapewniającą dostęp do urządzenia wyłącznie osobom upoważnionym.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Realizujemy dostawy zarówno pojedynczych urządzeń, jak również w oparciu o własne biuro projektowe i dział montażowy wykonujemy kompletne instalacje stosowane przy produkcji proszków, granulatów, cieczy i past. Nasze prace obejmują zarówno dobór urządzenia (który może być realizowany w oparciu o testy z rzeczywistym produktem), jak również jego montaż, uruchomienie oraz serwis.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


KRZYSZTOF WNĘK

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)