Dostawa paneli dekompresyjnych dla producenta mebli

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


MARCIN SIENIEK

W ostatnim czasie GRUPA WOLFF dostarczyła 28 sztuk paneli dekompresyjnych dla jednego z największych zakładów branży meblarskiej w Polsce.

Panele dekompresyjne stanowią prostą, a zarazem pewną formę ochrony przed skutkami wybuchu. Przeznaczone są głównie do stosowania na otwartej przestrzeni. W chwili wybuchu pękają, wyprowadzając skutki wybuchu w postaci ciśnienia i kuli ognia do otoczenia. Wybierając ten rodzaj zabezpieczenia należy pamiętać o wyznaczeniu strefy niebezpiecznej w obrębie paneli, która w pewnych przypadkach może sięgać nawet kilkudziesięciu metrów.

Zastosowano panele typu VL o wymiarach 586 x 920 mm, wykonane ze stali nierdzewnej, które mają posłużyć do modernizacji i rozbudowy instalacji produkcyjnej. Zostaną one zamontowane na silosach służących do przechowywania pyłu oraz na filtrach.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

W zakresie zabezpieczeń przeciwwybuchowych nasze działania obejmują audyt instalacji zagrożonych wybuchem pod kątem spełnienia wymogów dyrektywy ATEX, obliczenia odporności konstrukcyjnej urządzeń i aparatów zagrożonych wybuchem, zabezpieczenie instalacji przed skutkami wybuchu, opracowanie powykonawczej oceny ryzyka wybuchu oraz przeprowadzenie szkolenia zarówno z obsługi wdrożonych systemów, jak również pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


MARCIN SIENIEK

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)