Jak wybuchają pyły cukru

Mariusz Balicki

Skontaktuj się z naszym inżynierem


MARIUSZ BALICKI

Zobacz jak wybuchowy jest pył cukru

Niniejsze testy zostały zrealizowane w ramach szkolenia jakie GRUPA WOLFF przeprowadziła dla koncernu Pfeifer & Langen. W czasie szkoleń z praktycznym pokazem wybuchów uczestnicy na własnej skórze mogą się przekonać jak potężna siła drzemie w pozornie niegroźnych substancjach. W tym przypadku mamy do czynienia z pyłem cukru, jednak podobne testy realizowane były z zastosowaniem pyłu herbaty, węgla, biomasy, kakao i wielu innych.

WYBUCH CUKRU - TEST PIERWSZY

Wybuch pyłu cukru w aparacie zabezpieczonym poprzez panel dekompresyjny. Brak układu odsprzęgania sprawia, że ciśnienie i kula ognia uchodzi z urządzenia nie tylko poprzez wspomniany panel ale także poprzez kanał, który w praktyce przemysłowej byłby połączony z innym urządzeniem. Jest to błędne rozwiązanie, które może doprowadzić do rozprzestrzenienia się wybuchu na sąsiednie aparaty.

WYBUCH CUKRU - TEST DRUGI

Analogiczny wybuch pyłu cukru w aparacie, który tym razem został zabezpieczonym poprzez panel dekompresyjny oraz układ odsprzęgania (niebieska klapa zwrotna na kanale). Jak można zauważyć wybuch został upuszczony wyłącznie poprzez panel dekompresyjny. Rozwiązanie to jest poprawne jednak należy pamiętać, że w obrębie panela należy wyznaczyć strefę niebezpieczną, w której nie powinni znajdować się ludzie, pojazdy oraz elementy instalacji.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Oferta szkoleń ATEX przewiduje możliwość uczestnictwa w szkoleniach otwartych, wedle konkretnie ustalonego programu, bądź zamkniętych, dostosowanych do specyfiki danego zakładu produkcyjnego lub organizacji.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Mariusz Balicki

Skontaktuj się z naszym inżynierem


MARIUSZ BALICKI

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)