Dostawa rurowego przerywacza płomienia dla producenta olejów i tłuszczy spożywczych

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


BARTŁOMIEJ BORZDZIŁOWSKI


RAFAŁ OLSZAŃSKI


MICHAŁ BALEWICZ

W ramach prac związanych z poprawą bezpieczeństwa zakładu jeden z wiodących producentów olejów i tłuszczy spożywczych zlecił specjalistom GRUPY WOLFF dobór i dostawę rurowego dwukierunkowego przerywacza płomienia detonacji.

Przerywacz będzie stanowił zabezpieczenie przed cofnięciem się płomienia z pochodni do dopalania gazów nadmiarowych powstających w procesie produkcji.

Zakup przerywacza płomienia detonacji był podyktowany koniecznością wymiany wyeksploatowanego i nie posiadającego odpowiednich oznaczeń wymaganych przez Dyrektywę Parlamentu Unii Europejskiej 94/9/EG.

Zobacz film – wybuch w rurociągu – deflagracja, detonacja
i detonacja niestabilna a dobór przerywacza płomienia

W obu doświadczeniach płomień napędzany był poprzez wzrost objętości spalonych gazów oraz przez coraz szybsze zasysanie palnej mieszanki gazów. W efekcie, wraz z długością rurociągu, czoło płomienia przyspieszało generując coraz większą ilość energii.

SPRAWDŹ OFERTĘ

AMAL: LIRD SCREWED (DS VERSION) IN-LINE FLAME ARRESTER

Specjalizujemy się w dostawach zabezpieczeń procesowych, które chronią pojedyncze urządzenia, jak również całe instalacje produkcyjne przed uszkodzeniem w wyniku nieprawidłowego przebiegu procesu. Nasze działania obejmują zarówno analizy i audyty instalacji procesowych pod kątem bezpieczeństwa procesowego, prace projektowe jak również dostawy, montaże i serwis.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


BARTŁOMIEJ BORZDZIŁOWSKI


RAFAŁ OLSZAŃSKI


MICHAŁ BALEWICZ

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik