Końcowe przerywacze płomienia dla modernizowanej instalacji aromatów

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


BARTŁOMIEJ BORZDZIŁOWSKI


RAFAŁ OLSZAŃSKI


MICHAŁ BALEWICZ

Dla jednego ze znaczących przedsiębiorstw z branży paliwowo-energetycznej GRUPA WOLFF dostarczyła końcowe przerywacze płomienia, które będą zabezpieczać modernizowaną instalację aromatów przed deflagracją atmosferyczną.

Deflagracja: wybuch rozprzestrzeniający się z prędkością poddźwiękową.

Dostarczone końcowe przerywacze są zaprojektowane do ochrony zbiorników i instalacji o wysokim stopniu zagrożenia. Są one wyposażone tylko w jeden króciec przyłączeniowy.

Korpus przerywaczy wykonany jest ze stali nierdzewnej. Maksymalna temperatura robocza urządzeń wynosi 60oC, a maksymalne ciśnienie robocze 1,1 bar abs.

Jednostka filtra płomienia umieszczona w korpusie (krążek z prześwitami o wysokości max. 0,6 mm) służy jako chłodnica odbierająca ciepło z procesu spalania mieszaniny palnej z powietrzem, wygaszając płomień i chroniąc instalację. Rolę elementów chłodzących pełnią ścianki każdego z prześwitu. Ważna jest jeszcze długość prześwitu (wysokość krążka). W procesie certyfikacji została ona dobrana przez producenta tak, by odebrała ciepło spalania wszystkich substancji z grupy wybuchowości IIB3.

Zobacz film: Wybuch w rurociągu – deflagracja, detonacja i detonacja niestabilna

SPRAWDŹ OFERTĘ

AMAL: LIRD SCREWED (DS VERSION) IN-LINE FLAME ARRESTER

Specjalizujemy się w dostawach zabezpieczeń procesowych, które chronią pojedyncze urządzenia, jak również całe instalacje produkcyjne przed uszkodzeniem w wyniku nieprawidłowego przebiegu procesu. Nasze działania obejmują zarówno analizy i audyty instalacji procesowych pod kątem bezpieczeństwa procesowego, prace projektowe jak również dostawy, montaże i serwis.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


BARTŁOMIEJ BORZDZIŁOWSKI


RAFAŁ OLSZAŃSKI


MICHAŁ BALEWICZ

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik