Dostawa systemów do uziemienia maszyny drukującej

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


ŁUKASZ GODAWA

Dla naszego wieloletniego Klienta zajmującego się produkcją opakowań, głównie dla przemysłu spożywczego, zrealizowaliśmy kolejną dostawę systemów uziemiających.

Na nowej maszynie z dwunastoma stanowiskami drukującymi zostaną zastosowane przede wszystkim proste zaciski ze stali nierdzewnej, które będą miały za zadanie uziemienie metalowych beczek z farbami, tzw. hoboków. Ostre zęby zacisków zapewnią skutecznie przebicie przez znajdujące się na beczkach zanieczyszczenia farbą.

Ponadto na stacji dozowania rozpuszczalników zostaną zamontowane systemy zasilane bateryjnie, które będą na bieżąco monitorowały stan uziemienia. Składają się one z jednostki monitorującej, spiralnego przewodu uziemiającego oraz zacisku.

Prosty zacisk uziemiający

Przenośny zestaw zacisków

System kontroli uziemienia

Zastosowane uziemienia zapewnią bezpieczne odprowadzenie ładunków elektrostatycznych z przewodzących urządzeń technologicznych, co zniweluje możliwość wystąpienia niebezpiecznych wyładowań.

Należy pamiętać, by czynność uziemiania elementów układu realizować zanim rozpoczniemy procesy mieszania, przelewania, przesypywania itp. W przypadku, gdy będzie to wykonywane w trakcie przeprowadzania czynności technologicznych, zbliżenie uziemionego przewodnika do ścianki pojemnika, która zdążyła już zostać naelektryzowana, może doprowadzić do przeskoku iskry.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Uziemienia elektrostatyczne

Dostarczamy uziemienia elektrostatyczne (systemy kontrolery uziemienia, zaciski i przewody uziemiające, stacje kontroli obuwia i rękawic), które ograniczają ryzyko powstania wybuchu palnych substancji w wyniku przeskoku iskry elektrostatycznej.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


ŁUKASZ GODAWA

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)