5 najważniejszych rzeczy, które powinieneś wiedzieć o naszym czasopiśmie Express Przemysłowy

BEATA GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 b.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: Expressu Przemysłowego, konferencji, szkoleń
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!

Kilka lat temu postanowiliśmy, by zacząć wydawać własne czasopismo branżowe. Była to odpowiedzialna decyzja – ciężko było nam znaleźć wydawnictwo, które spełni nasze wysokie wymagania, a nam miało się to udać. Sprecyzowaliśmy wizję czasopisma, mocno wierząc w swoją kreatywność i umiejętności. Plan był prosty – tworzymy czasopismo dla ludzi osadzonych w branży przemysłowej, które będzie różnić się od standardowych, często nużących pism technicznych.

Początek 2014 roku zaowocował powstaniem Expressu Przemysłowego. W jednym z ostatnich numerów pisaliśmy, że „wyzwania, do których podchodzi się we właściwy sposób, są do pokonania” i wtedy tak właśnie się stało. Co kwartał pojawiały się kolejne wydania 3 tysięcy egzemplarzy Expressu, na które czekaliśmy z wielką ekscytacją (tak jest zresztą do dziś). Razem z nimi dawali o sobie znać nowi sympatycy czasopisma.

Ci, którzy są z nami od początku, wiedzą, że przez ostatnie kilka lat Express ewoluował nie tylko w sposobie redagowania treści, wprowadzaniu bogatej szaty graficznej czy wdrażaniu nowych działów tematycznych – wszystko to było efektem ciągłego zdobywania wiedzy oraz nowych umiejętności.

Sam 2017 rok obfitował w ważne momenty. Największym osiągnięciem było znalezienie się Expressu Przemysłowego na półkach wybranych salonów sieci Empik w całej Polsce (sprawdź >>). Dzięki temu mogliśmy wyjść poza strefę prenumeratorów, którą stanowią pracownicy setek polskich zakładów przemysłowych i zaprezentować się nowej grupie odbiorców. Ponadto patronujemy wielu wydarzeniom branżowym, niejednokrotnie skupiających wielu specjalistów.

Praca nad czasopismem daje nam dużo satysfakcji. Kiedy nadchodzi pora na przygotowanie nowego numeru, zakasujemy rękawy i z ogromnym zapałem zaczynamy proces tworzenia. Tym bardziej cieszymy się ze wszystkich opinii, jakie do nas spływają – kilka z nich możesz przeczytać tutaj>>.

Dzisiaj chcemy w pięciu punktach podkreślić najważniejsze rzeczy, które powinieneś wiedzieć o Expressie Przemysłowym.

1. Dzielimy się wiedzą

Każde wydanie Expressu to ogromna dawka wiedzy z zakresu bezpieczeństwa przemysłowego, BHP, utrzymania ruchu, ochrony środowiska oraz aspektów prawnych w branży przemysłowej. Rozpoczynając działania wydawnicze zależało nam na tym, by nie ograniczać się jedynie do teorii, ponieważ sami doskonale wiemy, że w wielu przypadkach to praktyka sprawdza się najlepiej. W artykułach technicznych eksperci dzielą się więc swoim wieloletnim doświadczeniem, wskazując na dostępne rozwiązania techniczne na przykładzie różnych przedsiębiorstw produkcyjnych, w oparciu o obowiązujące normy i rozporządzenia. Pokazują w jaki sposób można przełożyć wiedzę teoretyczną na praktykę, biorą pod lupę problematyczne zapisy rozporządzeń oraz wyjaśniają pojawiające się w tym zakresie wątpliwości.

Dzieląc się wiedzą i opiniami pomagamy w wyborze odpowiednich rozwiązań i podejmowaniu kluczowych decyzji mających wpływ na funkcjonowanie zakładów przemysłowych i dostosowanie ich do aktualnych norm prawnych.

W Expressie przeczytasz nie tylko wysokiej jakości artykuły techniczne, które w dużej mierze bazują na zrealizowanych projektach, ale również znajdziesz praktyczne poradniki przedstawiające omawiane zagadnienia w formie tabelarycznej. Ponadto poznasz historie wypadków w przemyśle oraz opinie o ich przyczynach i możliwościach zapobiegnięcia katastrofom. Express to również dział POLSKI PRZEMYSŁ, w którym uznani eksperci, w tym władze największych i najważniejszych spółek w Polsce, komentują najnowsze inwestycje.

Jeśli i Ty masz pomysł na tekst, który wpisuje się w tematykę Expressu i zaciekawi naszych Czytelników, koniecznie się z nami skontaktuj. Dzięki publikacji możesz nie tylko podzielić się z innymi swoim doświadczeniem, ale również budować swoją markę osobistą oraz wzmacniać wizerunek firmy, a my Ci to umożliwimy.

2. Konfrontujemy prezesów polskich spółek z tezami wizjonerów biznesu

Dzięki prezesom, którzy przeistoczyli się w ikony biznesu, zarządzane przez nich przedsiębiorstwa rozwinęły się w błyskawicznym tempie i do dziś dnia przynoszą ogromne zyski. Nieprzeciętni przedsiębiorcy, którzy dzięki nieszablonowym pomysłom potrafią zbudować doskonały projekt i odnieść sukces – jakie jest ich spojrzenie na biznesową rzeczywistość?

Odpowiedzi na to pytanie znajdziesz w specjalnym cyklu wywiadów, w którym prezesi polskich spółek konfrontują się z tezami wielkich wizjonerów biznesu XX w. takich jak Steve Jobs, Henry Ford czy Walt Disney. Z naszego punktu widzenia ci, którzy biorą udział w wywiadzie, wykazują się sporą dozą odwagi. Do tej pory wywiadu udzielili Krzysztof Granicki (NSG Group – Pilkington), Wojciech Majka (Ecol), Grzegorz Czul (FLUOR), Dominik Tomczak (Polwax) oraz Bartosz Wolff (GRUPA WOLFF). I Ty możesz dołączyć do ich grona i podzielić się z innymi swoim spojrzeniem na biznes.

3. Prezentujemy najnowsze osiągnięcia polskich naukowców i rodzimych firm

Chcąc promować polskie osiągnięcia i produkty stworzyliśmy cykle pt. INNOWACYJNA POLSKA i NAUKA W POLSCE, skierowane do osób ciekawych świata, w których prezentujemy najnowsze osiągnięcia rodzimych naukowców i firm (wyniki badań, wynalazki, wpływ nauki na życie i przemysł, ciekawostki). Artykuły zawarte w tym dziale cieszą się szczególnym zainteresowaniem oraz pozytywnym odbiorem Czytelników.

Dotychczas pisaliśmy m.in. o instalacji odzysku chłodu (BEST Systemy Grzewcze), polskiej, rewolucyjnej technologii diagnostyki raka piersi (BRASTER), produkcji ogniw fotowoltaicznych z perowskitu (Saule Technologies) czy przełomowej i chronionej zgłoszeniem patentowym technologii ultraprecyzyjnego drukowania szerokiej gamy nanomateriałów (XTPL). Na łamach Expressu ukazują się również artykuły naukowców z polskich uczelni takich jak m.in. Akademia Górniczo-Hutnicza czy Akademia Morska w Szczecinie.

Powyższe przykłady to doskonałe dowody na to, że Polak chce i potrafi. Mamy nadzieję, że rozpowszechnianie informacji o dokonaniach naukowych naszych rodaków stanowią cegiełkę na drodze rozwoju nowej generacji wybitnych polskich inżynierów oraz nowoczesnych technologii, które w przyszłości staną się wizytówką Polski.

4. Pokazujemy nasze pasje

Jak wspominaliśmy na początku, nie chcieliśmy by Express był standardowym czasopismem branżowym. To, co wyróżnia go spośród pism technicznych, to fakt, że poza artykułami merytorycznymi dzielimy się z Wami swoimi zainteresowaniami i relacjami z podróży. Wiemy bowiem doskonale, że nic nie łączy ludzi lepiej niż pasja. Do tej pory w Expressie znalazły się takie opowieści jak „Czarnogóra… wyprawa niemożliwa”, „Albania… wyprawa życia w Góry Przeklęte”, „Beztroskie wakacje pod żaglami 2GO – historia rejsu po Atlantyku” czy „Modelarstwo redukcyjne w mikroskali przemysłowej”. Ponadto znajdziecie w nim artykuły psychologiczne, które często mogą być pomocne w życiu nie tylko zawodowym, ale również w prywatnym (m.in. „Satysfakcja z życia”, „Intuicja jak rozum – niezbędna w podejmowaniu dobrych decyzji”).

Chcemy, by nasze czasopismo nie ograniczało się jedynie do przestrzeni zawodowej i oprócz praktycznych treści dawało Czytelnikom chwilę relaksu po ciężkim dniu pracy. Takiego „oddechu” potrzebuje przecież każdy z nas.

5. Dopełniamy czasopismo drukowane portalem informacyjnym

Express Przemysłowy to kwartalnik, a my chcemy aby nasi Czytelnicy mogli być z informacjami ze świata na bieżąco. Poza tym zdarzają się sytuacje, w których nie macie w rękach drukowanego czasopisma i jego lektura nie jest możliwa.

W tym celu stworzyliśmy portal www.ex-p.pl, który stał się ważnym medium internetowym, rozpoznawalnym wśród wielu środowisk. Udostępniamy na nim wiele publikacji z obszaru gospodarki, biznesu, nauki, nowinek technologicznych oraz przemysłu. Znajdują się tam również informacje o wydarzeniach branżowych, którym Express patronuje. Dzięki temu nic nie umknie Twojej uwadze.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Express Przemysłowy

Express Przemysłowy to wydawany raz na kwartał magazyn dla ludzi, których nudzą standardowe czasopisma branżowe. Łączy poważne treści techniczne z materiałami gospodarczymi i biznesowymi, które dają Czytelnikowi chwilę relaksu po ciężkim dniu pracy. To również portal internetowy www.ex-p.pl, na którym udostępniamy publikacje z obszaru gospodarki, biznesu, nauki, nowinek technologicznych oraz przemysłu.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

BEATA GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 b.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: Expressu Przemysłowego, konferencji, szkoleń
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Wiadomość

Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych pochodzących od GRUPY WOLFF będącej wydawcą czasopisma i portalu Express Przemysłowy (www.ex-p.pl).