To już trzecie wydanie Expressu Przemysłowego

BEATA GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 b.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: Expressu Przemysłowego, konferencji, szkoleń
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!
Express Przemysłowy

Z dumą prezentujemy kolejne, już trzecie wydanie Expressu Przemysłowego – nowoczesnego magazynu skierowanego do inżynierów oraz kadry zarządzającej polskim przemysłem.

Express z założenia ma promować polskie innowacyjne projekty. Ma inspirować i pobudzać do działania. Ma pokazywać że Polak potrafi. I choć trzonem naszego magazynu są tematy związane stricte z przemysłem to nie zamykamy się jedynie na ten obszar. Dlaczego? Ponieważ Express to magazyn dla ludzi otwartych na świat. Dla ludzi ciekawskich – w pozytywnym tego słowa znaczeniu, których nudzą standardowe czasopisma branżowe. Express nie ma sztywnych ram, może się w nim pojawić artykuł o niemal każdej tematyce. Warunek? Musi być inspirujący. Przykładem na to jest artykuł o polskich marzycielach, którzy postanowili stworzyć… pasażerski, w pełni cywilny odrzutowiec (str. 18). Ten unikalny na skalę światową samolot, którego będzie można parkować w garażu, do startu potrzebuje zaledwie 200 m. Można by pomyśleć że niebawem każdy będzie mógł latać odrzutowcem… można by gdyby nie jego cena, która wg różnych źródeł ma się wahać w okolicy 5 mln zł. Mimo wszystko i tak trzymamy kciuki za ostatnie testy maszyny.

W ostatnich latach przez Europę oraz Polskę przetacza się batalia o to jak powinien wyglądać idealny mix energetyczny, jakie paliwa i technologie powinny stanowić jego trzon. Zagadnienie to, ze względu na wydarzenia za naszą wschodnią granicą, w ostatnim czasie nabrało jeszcze większego znaczenia.

Jedno jest pewne, mix z założenie musi zapewnić bezpieczeństwo energetyczne kraju, mieć pozytywny wpływ na środowisko oraz stanowić bodziec do tworzenia nowych technologii, a tym samym wzrostu innowacyjności gospodarki. Zdaje się, iż wszystkie te warunki spełniają opracowane w Polsce technologie przemiany paliw stałych (węgla, biomasy, odpadów gumowych) w gaz. Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać na stronach 6. i 8.

W Expressie nie może zabraknąć wiedzy merytorycznej. W obszarze bezpieczeństwa wybuchowego warto zwrócić uwagę na artykuł pt. „Instalacje odpylające oraz centralnego odkurzania – dobór zabezpieczeń przeciwwybuchowych” (str.12). Jest to kompendium wiedzy zarówno dla użytkowników, jak i producentów tego typu instalacji, wskazujące najważniejsze zagadnienia w tym obszarze.

Światłowodowy pomiar temperatury to wciąż stosunkowo nowa technologia. W Polsce sensory tego typu najczęściej stosuje się do zabezpieczania przenośników taśmowych przed pożarem (a w pewnych przypadkach, także przed wybuchem). Zastosowań światłowodów jest jednak znacznie więcej. Przykładowo mogą być one wykorzystywane do wykrywania przecieków w instalacjach procesowych oraz tamach, a także do badania poziomu zmrożenia gruntu przy głębieniu szybów. Ten ostatni przypadek został poruszony w artykule na stronie 44, z którego można dowiedzieć się również (a może przede wszystkim) jak ta niezwykła technologia działa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Express Przemysłowy

Express Przemysłowy to wydawany raz na kwartał magazyn dla ludzi, których nudzą standardowe czasopisma branżowe. Łączy poważne treści techniczne z materiałami gospodarczymi i biznesowymi, które dają Czytelnikowi chwilę relaksu po ciężkim dniu pracy. To również portal internetowy www.ex-p.pl, na którym udostępniamy publikacje z obszaru gospodarki, biznesu, nauki, nowinek technologicznych oraz przemysłu.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

BEATA GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 b.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: Expressu Przemysłowego, konferencji, szkoleń
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Wiadomość

Wyrażam zgodę na otrzymywanie treści marketingowych pochodzących od GRUPY WOLFF będącej wydawcą czasopisma i portalu Express Przemysłowy (www.ex-p.pl).