Fotorelacja z targów SyMas oraz pokazu wybuchów

Targi SyMas oraz pokaz wybuchów - fotorelacja

W dniach 6-7 października GRUPA WOLFF wzięła udział w Międzynarodowych Targach SyMas, które każdego roku skupiają inżynierów zainteresowanych tematyką obróbki, magazynowania i logistyki materiałów sypkich i masowych. Przy tej okazji nasi eksperci zrealizowali demonstracyjny pokaz ukazujący siłę wybuchów pyłów oraz par cieczy, a także skuteczności zabezpieczeń przeciwwybuchowych (odciążanie wybuchu, bezpłomieniowe odciążanie wybuchu oraz tłumienie wybuchu).

Zarówno stoisko GRUPY WOLFF, jak również wspomniane wyżej pokazy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających. Przykładowo, same pokazy odwiedziło ponad trzysta osób, wśród których nie zabrakło przedstawicieli branży przemysłowej oraz mediów.

W tym roku na naszym stoisku skupiliśmy się na aspektach związanych z bezpieczeństwem wybuchowym w przemyśle oraz technologiach stosowanych przy produkcji materiałów sypkich (w tym m.in. na technologii przesiewu i przemiału materiałów drobnoziarnistych oraz odpylania pyłów wybuchowych).

Atrakcją naszego stoiska z pewnością była wyjątkowa drukarka 3d wykonana z… klocków Lego. Urządzenie to zaprojektował i wykonał Piotr Palczewski – młody polski inżynier, który został objęty przez GRUPĘ WOLFF mecenatem. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się pakiety piwne WOLFF PREMIUM BEER.

Wybuch pyłu węgla (0,5 kg) w zbiorniku (200 litrów) zabezpieczonym poprzez panel dekompresyjny

Wybuch pyłu węgla (0,5 kg) w zbiorniku (200 litrów) zabezpieczonym poprzez układ bezpłomieniowego odciążania wybuchu

Wybuch pyłu węgla (0,5 kg) na otwartej przestrzeni

Wybuch pyłu węgla (0,5 kg) na otwartej przestrzeni stłumiony przez system HRD

Symulacja wybuchu par cieczy lub gazów w studzience kanalizacyjnej