KONKURS

Kiedy dwa tygodnie temu pisaliśmy, że udało nam się w zastępstwie Czerwonego Mikołaja załatwić wizytę Niebieskiego, nie myśleliśmy, że to tylko początek kolejnych kłopotów.

Niebieski miał duże problemy, żeby do nas dotrzeć. Najpierw pokrzyżowała mu plany pandemia, gdyż granice lądowe i powietrzne są na tyle strzeżone, że nie mógł użyć swoich magicznych sani. Postanowił więc, że przekroczy granicę polsko-ukraińską w sposób „tradycyjny”. Jednak to tylko pogorszyło sprawę…

Widząc jego dziwaczny, niebieski strój, funkcjonariusze straży granicznej postanowili go zatrzymać. Jedni widzieli w nim milicjanta, drudzy Dziadka Mroza, a to wszystko relikty poprzedniej epoki, tak więc zabroniono mu wjazdu do Polski. Nasz Święty Mikołaj nie poddał się jednak tak łatwo. W związku z tym przedzierał się przez nasze wschodnie bory i lasy i ostatecznie… udało mu się przemycić wielki wór prezentów.

Mamy jednak prośbę, aby szybciutko odebrać te prezenty, gdyż nie mieliśmy gdzie ich zmagazynować i musieliśmy chwilowo eksmitować naszego prezesa z jego gabinetu.

Co przytargał dla Was Niebieski Mikołaj?

Wielkie bloki przepysznej i ultrasłodkiej ukraińskiej chałwy! Wyglądają tak smakowicie, że sami najchętniej byśmy opróżnili gabinet prezesa, zjadając ją na miejscu. A uwierzcie nam, nie mamy tyle silnej woli, żeby długo wytrzymać, dlatego prosimy o pomoc i udział w konkursie. Dla koneserów czekolady przygotowaliśmy w zastępstwie pomadki z Wawelu. Natomiast dla osób, które nie gustują w słodyczach, oraz tych, co lubią się uczyć, również mamy przygotowany inny, bardziej „wybuchowy” przezent.

Co zrobić, aby zgarnąć prezent?

Chałwa wygląda tak pysznie, że wiemy, że nie starczy jej dla wszystkich. Dlatego prosimy, napisz poniżej list do Niebieskiego Mikołaja, uzasadniając, dlaczego to właśnie Ty na nią zasługujesz. Chyba że wolisz wygrać pomadki z Wawelu lub jednodniowe szkolenie ATEX, to również prosimy, uzasadnij swój wybór. Dodatkowo znajdź na naszej stronie przynajmniej 3 z 6 ukrytych wizerunków Niebieskiego Mikołaja z logiem GRUPY WOLFF (takich jak widoczny poniżej) i daj nam znać, gdzie one się znajdują.

Podsumowując, zobacz, co dla Ciebie mamy

20 x BLOK CHAŁWY PROSTO Z UKRAINY – ok 2-3 kg.

Solidny kawał przemyconej przez granicę przez Niebieskiego Mikołaja ukraińskiej chałwy słonecznikowej wyrabianej w tradycyjny sposób. Któż nie chce pozwolić sobie na chwilę zapomnienia w liczeniu kalorii, szczególnie w okresie świątecznym? Szczególnie że chałwa to także bomba witaminowa. Dostarcza bogactwo witamin A, B, E, H oraz T.

10 x pakietów z pomadkami z Wawelu

Pomadki są z Wawelu, ale opakowanie jest nasze :). Zaprojektowaliśmy je w taki sposób, aby zwrócić uwagę na globalny problem jakim jest marnotrawienie ogromnych ilości żywności. Połączenie słodyczy ze wspomnianym problemem wydawać się na pierwszy rzut oka dziwne, ale sprawdzając różne statystyki uwzględniające najczęściej marnowane produkty nigdzie nie znaleźliśmy informacji właśnie o słodyczach 🙂

10 x darmowe jednodniowe szkolenie o tematyce ATEX

Jednym z ważniejszych obszarów działalności GRUPY WOLFF jest bezpieczeństwo wybuchowe. Jako lider w tym zakresie staramy się dzielić naszym doświadczeniem na licznych szkoleniach oraz konferencji HAZEX. Rocznie szkolimy około tysiąca osób. Kolejne 3,5 tys. osób bierze udział w naszym elektronicznym programie edukacyjnym. Dziś, wybierając tę nagrodę, możesz dołączyć do grona ekspertów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle.

  Wybierz prezent, który chciałabym/chciałbym otrzymać:

  Imię i nazwisko

  Nazwa firmy

  E-mail firmowy

  Adres, który podaję do wysyłki prezentu:

  Ulica

  Miasto

  Kod pocztowy

  Podobizny Św. Mikołaja z logo GRUPY WOLFF znajdują się na stronach:

  Drogi Św. Mikołaju, na prezent zasłużyłem/am, ponieważ:

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych w celu przesyłki nagrody mikołajkowej oraz na udostępnianie drogą mailową artykułów oraz informacji pochodzących od GRUPY WOLFF.

  Kim jest Niebieski Mikołaj?

  Czy wiesz, że Święty Mikołaj na Ukrainie również przynosi prezenty, z tym że nie 6 a 19 grudnia?

  Kiedy 4 grudnia wielu z Was otrzymało od nas wiadomość o tym, że w tym roku zawiódł nas „Czerwony Przyjaciel”, ale udało nam się załatwić zastępstwo i zaangażowaliśmy „Niebieskiego Przyjaciela” i to jeszcze zza wschodniej granicy, to część z Was odpowiedziała nam, że są ciekawi, o co chodzi, ponieważ na ten moment skojarzenia mają tylko z „czasami słusznie minionymi”, czyli milicjantem lub Dziadkiem Mrozem. Nic bardziej mylnego 🙂

  Na Ukrainie, bo o tym kraju mowa, również odwiedza dzieci i zostawia im prezenty Święty Mikołaj. Robi to jednak 19 grudnia, kiedy to podobnie jak w Polsce 6 grudnia, świętuje On swoje imieniny. Co ciekawe, jest to Mikołaj – Biskup w niebieskim ornacie, a nie czerwona, dość otyła postać, która upowszechniła się na całym świecie dzięki reklamie Coca-Coli.

  Dwór Świętego Mikołaja z Ukrainy

  Większość z nas kojarzy, że Święty Mikołaj ma swoją siedzibę w Finlandii, a dokładnie w regionie Laponia w mieście Rovaniemi. Ukraiński Mikołaj, jak na Świętego Mikołaja przystało, również posiada swoją siedzibę. W 2004 roku postanowił przestać się ukrywać w głębokiej puszczy i osiadł w miejscowości o nazwie Pistyń (Pystyn’; Пістинь), a dokładniej… na terenie Parku Narodowego „Hutsulshchyna”.

  W swoim obszernym łożu Mikołaj ma dokładnie 3 poduszki, na których śpi:

  • na pierwszej słyszy głos Pana Boga, mówiący o jego misji na ziemi
  • na drugiej słyszy modlitwy i prośby sierot oraz dzieci chorych
  • na trzeciej zaś poduszce gdy śpi – słyszy wszystkie dziecięce życzenia

  Zwiedzanie siedziby Świętego Mikołaja z Ukrainy