TEMAT

Rynek pracownika? Jakie są rezultaty mojej decyzji sprzed blisko roku o rezygnacji z agencjami HR oraz ograniczeniu do minimum ofert pracy na pracuj.pl

W artykule sprzed blisko roku stawiam m.in. tezę, że ze względu na małą ilość pracowników na rynku działania agencji HR stały się mocno radykalne. Ich głównym celem jest przedstawienie kandydata za wszelką cenę. Niezależnie czy pasuje on do sposobu myślenia nowej firmy, czy też nie.

Od publikacji postu minęło nieco czasu. Mogę więc odnieść się do decyzji o zaprzestaniu współpracy z agencjami HR oraz ograniczeniem ogłoszeń na portalach z pewnej perspektywy.

Nadal nie korzystamy z agencji HR / Uruchamiamy program poleceń

Nadal nie korzystamy z firm headhunterskich i uważam to za dobrą decyzję. Uruchomiliśmy własny program poleceń, w ramach którego wypłacamy 3000 zł za skuteczne polecenie pracowników. W ten sposób pozyskaliśmy kilku pracowników i sporo aplikacji, które być może będą pomocne w przyszłości. Działają także polecenia/kontakty z pominięciem naszego programu – tu także pozyskaliśmy kilku kluczowych pracowników.

Nasze podejście spotkało się także z dobrym odbiorem potencjalnych pracowników, co z pewnością wpłynęło na jeszcze lepsze aplikacje, które do nas spływają.

Co nam się nie udało

To co nie do końca nam się udało, to całkowite uniezależnienie się od portali z ogłoszeniami. Niestety przy skali naszej działalności oraz czasem niszowości poszukiwanych przez nas specjalistów wsparcie portalami (a na dzień dzisiejszy jednym portalem) jest niezbędne.

Podsumowanie

Ostatecznie raz jeszcze potwierdzam, że polecenia stanowią najlepszą formę pozyskiwania najlepszych, najbardziej zaangażowanych pracowników. W naszym przypadku, jej minusem jest mały zasięg w stosunku do portali z ogłoszeniami, przez co nie jest ona skuteczna w przypadku każdej rekrutacji.

 

Grafika: https://www.freepik.com/

FIRMA Z LUDZKĄ TWARZĄ

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą…

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą, opartą na powierzchownych relacjach typu fast-food. W biznesie szukamy czegoś więcej – zaufania, partnerstwa i ludzkiej twarzy. To na tych fundamentach chcemy budować GRUPĘ WOLFF. Nie jest to łatwe w świecie zdominowanym przez korporacyjny, chłodny styl prowadzenia biznesu. Zapewniam jednak, że będziemy starać się podążać własną drogą. Drogą biznesu z ludzką twarzą.

Dlatego, poprzez kanał na portalu LinkedIn oddaję się do waszej dyspozycji. Każdy z Was – klientów, partnerów, pracowników, a także potencjalnych pracowników czy klientów może zadać mi pytanie. Gwarantuje, że odpowiem na każde z nich.

Ze swojej strony będą chciał pokazywać Wam firmę od kuchni, udostępniać ciekawostki z branży, ciekawe konkursy oraz własne przemyślenia, czyli wszystko to co może Was zainteresować. Dołącz do mnie i bądźmy w kontakcie.