Sukcesy projektu EEG

Czy pamiętacie Piotra Palczewskiego – inżyniera, który we współpracy z GRUPĄ WOLFF prowadzi działania mające na celu stworzenie systemu komunikacji i sterowania z wykorzystaniem myśli? Jesteście ciekawi jak przebiegają prace nad projektem? Zapytaliśmy o to samego Piotra!

– Aktualnie projekt wszedł w kolejny etap rozwoju. System przy profesjonalnym wsparciu programistycznym jest przystosowywany do użytku konsumenckiego. W najbliższej przyszłości zostanie opracowana wstępna szata graficzna interfejsu, a w późniejszym czasie wprowadzone będą rozwiązania dzięki którym znacznie zbliżymy się do efektu finalnego. Jednakże do końca pozostała jeszcze długa droga. W dalszym etapie czekają nas m.in. testy oprogramowania – mówi Piotr. – Mam nadzieję, że projekt sprawi, że życie osób sparaliżowanych stanie się choć odrobinę lepsze – kończy.

Praca magisterska Piotra pt. „Opracowanie systemu służącego do wprowadzania tekstu z wykorzystaniem fal mózgowych EEG” zyskuje uznanie w różnych konkursach. Została ona wyróżniona w V-tej edycji konkursu na najlepsze prace dyplomowe Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH w roku akademickim 2015/2016. Ponadto praca Piotra wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie o nagrodę ABB czyniąc Piotra Laureatem I Etapu. Gratulujemy sukcesów i czekamy na dalszy rozwój projektu!

Zobacz co łączy Piotra Palczewskiego i GRUPĘ WOLFF