Praca magisterska nt. realizowanego przez GRUPĘ WOLFF i Piotra Palczewskiego projektu z wykorzystaniem fal EEG wygrywa ogólnopolski konkurs o nagrodę ABB

Prace nad komercyjną wersją systemu do wprowadzania znaków z wykorzystaniem EEG idą pełną parą i mają się ku końcowi. Jednak nie jest to jedyna dobra wiadomość. W styczniu br. pisaliśmy o tym, że praca Piotra Palczewskiego wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie o nagrodę ABB czyniąc Piotra Laureatem I Etapu. Jaki jest finał konkursu?

Dnia 26 maja odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród konkursu ABB na najlepszą pracę dyplomową 2016/2017. Niezmiernie miło jest nam poinformować, że praca magisterska Piotra opisująca prace nad projektem zajęła 1 miejsce. Jest to dla nas znak, że podążamy właściwą drogą i że tworzymy coś niezwykłego.

Główna nagroda to 30 tys. złotych. Jej fundatorem jest Dyrektor Centrum Badawczego ABB oraz Prezes Zarządu ABB Sp. z o.o. Konkurs obejmował obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie, napisane w języku polskim lub angielskim, z dziedzin m.in. nowoczesnych technologii, automatyki, energetyki oraz informatyki.

W II etapie ogólnopolskiego konkursu brało udział ponad 50 prac dyplomowych. Wszystkie były na bardzo wysokim poziomie merytorycznym, tym bardziej czujemy się zaszczyceni tym wyróżnieniem.

W najbliższym czasie planowane jest przeprowadzenie testów systemu z udziałem osób, którym sprzęt może pomóc. Mamy nadzieję, że już niedługo znowu będziemy mogli podzielić się dobrymi wiadomościami.

Przeczytaj artykuł nt. systemu sterowania myślami