Udowodnimy, że przesiejemy Twój produkt efektywniej

Wykonaj test z własnym produktem i dowiedz się więcej o rewolucyjnej, rozsądnej cenowo technologii przesiewania oraz gwarancji zwrotu urządzenia, gdy nie spełnia założonych parametrów pracy

Spotkajmy się

Przesiewacz VFE® zadziwia prostotą konstrukcji, innowacyjnością oraz dobrą ceną. To urządzenie jest tak dobre, że dajemy Ci 30-dniową gwarancję zwrotu (szczegóły poniżej). Odwiedź nas na targach SyMas, a udowodnimy, że przesiejemy Twój produkt efektywniej niż urządzenia, które posiadasz.

 Gdzie i kiedy 

Kraków, Expo Kraków
ul. Galicyjska 9
2-3 paź. 2019

 Testy na żywo 

Zobacz urządzenie w akcji. Przyjdź z 2 kg swojego produktu, a użyjemy go do testów – szczegóły poniżej

 Niespodzianka 🙂 

Odwiedź nasze stoisko, aby skosztować naszego firmowego piwa lub cydru – WOLFF PREMIUM BEER & CIDER

 Z kim porozmawiam 

Do Twojej dyspozycji oddajemy dwóch inżynierów: Krzysztof Wnęk (517-442-215) oraz Krzysztof Tetla (515-380-030)

30 dni na zwrot

Zakup urządzenia to olbrzymia odpowiedzialność, która prawdopodobnie spoczywa na Twoich barkach. Rozumiemy to i chcemy Ci pomóc w tym niełatwym procesie wyboru optymalnego urządzenia. Dlatego, najpóźniej na bazie testów, potwierdzimy możliwość jego zastosowania oraz wskażemy minimalne parametry przesiewu, które możemy Ci zagwarantować. Jeśli dostarczony przesiewacz ich nie spełni, będziesz mógł go zwrócić w ciągu 30 dni od dostawy. Gwarancję oraz warunki dostawy i zwrotu otrzymasz na piśmie.

Studium przypadku

Jak producent glinek oraz materiałów ceramicznych zwiększył efektywność przesiewu o 300%

Zwiększyliśmy efektywność przesiewu o 300%

Ograniczyliśmy 3-krotnie zużycie energii

Wyeliminowaliśmy pneumatyczny odbiór pyłu

Drastycznie zmniejszyliśmy ilość przestojów

Krzysztof Wnęk:  byłem odpowiedzialny za realizację projektu mającego zwiększyć efektywność instalacji separacji produktu finalnego od nadziarna. Zadanie dotyczyło bardzo drobnej glinki (poniżej 90 μm) pochodzącej z węzła mielenia.

Problem: wiodący producent materiałów ceramicznych w Polsce borykał się z problemem efektywności separacji bardzo drobnej glinki (rozdział poniżej 90 μm z dokładnością <95%) o tendencji do oblepiania urządzeń. Dotychczas w procesie stosował on separator powietrzny, który posiadał kilka istotnych mankamentów. Do najważniejszych z nich należały:

 • aż 40% właściwego produktu pozostawało w nadziarnie,
 • separator powietrzny wymagał kosztownej w użytkowaniu instalacji odbioru pyłu,
 • awaryjność separatora wymagała częstych przestojów, nawet raz na tydzień.

Przesiewacz VFE®: to proste a zarazem innowacyjne urządzenie. Jego serce to mechaniczne wzmacniacze drgań, które drastycznie zwiększają efektywność siania zapewniając jednocześnie samooczyszczanie się sit.

Rozwiązanie: nasza przesiewacz typ VFE® został przedstawiony inwestorowi w chwili, gdy był on zdecydowany na zakup klasycznego przesiewacza. Prostota oraz skuteczność urządzenia w powiązaniu z gwarancją pozwalającą zwrócić urządzenie w ciągu 30 dni przekonały go do zmiany decyzji. W efekcie dostarczyliśmy przesiewacz, który zapewnił:

 • czterokrotne zmniejszenie ilości właściwego produktu w nadawie – z 40 do 10%,
 • wyeliminowaliśmy kosztowną instalację odbioru pyłu,
 • zastosowaliśmy bezawaryjne urządzenie ograniczając ilość przestojów do minimum.

Bardzo czysty produkt <95%

Wysiew frakcji poniżej 90 μm

Brak efektu zapychania sit

Testy – weź udział

Suche informacje przekazywane przez handlowców? To za mało, aby rzetelnie wyrobić sobie zdanie o produkcie. Dlatego w czasie targów będziesz mógł nie tylko z nami porozmawiać, ale przede wszystkim wziąć udział w testach przesiewania na żywo. Wykonamy je z wykorzystaniem naszych proszków lub proszków dostarczonych przez Ciebie. Jeśli więc chcesz sprawdzić możliwości naszych przesiewaczy, zapisz się na udział w testach klikając w poniższy guzik.

Wzmacniacz drgań

Do napędu przesiewacza stosujemy dwa małe silniki z masami niewyważonymi. Wprawiają one w drgania ramę z pokładami przesiewającymi, która spoczywa na mechanicznych wzmacniaczach drgań. Wzmacniacze, które stanowią połączenie elastomeru z metalem, to sekret skutecznego przesiewu. Za ich sprawą sita wprawiane są w chaotyczne drgania o wysokim przyspieszeniu. Zapewnia to bardzo dokładny i wydajny przesiew bez zalepiania oczek sit.

Charakterystyka

 • precyzyjny przesiew produktów o uziarnieniu 0-30 mm
 • idealny dla produktów wilgotnych
 • idealny dla uziarnienia nawet poniżej 50 μm
 • czystość produktu właściwego powyżej 95%
 • bardzo szybka wymiana siatek bez naciągania
 • brak efektu zalepiania sit
 • do 3 raz mniejsze zużycie energii w porównaniu z klasycznymi przesiewaczami
 • prosta obsługa i konserwacja
 • brak przenoszenia wibracji na konstrukcję wsporczą

Przykłady zastosowania

Przesiewacze VFE® przeznaczone są do separowania produktów suchych i wilgotnych na sitach o oczku z zakresu od 36 µm do 30 mm. Urządzenia można stosować do przesiewania bardzo drobnych frakcji (50-200 µm). Przesiewacze występują w różnych rozmiarach o wydajności do 100 ton. Istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez zabudowę kilku urządzeń.

Przesiewanie nawozu

Przesiewanie cukru

Przesiewanie drobnego piasku

Przesiewanie kruszyw mineralnych

Przesiewanie kamienia wapiennego

Przesiewanie pigmentu

Niespodzianka

Choć swoją pracę kochamy, to faktem jest, że nie samą pracą człowiek żyje. Dlatego dla osób, które odwiedzą nasze stoisko mamy niespodziankę – WOLFF PREMIUM BEER & CIDER. To unikalne piwo oraz cydr ze staropolskich jabłek. Produkty jedyne w swoim rodzaju dostępne pod naszą marką, tylko dla wybranych.