[rev_slider_vc alias=”baner-cap”]

Własna prefabrykacja
 skrzynek zaciskowych i kaset sterowniczych

Dynamiczny wzrost potencjału GRUPY WOLFF stał się fundamentem do inwestycji w infrastrukturę spółki i budowy nowej siedziby w podkrakowskich Balicach. Nowy budynek biurowy wraz z halą produkcyjną umożliwił nam przystąpienie do międzynarodowego programu CAP. Nasze wielomiesięczne prace zostały sfinalizowane audytem i certyfikacją ze strony Eaton Cooper Crouse-Hinds. Pozwoliło nam to uzyskać certyfikat „Certified Assembly Partner for Explosion Protected Products”, który uprawnia nas do prowadzenia prefabrykacji szerokiego zakresu urządzeń z palety produktów Eaton Cooper Crouse-Hinds.

Sebastian Słaboszewski
Dyrektor działu handlowego w GRUPIE WOLFF

Najważniejsze korzyści

Gwarancja wysokiej jakości dzięki całkowitej kontroli nad wyrobem na każdym etapie produkcji

Sprawny przebieg realizacji dzięki skróceniu czasu dostawy niestandardowych rozwiązań

Możliwość produkcji małych ilości nawet w ciągu 1–3 dni roboczych od daty przyjęcia zamówienia

Typ urządzeńRodzaj urządzeń
Skrzynki zaciskowe GRP (Poziom 1) GHG72, GHG73, GHG74, GHG79
Skrzynki zaciskowe stal nierdzewna (Poziom 1)N-TB, Ex-CELL, S-TB
Kasety sterownicze stal nierdzewna (Poziom 1)GHG 414, GHG 414 81, GHG 414 82
Kasety sterownicze GRP (Poziom 1)GHG 41, GHG 411 81, GHG 411 82,
GHG 411 83, GHG 43, GHG 432, GHG 434
Pulpity sterownicze GRP i stal nierdzewna (Poziom 2)GHG 44x, GHG 444 23, GHG 448 23, GHG 449 23, GHG 447 23, GHG 444 33, GHG 448 33, GHG 449 33, GHG 447 33
Rozdzielnice dystrybucji energii (Poziom 3)GHG619

Gwarantujemy najwyższą jakość

Plany rozwojowe

W kolejnym etapie planujemy rozpocząć produkcję kaset sterowniczych o większych gabarytach i bogatszym wyposażeniu. Rozszerzenie asortymentu pozwoli realizować złożone algorytmy sterowania różnych urządzeń. Nasze plany zakładają również produkcję rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do pracy w strefach zagrożonych wybuchem. Rozdzielnice te będą przeznaczone do dystrybucji energii elektrycznej w wymagającym środowisku przemysłowym. Indywidualne wyposażenie poszczególnych pól rozdzielczych pozwoli nam sprostać każdym potrzebom Klienta. Wszystkie nasze rozdzielnice przeznaczone do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem będą produkowane i testowane zgodnie z najwyższymi standardami, gwarantując wysoki stopień bezpieczeństwa. Rozdzielnice będą prefabrykowane zgodnie ze schematem opracowanym i dostarczonym przez Klienta lub przez biuro projektowe GRUPY WOLFF, z uwzględnieniem wszystkich warunków wpływających na bezpieczeństwo ich użytkowania. W szczególności dotyczy to wymagań w zakresie wytrzymałości mechanicznej i temperaturowej.

Dzięki lokalnej prefabrykacji będziemy w stanie zaprojektować rozdzielnice do stref zagrożenia wybuchem w taki sposób, aby straty mocy zabudowanych komponentów i aparatów elektrycznych nie powodowały przekroczenia maksymalnej temperatury powierzchni obudowy, która w przypadku mieszanin gazowych jest wyznaczona dla danej klasy temperaturowej.

Dzięki specjalnym klapom obsługowym, indywidualnie montowanym w naszym zakładzie, zintegrowanym z obudową Ex-e, zainstalowane aparaty modułowe mogą zostać uruchomione bez potrzeby otwierania obudowy. Obudowy rozdzielnic wykonywane będą z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym i przeznaczone dla grup gazowych IIB i IIC oraz zatwierdzone do użytku w strefie 1 i 2, jak również w strefie 21 i 22 zagrożenia wybuchem.

Międzynarodowy Program CAP

CAP (ang. Certified Assembly Partner) to specjalny program szkoleniowy dla lokalnych zakładów produkcyjnych prowadzonych przez autoryzowanych dystrybutorów na terenie danego kraju, działających w ramach systemu zapewnienia jakości. Program ten ma na celu produkcję urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym w oparciu o specjalistyczną wiedzę, na podstawie dokumentacji techniczno-konstrukcyjnej producenta, zgodnie ze schematem ATEX, a także wedle specyfikacji i wymagań Klienta przy zastosowaniu jednolitych procedur produkcji, kryteriów oceny, metodyki badań czy zasad raportowania.

Zaświadczenie Crouse-Hinds GmbH

Cooper Crouse-Hinds z siedzibą w Soest to światowy lider w produkcji artykułów elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym do wszystkich stref zagrożenia wybuchem. Najbardziej znaną w Polsce marką tej firmy jest CEAG. Należy do międzynarodowego koncernu Eaton, którego obroty w 2016 roku sięgnęły 19,7 miliardów dolarów. Crouse-Hinds zatrudnia w swoich oddziałach na całym świecie kilkadziesiąt tysięcy osób.

Szeroki zakres dostaw

Realizujemy dostawy urządzeń elektrotechnicznych w wykonaniu przeciwwybuchowym,
w tym m.in. oprawy oświetleniowe, oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, rozdzielnice, kasety i panele sterujące, osprzęt łączeniowy, wyłączniki bezpieczeństwa.
Nasze działania w tym zakresie prowadzone są w sposób kompleksowy, tj. od audytu zakładu przemysłowego, przez dobór właściwych rozwiązań, po ich montaż.

eLLK LED – liniowe oprawy świetlówkowe led EX ATEX
GHG – skrzynki zaciskowe wykonane z tworzywa sztucznego EX ATEX
Oprawy oświetlenia awaryjnego lampy led EX ATEX
Kasety i panele sterujące w wykonaniu przeciwwybuchowym

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

+48 12 2018 100     |     elektrotechnika@grupa-wolff.eu