TEMAT

WYBUCH PYŁU CUKRU – film z testów oraz konkurs. Wygraj udział w szkoleniu ATEX

W czwartek 7 grudnia, w ramach szkolenia ATEX, sprawdziliśmy jak wybucha pył cukru – efekty możecie zobaczyć na filmie poniżej (konkurs znajduje się na końcu wpisu).

Instalacja składa się z dwóch zbiorników o wymiarach 37x37x37 cm (V=50l) połączonych kanałem. W obu komorach znajduje się niewielka ilość pyłu cukrowego, który zostaje wzbudzony poprzez podmuch powietrza. W chwili kontaktu chmury z gorącą powierzchnią (rozgrzany pręt w prawej komorze) dochodzi do zapłonu i wybuchu. Ciśnienie i ogień przebijają się do lewego zbiornika, gdzie dochodzi do wybuchu wtórnego. Oba zbiorniki są zabezpieczone poprzez „panele dekompresyjne” wykonane z warstwy aluminium i papieru, które uległy rozerwaniu, pozwalając ujść skutkom wybuchu (ciśnienie, ogień) do atmosfery.  Mimo, że skala testu (w porównaniu do warunków przemysłowych) była mikroskopijna płomienie sięgały kilku metrów, a uczestnicy pokazu wyraźnie odczuli falę ciśnienia i ciepła.

KONKURS: dlaczego w rzeczywistych warunkach przemysłowych na kanale łączącym oba zbiorniki należy zamontować tzw. izolację wybuchu, która uniemożliwi przebicie się płomienia do sąsiedniego zbiornika? Wśród osób, które odpowiedź prawidłowo rozlosujemy trzy szkolenia ATEX: www.hazex.eu/szkolenia-atex/czwartek-z-bezpieczenstwem

FIRMA Z LUDZKĄ TWARZĄ

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą…

Nie chcemy być kolejną anonimową firmą, opartą na powierzchownych relacjach typu fast-food. W biznesie szukamy czegoś więcej – zaufania, partnerstwa i ludzkiej twarzy. To na tych fundamentach chcemy budować GRUPĘ WOLFF. Nie jest to łatwe w świecie zdominowanym przez korporacyjny, chłodny styl prowadzenia biznesu. Zapewniam jednak, że będziemy starać się podążać własną drogą. Drogą biznesu z ludzką twarzą.

Dlatego, poprzez kanał na portalu LinkedIn oddaję się do waszej dyspozycji. Każdy z Was – klientów, partnerów, pracowników, a także potencjalnych pracowników czy klientów może zadać mi pytanie. Gwarantuje, że odpowiem na każde z nich.

Ze swojej strony będą chciał pokazywać Wam firmę od kuchni, udostępniać ciekawostki z branży, ciekawe konkursy oraz własne przemyślenia, czyli wszystko to co może Was zainteresować. Dołącz do mnie i bądźmy w kontakcie.