Jak dobrać układ oddechowy z przerywaczem płomienia dla bezciśnieniowego zbiornika podziemnego

Podstawowym zadaniem układów oddechowych jest wyrównanie ciśnienia w zbiorniku względem ciśnienia zewnętrznego. Przy produktach palnych układ oddechowy ma jeszcze jedno istotne zadanie – musi chronić atmosferę gazową w zbiorniku przed przedostaniem się płomienia. Jak zatem prawidłowo dobrać układ oddechowych z przerywaczem płomienia?

 

 

Instalacje technologiczne dla przemysłu cukrowniczego

Cukrownictwo niesie ze sobą ogrom zagadnień technologicznych. Wytwarzanie cukru jest procesem długim, składającym się z bardzo wielu etapów. Na potrzeby niniejszego artykułu pod lupę bierzemy jeden z ostatnich, którym jest magazynowanie cukru, oczywiście w odpowiednich warunkach, za które odpowiada wiele instalacji technologicznych.

 

 

Pyły palne i wybuchowe – statystyki

Prezentujemy statystyki dotyczące wypadków z udziałem pyłów palnych (wybuchowych). Dane, które zostały opublikowane w raporcie pt. „2017 Combustible Dust Incident Report – Version #1” odnoszą się do zdarzeń z 2017 roku. Wynika z nich, że największe ryzyko wypadku z udziałem palnych pyłów wiąże się z przetwarzaniem lub magazynowaniem pyłów pochodzenia drzewnego oraz spożywczego (z uwzględnieniem pasz oraz innych pokarmów zwierzęcych). Czynnikiem zwiększającym ryzyko takiego wypadku są urządzenia i aparaty do odpylania, magazynowania oraz transportu bliskiego (podajniki i przenośniki).

 

 

Wybuch w zakładzie recyklingu – właściciel firmy i producent technologii ukarani

Wybuch, do którego doszło 3 października 2011 roku, powalił jedną ze ścian hali zakładu recyklingowego zlokalizowanego w Newchapel (UK). W wyniku zdarzenia rannych zostało osiem osób, w tym pięć poważnie. W konsekwencji poniesionych obrażeń 30-letni mężczyzna został wprowadzony w trwającą 15 tygodni sztuczną śpiączkę. Ukarany został nie tylko właściciel firmy, ale również producent technologii.

 

 

10 powodów dla których warto wziąć udział w konferencji HAZEX

Organizowane przez GRUPĘ WOLFF konferencje HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego w przemyśle cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Za nami pięć niezapomnianych edycji, a teraz pora na kolejną. Znamy już termin VI Międzynarodowej Konferencji HAZEX, która odbędzie się w dniach 20-21 września br. Tematem przewodnim spotkania będzie bezpieczeństwo wybuchowe i procesowe w zakładach stosujących niebezpieczne gazy i ciecze. Nie jesteś pewny czy to wydarzenie jest dla Ciebie? Poniżej wymieniamy 10 powodów, dla których warto wziąć udział w konferencji HAZEX.

 

 

Ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi w zakładzie producenta chemii budowlanej

Ładunki elektrostatyczne w wyobraźni wielu ludzi kojarzą się z niegroźnym „ukłuciem” przy podawaniu ręki. Nie niesie ono ze sobą żadnego ryzyka, co najwyżej daje powód do uśmiechu. Ale dla pracowników zakładów przemysłowych wyładowanie elektrostatyczne wiąże się z realnym zagrożeniem. Jedna iskra jest w stanie wywołać zapłon, który może doprowadzić do ogromnych zniszczeń na terenie zakładu produkcyjnego. W historii można znaleźć wiele przypadków pożarów lub eksplozji spowodowanych właśnie wyładowaniem elektrostatycznym.

 

 

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe – poradnik

Konieczność należytej ochrony instalacji zagrożonych wybuchem wynika bezpośrednio z dyrektywy ATEX 137 oraz odpowiednich rozporządzeń wprowadzających je na terenie Polski. W praktyce działania w tym zakresie realizowane są na podstawie wyznaczonych norm PN-EN i EN oraz wytycznych (dopuszczenia / ograniczenia) wskazanych w certyfikatach ATEX dla indywidualnych rozwiązań. Wytyczne te mogą być różne dla danej grupy produktów w zależności od producenta. Na rynku dostępnych jest kilka rozwiązań spełniających wymogi wspomnianych dyrektyw i norm, jednak nie zawsze mogą być one stosowane zamiennie, a niektóre z nich są dedykowane tylko dla konkretnych zastosowań i rozwiązań.

 

 

Rewolucja w rozwiązaniach konstrukcyjnych zaworów oddechowych i przerywaczy płomienia

Rozwój produktów wymuszany przez wyzwania spływające z rynku jest zarazem zmorą i bodźcem do rozwoju dla każdego z producentów armatury zabezpieczającej zbiorniki do przechowywania i instalacje do produkcji substancji tworzących gazowe/oparowe atmosfery wybuchowe. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym sprawdzonym i stosowanym z powodzeniem od lat produktom można dodać blasku oraz osiągnąć wyższe parametry robocze pozwalające na ich zastosowanie w nowych obszarach przemysłu chemicznego i petrochemicznego.

 

 

NOVOL wprowadza nowe wyroby bazowe. Cegiełkę do ich produkcji dołożyła polska firma z Krakowa

Założona w 1978 roku przez Piotra Nowakowskiego i Piotra Olewińskiego firma NOVOL jest obecnie potentatem na rynku materiałów lakierniczych. Nie ustaje jednak w przełamywaniu kolejnych barier technologicznych. Po wprowadzeniu na rynek grupy dodatków w postaci nowej generacji lakierów bezbarwnych, podkładów i szpachlówek przyszedł czas na system wodorozcieńczalny Spectral WAVE 2.0 oraz system Spectral BASE 2.0. W doborze urządzeń spełniających normy związane z produkcją wymagających wyrobów pomogła GRUPA WOLFF.

 

 

HAZEX – jedyna konferencja z pokazem wybuchów na żywo

Pięć lat temu zrodził się pomysł, by stworzyć konferencję, która byłaby spotkaniem ekspertów mogących wymienić się informacjami technicznymi na tle zmieniających się przepisów w zakresie bezpieczeństwa w przemyśle. Wiedza ta jest niezbędna dla użytkowników, którzy na co dzień planują i wykonują prace na instalacjach przemysłowych. Konferencja HAZEX powstała jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku i efekt moich osobistych obserwacji. W imieniu całej GRUPY WOLFF dziękuję wszystkim obecnym za udział w tegorocznej, już piątej, edycji konferencji i zapraszam na relację z wydarzenia – mówi Bartosz Wolff, prezes GRUPY WOLFF.

 

 

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco.

Zasady korzystania

Treści publikowane w serwisie internetowym GRUPA WOLFF – Centrum Prasowe mogą być kopiowane i rozpowszechniane (bez żadnych opłat) zarówno w mediach elektronicznych jak i tradycyjnych (przedruk) pod warunkiem że:

a) Wydawca prześle na adres b.godawa@grupa-wolff.eu informacje o swoim zamiarze z uwzględnieniem miejsca i daty planowanej publikacji,

b) Wydawca umieści w początkowej części artykułu dane autora, tj. imię i nazwisko oraz źródło artykułu w postaci adresu strony www.grupa-wolff.eu,

c) Wydawca dołoży wszelkich starań, aby publikowany artykuł charakteryzował się wysoką jakością składu i oprawy graficznej,

d) treść artykułu zostanie opublikowana w niezmienionej formie, a w przypadku gdy Wydawca będzie chciał dokonać zmian lub opublikować fragment artykułu, to zmieniony artykuł zostanie wcześniej przesłany do autoryzacji na adres b.godawa@grupa-wolff.eu.

W pewnych przypadkach gdy zachodzą przesłanki, iż materiały dostępne w Centrum Prasowym mogą być użyte ze szkodą dla GRUPY WOLFF lub ich autorów, GRUPA WOLFF zastrzega sobie prawo do odmowy zgody na ich publikacje.

Do wszelkich materiałów zamieszczonych w serwisie stosuje się przepisy Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.