Kilkanaście systemów kontroli uziemienia dla producenta soczewek okularowych

Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt

    Dostawa

    Dostawa

    Montaż

    Montaż

    Uruchomienie

    Uruchomienie

    Serwis

    Serwis

    Na zlecenie światowego lidera w dziedzinie projektowania, produkcji i personalizacji soczewek okularowych, GRUPA WOLFF dostarczyła kilkanaście systemów kontroli i odprowadzania ładunków elektrostatycznych z metalowych beczek o pojemnościach 200 l i zbiorników IBC o pojemnościach 1000 l, w których przechowywane są środki łatwopalne.

    Kontrolowanie zagrożeń elektrostatycznych w czasie pracy z metalowymi pojemnikami czy zbiornikami, które nie są na stałe powiązane z instalacją, sprowadza się do stosowania specjalnie zaprojektowanych urządzeń do tymczasowego łączenia i skutecznego odprowadzania ładunków elektrostatycznych do ziemi, co eliminuje źródło potencjalnego zapłonu.

    Wielokrotny pobór produktów z beczek, które są odizolowane od ziemi, powoduje gromadzenie się na ich powierzchni ładunków elektrycznych. W przypadku kontaktu beczek ze znajdującymi się w pobliżu przewodnikami tj. urządzeniami w zakładzie czy też pracownikami, dochodzi do wyładowań elektrostatycznych. Powstałe w ten sposób iskry stanowią potencjalne źródło zapłonu oparów pobieranych z beczek cieczy. Z tego względu istnieje konieczność natychmiastowego odprowadzania ładunków powstających podczas procesu do ziemi.

    Analiza problemu wskazała, iż najlepszym rozwiązaniem w tym konkretnym przypadku będzie zastosowanie systemu serii Bond-Rite REMOTE EP. Urządzenie zasilane z sieci nie tylko odprowadza ładunki elektrostatyczne do ziemi, ale również kontroluje czy połączenie miedzy beczką a ziemią zostało wykonane prawidłowo. Przykładowo, system nie zezwoli na rozpoczęcie procesu jeśli przewód uziemiający jest uszkodzony, lub klamra zaciskowa nie została podpięta prawidłowo. System komunikuje się z operatorem za pomocą diody LED.

    System Bond-Rite REMOTE EP posiada uniwersalny zasilacz w obudowie GRP oraz skrzynkę rozdzielającą, dzięki czemu możliwe jest rozdzielenie zasilania do 10 jednostek Bond-Rite. Poza zasilaczem i skrzynką rozdzielającą, podstawowe elementy systemu stanowią: moduł monitorujący stan uziemienia z diodą ostrzegawczą, zacisk ze stali nierdzewnej z ostrymi zębami, dzięki którym możliwe jest przebicie się przez warstwy izolujące czy też zanieczyszczenia oraz przewód spiralny.

    Sprawdź dostępne rozwiązania

    Klamra uziemiająca z przewodem spiralnym

    Zacisk uziemiający z przewodem spiralnym

    Najprostsze rozwiązanie, które można podpiąć bezpośrednio do bednarki lub do systemu monitorującego stan uziemienia (zalecane).

    Przenośny zestaw z klamrą samotestującą

    Przenośny zestaw z klamrą testującą stan uziemienia

    Zestaw dzięki zabudowanemu na jednej z klamr kontrolerowi z diodą informuje operatora w sposób ciągły czy uziemienie jest skuteczne.

    Zacisk uziemiający z przewodem zwijanym na szpuli

    Zacisk uziemiający ze szpulą zwijającą

    Szpula zwijająca przewód uziemiający stanowi idealną alternatywę dla naszych standardowych przewodów spiralnych.

    System kontroli uziemienia cystern z zaciskiem uziemiającym

    System kontroli uziemienia dla cystern

    System kontroli stanu uziemienia cystern drogowych i kolejowych z opatentowanym trójstopniowym testem. Możliwość spięcia np. z pompą lub zaworem.

    System kontroli uziemienia z zaciskiem uziemiającym

    System kontroli uziemienia z zasilaniem bateryjnym

    System kontroli uziemienia beczek, zbiorników IBC i innych zbiorników oraz instalacji procesowych sygnalizujący stan uziemienia poprzez diodę LED.

    Skonfiguruj własne rozwiązanie.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie elektryczności statycznej oraz uziemień i systemów kontroli. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

    Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
    Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt

      Dostawa

      Dostawa

      Montaż

      Montaż

      Uruchomienie

      Uruchomienie

      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Uziemienia jako zabezpieczenie przed wybuchem:
      • Jak zabezpieczyć operacje technologiczne jak np. załadunek i rozładunek produktów z cystern kolejowych i samochodowych?
      • Jakie są sposoby na odprowadzenie ładunków z beczek, zbiorników, big-bagów, elementów instalacji procesowych itp.
      • Jak zabezpieczyć konstrukcje urządzeń i instalacji?
      Elektryczność statyczna:
      • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z elektrycznością statyczną na terenie mojego zakładu produkcyjnego?
      • Jakie mam możliwości związane z zapobieganiem wybuchom na skutek wyładowania elektrostatycznego?
      • Jak realizować ochronę antyelektrostatyczną pracowników?

      Darmowa konsultacja