
Dla jednego z kluczowych producentów surowców chemicznych GRUPA WOLFF dostarczy kilkaset sztuk opraw oświetlenia awaryjnego i podstawowego, które zostaną zastosowane do oświetlenia dróg ewakuacyjnych, stref otwartych oraz stref wysokiego ryzyka.
Zlecenie dotyczyło instalacji oświetlenia centralnego magazynu, w którym znajduje się zbiornik kulisty służący do magazynowania toksycznej i wybuchowej substancji chemicznej. Wraz z prowadzącym do niego podestem i klatką schodową objęty jest on strefą 2 Ex.
Wśród zastosowanych rozwiązań znajdą się oprawy świetlówkowe z serii nLLK, EXIT oraz naświetlacze NFMV. Oprawy nLLK częściowo będą pełniły funkcję oświetlenia podstawowego, a częściowo zarówno oświetlenia podstawowego, jak i awaryjnego. Oprawy te gwarantują natężenie oświetlenia podstawowego na poziomie 200 lx i awaryjnego od 5 lx do 60 lx. System baterii centralnej ZB-S kontroluje i steruje każdą oprawą awaryjną. Znaczna odległość instalacji od szafy CB wymusiła zastosowanie przewodów zasilających min. 6 mm2 oraz podłączenie nie więcej niż 8 opraw na obwód.
Oprawy awaryjne EXIT są specjalnie zaprojektowane do oznaczania dróg i wyjść ewakuacyjnych w strefach zagrożenia wybuchem. Jako źródło światła w tych oprawach używane są jedynie białe, energooszczędne diody LED.
Zastosowane oprawy posiadają certyfikat CNBOP.
Tego typu realizacja może być
dofinansowana z ZUS na BHP 2021
Dofinansowanie ZUS jest dostępne dla każdej wielkości firm. Różnice są w możliwych maksymalnych kwotach dofinansowania i maksymalnym udziale procentowym środków pozyskanych z ZUS.
Mikro firma
1 – 9 pracowników
Mała firma
10 – 49 pracowników
Średnia firma
50 – 249 pracowników
Duża firma
Powyżej 250 pracowników