Reflektory serii FZD 04 dla wysokoprężnych lamp wyładowczych spełniają zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Reflektor FZD 04 o modułowej konstrukcji wyposażony jest w oddzielne obudowy Ex-e dla startera oraz statecznika z układem korekcji współczynnika mocy.

Wykonanie reflektora z wysokiej jakości, lekkich komponentów z aluminium i stali nierdzewnej pozwala łatwo zamontować ją siłami jednego elektryka bez potrzeby stosowania rusztowania, czy urządzeń dźwignicowych. Wszystkie główne komponenty posiadają odrębne certyfikaty. Ognioszczelny moduł lampowy można łatwo odczepić od obudowy poprzez proste poluzowanie śruby. Dwa systemy uszczelniające utrzymują niezmiennie wysoki stopień ochrony IP66.

Odłączanie zasilania na czas oddzielenia modułu od oprawy nie jest konieczne. Dzięki temu wymiana i czyszczenie modułu jest niezwykle proste – nawet w atmosferze potencjalnie wybuchowej. Dodatkowo, moduły mogą być używane jednocześnie z odbłyśnikami wąsko- i szerokokątnymi bez skomplikowanej instalacji. Dzięki modułowej konstrukcji wymiana źródła światła, nawet w ekstremalnie niesprzyjających warunkach, nie stanowi żadnego problemu. W reflektorze FZD EN wszystkie komponenty znajdują się w jednej obudowie Ex-d. Korzyści wynikające z łatwej wymiany źródła światła i łatwej konserwacji są takie same jak w przypadku reflektora FZD 04.

  • Łatwa wymiana źródła światła dzięki wymianie modułów Ex-d
  • Obudowa Ex-e/Ex-d o modułowej konstrukcji
  • Wysoki stopień ochrony IP66
  • Wewnętrzne szerokokątne odbłyśniki lub opcjonalnie odbłyśniki wąskokątne
  • Możliwość użytkowania w niskich temperaturach (do -45°C)