Latarki led EX ATEX

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis
  Latarka Stabex mini LED EX ATEX

  Latarki led Stabex mini LED oraz TX/CX 40  wykonane są zgodnie zasadniczymi wymaganiami Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Oprawy zostały zaprojektowane do pracy w obszarach zagrożonych wybuchem.

  Opis

  Poręczna latarka zapewniająca maksymalną wydajność świetlną przy minimalnym poborze mocy. Pomimo niewielkich wymiarów, latarka Stabex mini LED zapewnia strumień światła 20 lumenów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii oświetlenia wykorzystującej diodę LED o mocy 1 W zasilaną przez 3 baterie R6/LR6 zgodne z normą IEC 60086. Technologia LED i długi cykl pracy (8 godzin) zapewniają wysoką niezawodność działania i bezobsługowość latarki. Wymiana źródła światła nie jest konieczna przez cały okres eksploatacji latarki. Latarka jest łatwo włączana/wyłączana poprzez obrót głowicy. Ogniskowanie strumienia światła odbywa się poprzez jej dalszy obrót. Dzięki antypoślizgowej strukturze materiału który pokrywa obudowę latarki, czynności te można wykonywać nawet jedną ręką lub w rękawicach ochronnych. Zapewnia to większą swobodę działania i zapewnia bezpieczeństwo użytkownika. Ponadto szeroki zaczep ze stali nierdzewnej umożliwia zabezpieczenie latarki, która nie musi być już używana. Latarka Stabex mini LED spełnia zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX i przeznaczona jest do użytku w strefach zagrożenia wybuchem gazu (strefy 1 i 2) lub strefach zagrożenia wybuchem pyłu (strefy 21 i 22). Czarna obudowa, której konstrukcja zapewnia wysoki stopień ochrony IP66, jest wykonana z aluminium i poliamidu z soczewką z odpornego na zarysowania szkła mineralnego i jest niemal niewrażliwa na ekstremalne warunki otoczenia, takie jak ciepło, zimno, woda i kurz. Latarka ta nadaje się tym samym idealnie do prowadzenia prac inspekcyjnych i konserwacyjnych w środowisku przemysłowym, np. w obszarach niebezpiecznych w branży chemicznej, petrochemicznej lub farmaceutycznej. Jako poręczne i niezawodne źródło światła jest ona używana również przez  straż pożarną, służby ratownicze i policję.


  Podstawowe cechy

  • Wysoka wydajność świetlna dzięki zastosowaniu technologii LED
  • Ogniskowalny strumień światła
  • Bezobsługowa
  • Wymiana źródła światła nie jest konieczna
  • Możliwość jednoręcznego użytkowania – również w rękawicach ochronnych
  • Wysoki stopień ochrony IP66
  • Odporne na zarysowania szkło mineralne

  Opis

  Latarka TX 40 LED to doskonały, wielofunkcyjny system oświetlenia przeznaczony do stosowania w obszarach zagrożonych wybuchem. Dzięki udoskonalonym parametrom, ograniczonym wymaganiom konserwacyjnym i specjalnej funkcji oświetlenia awaryjnego, system ten idealnie nadaje się do pracy w  niemal każdym wymagającym środowisku i obszarach niebezpiecznych. Ładowarka i latarka są stale monitorowane, a wszelkie awarie są sygnalizowane za pomocą diody LED. Inteligentna procedura  łagodnego ładowania akumulatora,  gwarantuje  długą żywotność akumulatorów. Pomimo niskiego zapotrzebowania na energię,  źrodła światła LED zapewnia bardzo wysokie natężenie oświetlenia. W powiązaniu z soczewką 4° i odbłyśnikiem,  3W dioda LED generuje jasny i jednolity strumień świetlny o mocy 200 lumenów, co zapewnia optymalne oświetlenie obszaru roboczego. Latarka ładowana jest bezstykowo przy wykorzystaniu zjawiska indukcji elektromagnetycznej. Rozwiązanie to pozwoliło wyeliminować problemy z korozją styków i mechanicznym uszkodzeniem gniazda ładowania. Ponadto, technologia ta, pozwala użytkować ładowarkę w strefie 1, a latarkę w strefie 0. W przypadku awarii zasilania ładowarki lub źródła światła, funkcja oświetlenia awaryjnego informuje nas o ich uszkodzeniu, automatycznie włączając latarkę znajdującą się w ładowarce – niezależnie od pozycji przełącznika. Opcjonalny punkt mocowania latarki w ładowarce zapewnia, że latarka zawsze znajduje się prawidłowym położeniu.


  Podstawowe cechy

  • Dla stref 0, 1 i 2
  • Cykl pracy około 5 godzin
  • Wysoka wydajność diody LED
  • Bezobsługowy akumulator do wielokrotnego ładowania
  • Funkcja trybu awaryjnego
  • Ładowarka indukcyjna do stosowania w strefie 1
  • Lepsze zabezpieczenie przed wpływami środowiska dzięki zastosowaniu obudowy zasilania
  • Zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem
  • Wysoki stopień ochrony IP67
  • Automatyczny test funkcyjny źródła światła i ładowarki
  • Stabex mini LED
  • Latarka TX 40 LED

  Sprawdź przykłady dostępnych rozwiązań

  Projektowanie oświetlenia przemysłowego

  Specjalizujemy się w oświetleniu przemysłowym ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, w których występuje: zapylenie, korozyjna atmosfera, zagrożenie wybuchem i pożarem.

  AB 05 Ex Oprawy oświetleniowe do montażu natynkowego EX ATEX

  Oprawy natynkowe, zwieszane, projektory i naświetlacze

  Stosowane głównie w obszarach zagrożonych wybuchem, w instalacjach lądowych i morskich, w budynkach magazynowych, halach produkcyjnych oraz obiektach przemysłu chemicznego.

  Liniowe oprawy oświetleniowe w wykonaniu Ex

  Zbudowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o doskonałych właściwościach mechanicznych oraz o dużej odporności na związki chemiczne.

  NFMV LED - reflektory oświetleniowe led EX ATEX

  Oświetlenie
  LED ATEX

  Najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które
  można zamontować w kanałach i rurociągach.

  Oświetlenie przemysłowe (bez Ex)

  Idealne rozwiązanie dla dużych przestrzeni, pomieszczeń o wysokich sufitach i obiektów wymagających dobrego oświetlenia.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie opraw oświetleniowych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pomogę dobrać odpowiednie produkty. Zajmuję się także elektrotechniką przemysłową w wykonaniu Ex. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Obok formularza wypisałam też przykłady pytań, które były już do nas kierowane.

  Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
  JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt
   Dostawa

   Dostawa
   Montaz

   Montaż
   Uruchomienie

   Uruchomienie
   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Oświetlenie:
   • Czy w przypadku konieczności zapewnienia dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej baterię centralną należy podpiąć do dwóch źródeł energii, czy wystarczy do jednego?
   • Czy oświetlenie awaryjne ma oświetlać tak jak oświetlenie ewakuacyjne, czyli drogi i niezbędny sprzęt, czy ma mieć zakres oświetlania taki sam jak oświetlenie podstawowe?
   Elektrotechnika
   • Czy w pomieszczeniach, w których są strefy zagrożenia wybuchem elektrotechnika przemysłowa musi być w wykonaniu EX
   • Czy jeśli dotychczas miałem rozdzielnicę w obudowie Ex d, muszę ją wymienić na taką samą, czy mogę zastosować np. obudowę Ex e?

   Darmowa konsultacja