Projektowanie
instalacji przeciwpożarowych

dla przemysłu

 • godzimy  wymogi ubezpieczyciela  z Twoimi możliwościami
 • znamy specyfikę   trudnych obiektów przemysłowych 
 • projektujemy dla   nowych jak i wieloletnich obiektów 
JAN PIC
JAN PIC – jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt

  Dostawa

  Dostawa

  Montaz

  Montaż

  Uruchomienie

  Uruchomienie

  Serwis

  Serwis

  Projektowanie instalacji ppoż. w GRUPIE WOLFF

  GRUPA WOLFF to jedna z niewielu firm, które specjalizują się w projektowaniu i realizacji instalacji przeciwpożarowych (PPOŻ.) z naciskiem na sektor przemysłowy. Nasze doświadczenie, wiedza i głębokie zrozumienie specyfiki pracy w warunkach przemysłowych gwarantują Ci bezpieczeństwo na wielu płaszczyznach.

  Przywiązujemy ogromną wagę do zrozumienia unikalnych wymagań i wyzwań, z którymi boryka się każdy z naszych klientów. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że instalacje przeciwpożarowe w obiektach przemysłowych różnią się znacznie od tych znajdujących się w obiektach kubaturowych, takich jak biurowce, centra handlowe czy budynki administracji publicznej.

  Obszar naszej działalności

  Nasze usługi obejmują ochronę przeciwpożarową różnorodnych przestrzeni w obiektach przemysłowych. Nasza oferta obejmuje:

  PROJEKTOWANIE ZGODNE Z:

  • Polskie Normy
  • Wymogi ubezpieczycieli
  • NFPA
  • VdS
  • FM Global

  TRUDNE OBSZARY PRODUKCYJNE

  • Hale przemysłowe
  • Poszczególne urządzenia linii technologicznej
  • Hale magazynowe
  • Hale montażowe
  • Dojścia do miejsc pracy i drogi ewakuacyjne
  • Pomieszczenia socjalne

  Zrealizowane projekty zabezpieczeń przeciwpożarowych

  Jak zaprojektować instalacje ppoż. dla przemysłu

  Obiekty przemysłowe oraz komercyjne znacząco się różnią – wie to każdy, kto choć raz był w zakładzie produkcyjnym. Nie może więc dziwić, że w porównaniu z obiektami komercyjnymi, w zakładach przemysłowych wymagane jest zupełnie inne podejście do projektowania instalacji przeciwpożarowych, a także ich późniejszego montażu.

  OTO KILKA CZYNNIKÓW, KTÓRE PODKREŚLAJĄ TĘ RÓŻNICĘ

  Konieczność indywidualnego podejścia

  Skomplikowana i ciasna zabudowa

  Zgodność z przepisami

  Czynniki środowiskowe

  Integracja z innymi systemami

  Planowanie ciągłości działania

  Ochrona przeciwpożarowa obiektów przemysłowych to nie jest bułka z masłem. Tu rządzą zupełnie inne zasady niż w przypadku obiektów komercyjnych jak centra handlowe, czy biurowce. Z drugiej strony przytłaczająca większość firm projektujących i wdrażających zabezpieczenia ppoż. skupia się właśnie na tych obiektach lub też dużych centrach magazynowych. Dlaczego? Bo w porównaniu do hal produkcyjnych zwykle są one powtarzalne a przez to prostsze w projektowaniu i realizacji.

  Dla przykładu raz zaprojektowana instalacja ppoż. dla centrum logistycznego jednego operatora zwykle jest możliwa do przeniesienia niemal jak przez kalkę do kolejnego centrum logistycznego tego samego operatora, gdyż cała ta branża dla obniżenia kosztów projektuje i buduje w większości lokalizacji takie same budynki. Firmy projektujące i instalujące zabezpieczenia przeciwpożarowe na tych obiektach, choć doskonałe w swojej specjalizacji, często nie posiadają więc odpowiedniego doświadczenia związanego ze specyfiką obiektów przemysłowych.

  Na co należy zwrócić uwagę w przypadku instalacji przeciwpożarowych dla obiektów przemysłowych – perspektywa inwestora

  projektowanie instalacji przeciwpożarowych dla przemysłu

  Ryzyko zakłócenia pracy w obiekcie w czasie prac montażowych

  Szczegóły ▾

  Krytyczne dla inwestora jest minimalizowanie zakłóceń harmonogramu produkcji podczas prac montażowych prowadzonych podczas normalnej pracy obiektu.

  projektowanie instalacji przeciwpożarowych dla przemysłu

  Ryzyko uszkodzenia instalacji oraz strat wywołanych przerwaniem produkcji

  Szczegóły ▾

  Jak mówi powiedzenie: nie myli się ten, kto nic nie robi. Można także powiedzieć: strzeżonego Pan Bóg strzeże. Pewnie z tego powodu nie zrezygnowalibyśmy z poduszek powietrznych w naszych autach, czy nawet ubezpieczenia OC. Dlatego warto podobnie podejść do wyboru wykonawcy montażu, wybierając firmę posiadającą wysokie ubezpieczenie OC.

  projektowanie instalacji przeciwpożarowych dla przemysłu

  Ograniczenia w dostępności i użyciu sprzętu

  Szczegóły ▾

  Zweryfikuj doświadczenie zespołu, który dokonywałby montażu – istotne jest, czy montażyści są odpowiednio wykwalifikowani do pracy w ciasno zabudowanych halach, gdzie dostęp do punktów montażu instalacji jest trudny.

  projektowanie instalacji przeciwpożarowych dla przemysłu

  Ryzyko kolizji z infrastrukturą hali

  Szczegóły ▾

  Wymagaj od projektanta precyzji i uwagi, aby podczas wizji lokalnej uwzględniał całą istniejącą zabudowę urządzeń oraz instalacje pomocnicze, dzięki czemu ryzyko kolizji zostanie zdecydowanie ograniczone.

  projektowanie instalacji przeciwpożarowych dla przemysłu

  Reżim BHP

  Szczegóły ▾

  Pamiętaj, że to jest Twoja hala produkcyjna, Twoje mienie i Twoje produkty, a projektanci, czy później monterzy instalacji ppoż. reprezentują firmę zewnętrzną, która musi dostosować się do zasad panujących w Twojej firmie i wymagań prawnych dla danej branży. Dobieraj więc firmę wykonawczą, która przestrzega najwyższych standardów bezpieczeństwa i zdrowia w pracy, a jej pracownicy posiadają niezbędne zgody i certyfikaty.

  Wybór biura projektowego do opracowania projektu instalacji przeciwpożarowej

  Z filmu dowiesz się:

  • dlaczego tak mało firm specjalizuje się w ochronie ppoż. obiektów przemysłowych
  • co – z punktu widzenia zabezpieczeń ppoż. – różni obiekty przemysłowe od galerii handlowych, biurowców, czy centrów logistycznych
  • na jakie czynniki warto zwrócić uwagę wybierając dostawcę instalacji ppoż.
  • jakie wyzwania napotkaliśmy zabezpieczając przed pożarem elektrociepłownie, sortownie odpadów, czy maszynę zgrzewającą

  Rozumiemy, że wybór biura projektowego instalacji ppoż. może być trudny. Dlatego chcemy Ci pomóc w podjęciu decyzji, pokazując nasze doświadczenie, umiejętności i zaangażowanie. Nasza praca nie kończy się na etapie projektowania – jesteśmy z Wami na każdym etapie realizacji, od koncepcji po montaż i serwis.

  Wierzymy, że biznes powinien się charakteryzować zaufaniem i partnerstwem, dlatego zależy nam, aby Twój obiekt przemysłowy był bezpieczny i zgodny z obowiązującymi normami. Dlatego jesteśmy zawsze dostępni, aby porozmawiać o Twoich potrzebach i przedstawić naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak możemy Ci pomóc.

   Instalacje przeciwpożarowe – oferta

  Instalacje
  Tryskaczowe

  Są one samoczynnym systemem gaśniczym, który wykrywa moment powstania pożaru, przesyła informację do systemu sterowania i automatycznie rozpoczyna proces selektywnego gaszenia wodą – tylko tam, gdzie jest pożar.

  Instalacje
  Zraszaczowe

  Wyposażone są w otwarte dysze gaśnicze i mogą być podzielone na kilka stref gaszenia. W momencie wykrycia pożaru otwierane są właściwe dla danego obszaru zawory zraszaczy. Woda jest uwalniana w całym obszarze objętym ochroną.

  Instalacja gaszenia sortowni odpadów

  Instalacje
  Pianowe

  Stosujemy je w szczególności dla obiektów wysokiego ryzyka pożarowego, takich jak: zbiorniki paliw, rozpuszczalników oraz innych cieczy łatwopalnych; magazyny tworzyw sztucznych; produktów łatwopalnych i/lub tworzących atmosfery wybuchowe.

  Sygnalizator optyczno-akustyczny CU1 Ex ATEX

  Detekcja
  i Sygnalizacja Pożaru

  Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożaru. W zależności od potrzeb stosujemy jeden z czterech dostępnych systemów lub hybrydę dwóch lub trzech z nich, optymalizując inwestycję pod kątem technicznym oraz kosztowym.

  System wykrywania i gaszenia iskier

  Wykrywanie
  i Gaszenie Iskier

  Systemy te przeznaczone są do zabudowy na kanałach instalacji przemysłowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie, aby potencjalne źródło zapłonu w postaci iskry, niedopałka papierosa, czy rozgrzanej cząstki przedostało się do urządzenia.

  Zabezpiecz swoją instalację.

  Wykonujemy także:

  INSTALACJE HYDRANTOWE

  ZBIORNIKI WODY PPOŻ.

  POMPOWNIE WODY PPOŻ.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie kompleksowych projektów bezpieczeństwa pożarowego w przemyśle. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

  JAN PIC
  JAN PIC – jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt

   Dostawa

   Dostawa

   Montaz

   Montaż

   Uruchomienie

   Uruchomienie

   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Bezpieczeństwo pożarowe:
   • Jak chronić transformatory?
   • Co zrobić, gdy ciężar instalacji wodnej może przekraczać wytrzymałość konstrukcyjną dachu?
   • Czy w moim przypadku można zoptymalizować wymagane miejsce, a tym samym koszty dla pompowni i zbiornika na wodę?
   Branże, dla których najczęściej pracujemy:
   • Spożywcza
   • Energetyczna
   • Przetwarzanie odpadów

   Darmowa konsultacja