Przetestuj przesiewacz:
sprawdź, czy możesz
uzyskać więcej czystszych frakcji
Skuteczność przesiewu na tym urządzeniu, nawet bardzo drobnych proszków jak mączka wapienna, jest tak wysoka, że z powodzeniem zastąpiliśmy w jednym z zakładów separator powietrzny. Szukamy firm, które są otwarte zakwestionować Status-Quo w swoim zakładzie produkcyjnym i chętnie sprawdzą skuteczność przesiewu swojego produktu na naszej maszynie.
Krzysztof Wnęk
Grupa Wolff

Zapraszam Cię na darmowe testy
Witaj, nazywam się Krzysztof Wnęk. Może zabrzmi to niewiarygodnie, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę powiedzieć, że segregacja materiałów sypkich w Twoim zakładzie może być bardziej efektywna. Oznacza to czystszy produkt, możliwość uzyskania więcej frakcji, odzysk produktu z odpadu oraz mniej problemów z zalepianiem się przesiewacza czy separatora. Piszę to na bazie dotychczasowych realizacji dla naszych klientów, które przełożyły się na wzrost zysków oraz rentowność. Poniżej znajdziesz efekty dwóch zrealizowanych projektów.
Jak w 4 krokach sprawdzisz,
czy pieniądze nie uciekają Ci
przez palce?
1. Wypełnij formularz zgłoszenia, lub zadzwoń do mnie
2. Powiedz, jaki produkt chcesz przetestować
3. Indywidualnie ustalę z Tobą sposób i formę dostarczenia produktu do testów
4. Przetestuję, a następnie dostarczę i zaprezentuję wyniki
Jaki produkt
mogę przetestować
Przesiewacze VFE® przeznaczone są do separowania produktów suchych i wilgotnych na sitach o oczku z zakresu od 36 µm do 30 mm. Urządzenia można stosować do przesiewania bardzo drobnych frakcji (50-200 µm). Przesiewacze występują w trzech rozmiarach o wydajności do 100 ton. Istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez zabudowę kilku urządzeń.
Na jakim przesiewaczu wykonam testy?
Przesiewacz posiada opatentowany system wibracyjny. Gwarantuje on bardzo dobre parametry pracy (wydajność, czystość) przy jednoczesnym, bardzo małym zużyciu energii – w zależności od rozmiarów i wydajności pochłania tyle energii co jeden lub dwa czajniki elektryczne. Do jego najważniejszych zalet należy wysoka czystość produktu finalnego, możliwość siania produktów z tendencją do zapychania sit, wilgotnych oraz bardzo drobnych (możliwość rozdziału produktu nawet przy granicy 36 µm).
Najważniejsze zalety
- Możliwość przesiewu produktów wilgotnych oraz bardzo drobnych o frakcji 50-200 µm
- Poprawa rentowności procesu przesiewania: produkcja nowych, nieosiągalnych do tej pory frakcji; zwiększenie czystości obecnie produkowanych frakcji; odzysk produktu z odpadu
- Brak efektu zalepiania sit, właściwości autoczyszczące
- Bardzo niskie zużycie energii
- Prosta obsługa i konserwacja
- Brak przenoszenia wibracji na konstrukcję wsporczą
- Montaż niewymagający skomplikowanych prac
- Bardzo szybki i łatwy montaż siatek bez konieczności ich naciągania

Najważniejsze parametry naszego przesiewacza
Wydajność
0,5 – 100 t/h
Oczko sita
36 μm – 30 mm
Ilość frakcji
2 – 4
Pow. pokładów
1 – 14,4 m2
Moc
1 – 4,5 kw
ATEX
tak (dla strefy 22)
Wzmacniacz drgań
Do napędu przesiewacza stosujemy dwa małe silniki z masami niewyważonymi. Wprawiają one w drgania ramę z pokładami przesiewającymi, która spoczywa na mechanicznych wzmacniaczach drgań. Wzmacniacze, które stanowią połączenie elastomeru z metalem, to sekret skutecznego przesiewu. Za ich sprawą sita wprawiane są w chaotyczne drgania o wysokim przyspieszeniu. Zapewnia to bardzo dokładny i wydajny przesiew bez zalepiania oczek sit.

Darmowe testy? Ale jak to?
Zrealizujemy dla Ciebie w pełni darmowe i całkowicie niezobowiązujące testy przesiewu z Twoim produktem.
Jest to możliwe, gdyż każdy z nas tu „wygrywa”.
Ty, w zależności od celu testów, dowiesz się, czy możesz otrzymać czystszy produkt; czy możesz wysiać dodatkową, wcześniej nieosiąganą frakcję; czy uda Ci się odzyskać produkt z odpadu; czy wyeliminujesz problem z zaklejaniem sit.
Jednocześnie zgłaszając się, wnosisz wkład do badań nad rozwojem urządzeń przesiewających, które prowadzimy w GRUPIE WOLFF. Tym samym prawdopodobne jest, że w przyszłości będziemy w stanie zaoferować testy jeszcze bardziej efektywnych urządzeń.
Co jeszcze może Cię przekonać
do darmowych testów?
- Zastosowanie dwóch przeciwbieżnych silników niewyważonych o niskiej mocy (drgania korpusu maszyny o amplitudzie 0,5-1 mm), w połączeniu z opatentowanymi elastomerowymi wzbudnikami VFE® zapewniają chaotyczną częstotliwość drgań siatek przesiewających
- Luźny montaż siatki przesiewającej, która (dzięki specjalnym wzbudnikom) wskutek chaotycznych drgań osiąga miejscowo amplitudę 3-6 mm i wysokie przyspieszenia, co wpływa na samoczyszczące właściwości przesiewacza, zapewniając ciągłe oczyszczanie się siatek (zapobiega to zapychaniu się sit)
- Bardzo wysoka dokładność przesiewu produktu dzięki nieskoordynowanym drganiom o wysokiej częstotliwości wibracji przy bardzo niskiej mocy silnika – nieosiągalna na innych typach przesiewaczy bez zastosowania drogich systemów wspomagających przesiew i oczyszczenie siatek (np. ultradźwięki)
- Bardzo niskie zużycie energii elektrycznej
- Brak obciążeń dynamicznych przenoszonych na konstrukcję hali
- Możliwość przesiewania produktów suchych i wilgotnych
- Prosta obsługa i konserwacja (możliwość bardzo szybkiej wymiany tkaniny sita)
- Zastosowanie prostej drgającej rynny rozprowadzającej na wlocie do przesiewacza, gwarantującej równomierne rozprowadzenie produktu
- Całkowita pyłoszczelność
- Możliwość zabudowy kilku agregatów ze sobą w celu zwiększenia wydajności
- Możliwość zabudowy kilku pokładów w celu odsiania kilku frakcji jednocześnie
- Dostawa kompletnej instalacji przesiewającej wraz z układami przyjęcia, magazynowania i podania produktu na przesiewacz, z układami transportu i odpylania
- Wykonanie w wersji Ex (silniki, uziemienie) do strefy 22 zgodnie z dyrektywą ATEX
- Wykonanie przeznaczone dla przemysłu spożywczego
Przesiewacze wibracyjne – zastosowanie
Przesiewacze wibracyjne są przeznaczone do separowania produktów suchych i wilgotnych o uziarnieniu od 50 mikronów do 30 mm. Bez problemu urządzenia można stosować do przesiewania bardzo drobnych frakcji (50-200 µm). Przesiewacze występują w trzech rozmiarach o wydajności do 40 ton. Istnieje możliwość jej zwiększenia poprzez zabudowę do kilku urządzeń w jednym agregacie. Przesiewacze wibracyjne doskonale sprawdzą się przy przesiewaniu produktów suchych jak i wilgotnych, z tendencją do zapychania sit.
Zastosowanie przesiewaczy wibracyjnych wg branż:
- przemysł spożywczy
- przemysł mineralny
- przemysł materiałów budowlanych
- produkcja farb
- produkcja nawozów
- przemysł energetyczny
- recycling (drobne frakcje)
Zastosowanie przesiewaczy wibracyjnych wg produktów:
- cukier (w tym oczyszczanie frakcji właściwej z pyłu)
- sól
- mączka wapienna
- gips
- piasek kwarcowy
- skaleń
- sucha glina
- cement
- suche tynki
- wypełnienia do mas szpachlowych
- pigmenty farb
- kalcyt
- perlit (szkło wulkaniczne)
- wilgotne: glina, węgiel, piasek


