Przyszłość detekcji gazu

Grupa WOLFF
AGATA SŁABOSZEWSKA- jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Wraz z wprowadzeniem detektorów gazu MSA ULTIMA® X5000 oraz General Monitors S5000 nadchodzi przyszłość detekcji gazu. Od ponad 40 lat firma MSA jest światowym liderem w dziedzinie stacjonarnych systemów detekcji gazu i płomienia. Dzięki połączeniu z General Monitors w 2010 roku i naszemu zaangażowaniu, opracowaliśmy najbardziej zaawansowane technologie umożliwiające dostarczanie kompletnych rozwiązań w zakresie detekcji gazu.

  Wspomniana platforma wykorzystuje nowatorskie technologie, w tym m.in. nieinwazyjną obsługę dotykową, możliwość podłączenia dwóch czujników gazu, wydłużone okresy kalibracji oraz bezprzewodową komunikację Bluetooth, które zapewniają wymierne korzyści w postaci niskich kosztów utrzymania i całkowicie nową jakość obsługi, dzięki czemu platforma ta wyprzedza o wiele lat swoje czasy.

  Głowica wyposażona jest w pierwszy w branży interfejs dotykowy oraz jasny wyświetlacz OLED (organiczny LED), co sprawia, że wskazanie stanu jest jeszcze bardziej czytelne, a także zapewnia bezpieczeństwo pracowników i zakładu. Poza udoskonalonym interfejsem detektor ULTIMA X5000 cechuje doskonała widoczność dzięki dwóm bocznym diodom LED, wskazującym stan normalnej pracy, błąd i alarm.

  Możliwa jest również łatwa wymiana detektora poprzedniej generacji (dot. serii ULTIMA X oraz S4000), gdyż rozstaw otworów montażowych jest dokładnie taki sam. Dzięki temu montaż jest prosty i daje możliwość wykorzystania istniejących kanałów i okablowania.

  Zyskaj więcej dzięki możliwości podłączenia dwóch czujników

  Technologia dwóch czujników w jednej głowicy serii X5000 i S5000 podwaja możliwości w zakresie detekcji i pozwala zaoszczędzić miejsce. Dowolna kombinacja czujników może być zamontowana zdalnie i w różnych konfiguracjach w celu dopasowania do twoich potrzeb w zakresie detekcji gazu. Zwiększyła się również maksymalna odległość montażu zdalnego, dzięki czemu głowice pomiarowe serii 5000 są obecnie najbardziej uniwersalne.

  Dane na zawołanie

  Seria detektorów X5000 i S5000 zapewnia szczegółowość danych wszędzie tam, gdzie ich potrzebujesz. Opcjonalna bezprzewodowa komunikacja Bluetooth zapewnia bezpieczny dostęp do szczegółowych informacji na temat gazu, stanu czujnika i informacji o błędach z poziomu twojego urządzenia mobilnego przy zachowaniu prostoty sygnału analogowego dla każdego czujnika.

  Seria 5000 ma standardowo zarówno protokół HART, jak i Modbus, co czyni z niej najbardziej dynamiczną ofertę protokołów komunikacyjnych w porównaniu z jakąkolwiek inną głowicą pomiarową w branży. Sprawdzaj stany i odbieraj alarmy z odległości nawet 23 m. Wykonuj kalibrację i wyświetlaj jej postęp z poziomu smartfona lub tabletu. Skróć czas konfiguracji przynajmniej o połowę.

  Technologia TruCal®

  Obniżenie kosztów i skrócenie czasu konserwacji o połowę możliwe jest dzięki wydłużeniu okresów kalibracji nawet do 1,5 roku przy użyciu naszej rewolucyjnej technologii TruCal®.

  Nowa, zaawansowana platforma czujników cyfrowych służących do detekcji substancji toksycznych i łatwopalnych zapewnia ich lepszą stabilność i częstą weryfikację stanu w celu zapewnienia ich prawidłowego działania. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie trzyletniej gwarancji oraz 5 lat spodziewanej żywotności na sensor elektrochemiczny i katalityczny.

  Obecnie najlepszą praktyką w branży naftowej jest kalibrowanie urządzeń detekcji gazu z układami elektrochemicznymi co 90 dni. Jednakże urządzenia dostępne obecnie na rynku mogą podczas kalibracji jedynie zakomunikować koniec okresu żywotności układu. Dlatego 89 dni pomiędzy kalibracjami stanowi niewiadomą dla użytkownika końcowego, ponieważ układ mógł ulec awarii w każdym momencie. Technologia TruCal® redukuje ten okres niepewności do 6 godzin pomiędzy autotestami wykonywanymi cztery razy na dobę.

  Inni producenci twierdzą, że mają w swoich czujnikach podobne funkcje, ale sprawdź dokładnie.

  Ich kontrola to nic więcej niż tylko test ciągłości. Problem polega na tym, że układy elektrochemiczne rzadko ulegają awarii powodującej przerwanie ich obwodu. Zamiast tego tracą czułość do momentu, w którym nie reagują już na gaz. Stan ten można stwierdzić tylko podczas pełnej kalibracji.

  Pomyśl o akumulatorze w swoim samochodzie. Pewnego dnia wsiądziesz do samochodu i nie uruchomisz silnika. Akumulator nadal ma pewne napięcie i umożliwia włączenie radia, ale to niewielkie pocieszenie, gdy próbujesz się dostać do miejsca, w którym powinieneś być. Czy nie lepiej by było, gdyby samochód poinformował cię dwa tygodnie wcześniej, że akumulator już niedługo przestanie działać?

  Kontrole czujników konkurencji przypominają potwierdzanie, że akumulator już nie działa i nie jest w stanie uruchomić twojego samochodu. Technologia TruCal® zapewnia ostrzeżenie z wyprzedzeniem, abyś mógł wymienić swój akumulator, zanim gdzieś utkniesz.

  Kontrola impulsu („Pulse check”)

  Technologia TruCal® dostępna jest w opatentowanych przez MSA sensorach elektrochemicznych XCell®. Kontrola impulsu w takim czujniku zapewnia niezawodny sposób sprawdzania czujników i ich korekty w razie zmian czułości wyjściowej.

  Kontrola impulsu wykorzystuje opatentowaną technologię MSA do obliczania odpowiedzi na gaz poprzez zastosowanie impulsu elektronicznego i analizę krzywej odpowiedzi. Dzięki opatentowanym algorytmom MSA może obliczyć zyski i straty w czułości, co w kontroli impulsu zapewnia regulację dokładności w czasie rzeczywistym. Użytkownicy nie tylko mogą oszczędzać czas, ale także łatwo wdrożyć najlepsze praktyki dotyczące codziennego testowania detektorów. Mogą być pewni, że czujnik działa bez zarzutu.

  „Pulse check” analizuje zmiany w reakcji sensora za pomocą elektroniki. Do czujnika podawany jest impuls, a odpowiedź jest analizowana i wykorzystywana do określenia czułości czujnika oraz sprawdzenia poprawnego działania jego komponentów. Na czułość sensora wpływa wiele aspektów pochodzących od wewnętrznych komponentów czujnika. Może być mierzona bez użycia gazu. Analiza kontroli impulsu określa zmiany czułości wyjściowej przy użyciu pomiarów związanych z ładowaniem katalitycznym elektrody czujnika i zwiększa lub zmniejsza przewodność jonową.

  Przewidywana czułość jest oparta na modelu regresji, wykorzystującym początkowe poziomy czułości z ostatniej kalibracji i zmiany w odpowiedzi czujnika w kolejnych testach elektronicznych. Obliczona czułość jest porównywana do zapisanej czułości z ostatniej kalibracji i poprzedniej kontroli impulsu w celu określenia dokładności czujnika. Wynik regresji jest wykorzystywany do określenia, czy czujnik wymaga kalibracji, czy znajduje się w dopuszczalnym zakresie z poprzedniego poziomu czułości.

  Test impulsu jest wykonywany cztery razy dziennie. Jeśli różnica mieści się w akceptowalnym zakresie, stosowana jest korekta mierzonego wyjścia, aby wyregulować dokładność czujnika bez użycia gazu kalibracyjnego. Nazywa się to adaptacyjną kompensacją środowiskową (AEC). Porównuje ona stymulowaną reakcję do ostatniej kalibracji i dokonuje odpowiednich zmian. Regulacji tych można dokonać dzięki chipom (ASIC) zastosowanym w czujnikach XCell firmy MSA.

  Krótko mówiąc, Technology TruCal® daje pewność, że czujnik działa w granicach określonej czułości oraz że może być skorygowany, jeśli dojdzie do dryfu lub zmian od ostatniej kalibracji lub kontroli impulsu.

  Jeśli sygnał wyjściowy znajduje się poza akceptowanym zakresem, urządzenie powiadomi użytkownika, że konieczne jest dokonanie kalibracji.

  Technologia TruCal® wyznacza nowe standardy niezawodności. Od 1914 roku firma MSA tworzy rewolucyjne produkty do detekcji gazu. Nie bez przyczyny nazywają nas The Safety Company (firmą od bezpieczeństwa).

  Naszym celem każdego dnia jest dostarczanie klientom niezawodnych, wysokiej jakości produktów, instrumentów i usług, aby pomóc im zapewnić bezpieczny powrót do domu po zakończeniu pracy.

  Sześć czynności wykonywanych przez technologię TruCal®:

  1. Sprawdzenie, czy czujnik działa normalnie.
  2. Kompensacja dryfu czułości ze względu na zmieniające się warunki środowiskowe.
  3. Zalecenie, kiedy powinna być wykonana pełna kalibracja.
  4. Ostrzeżenie w przypadku zbliżającej się konieczności wymiany.
  5. Raportowanie statusu o kondycji i żywotności sensora jako „dobrego” lub „dostatecznego”.
  6. Ostrzeżenie użytkownika końcowego, że urządzenie nie jest już w stanie monitorować danego obszaru. Zostanie wskazany błąd.

  Tekst: MSA Polska Sp. z o.o.

  SPRAWDŹ OFERTĘ

  Detekcja

  W naszej ofercie znajduje się szeroka gama detektorów gazów i płomieni. Ich podstawowym zadaniem jest ochrona życia i zdrowia człowieka oraz zabezpieczenie infrastruktury zakładu znajdującego się na zagrożonym obszarze.
  Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

  WYŚLIJ ZAPYTANIE

  Grupa WOLFF
  AGATA SŁABOSZEWSKA- jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Temat wiadomości

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Nazwa firmy (wymagane)

    E-mail firmowy (wymagane)

    Telefon firmowy (wymagane)

    Treść wiadomości

    Załącz plik