Dobór i dostawa zmodyfikowanego zaworu do poboru próbek z reaktora z żywicami

Grupa WOLFF
PIOTR MARKIEWICZ - jestem do Twojej dyspozycji
+48 50* *** ***   - pokaż numer
 p.mar***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Problem:

  • trudność poboru próbek z reaktora żywicami ze względu na polimeryzację
  • wysoka temperatura procesu (250-280°C) oraz okresowe obniżanie ciśnienia uniemożliwiające zastosowanie standardowego rozwiązania

Rozwiązanie:

  • analiza parametrów produktu oraz wykonanie zmodyfikowanego zaworu próbkowego, który zapewni wytrzymałość temperaturową oraz będzie odporny na okresowe podciśnienie panujące w zbiorniku (unikalne wykonanie korpusu i uszczelnienia)

Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń:

Próbniki cieczy do zadań specjalnych

Producent m.in. dodatków do lakierów poszukiwał rozwiązania, które umożliwi mu bezproblemowy pobór próbek żywic bezpośrednio z reaktora. Większość dostępnych na rynku zaworów próbkujących przystosowana jest do pracy w temperaturze do 200°C. W przypadku tego konkretnego klienta standardowa temperatura w reaktorze wynosi 250°C i okresowo może wzrastać do 280°C. Ponadto ze względów technologicznych ciśnienie w zbiorniku jest okresowo obniżane do -1 bar. Kolejnym zidentyfikowanym problemem jest proces polimeryzacji żywic, który prowadzi do zatykania się jego króćców przyłączeniowych.

Po wnikliwych konsultacjach zaproponowaliśmy zawór do ręcznego poboru próbek odporny na podwyższoną temperaturę, obniżone ciśnienie oraz wyposażony w przedłużony tłok, który pozwala udrożnić króciec przyłączeniowy.

Modyfikacja standardowych rozwiązań w celu dostosowania do wymagań klienta

Spełnienie założonych wymagań zostało rozwiązane poprzez zastosowanie zaworu próbkowego z uszczelnieniem z brązu, dzięki czemu zapewniona została wytrzymałość na wysoką temperaturę. W celu dostosowania próbnika pod kątem montażu na ścianie reaktora za pomocą połączenia kołnierzowego o średnicy DN25 zastosowano specjalną wkładkę adaptera.

Dzięki modyfikacji gotowego rozwiązania klient będzie mógł w odpowiedni i bezproblemowy sposób pobierać próbki produktu do badań, co bez wątpienia będzie miało wpływ na niezawodność produkcji, a dzięki temu wysoką jakość wytwarzanych żywic.

Dobór odpowiedniego próbnika cieczy

Do produkcji wyrobów lakierniczych i farb jako środki pomocnicze wykorzystuje się różnego rodzaju żywice, które wytwarza się w specjalnych reaktorach. Aby otrzymać wyrób najwyższej jakości, podczas procesu produkt podlega wielu określonym przez normy badaniom, do których konieczne jest odpowiednie pobranie próbek. Do tego celu, w zależności od charakterystyki danego wyrobu, stosuje się dedykowane próbniki cieczy.

W celu doboru odpowiedniego urządzenia konieczna jest znajomość parametrów procesu, takich jak m.in. ciśnienie, temperatura, a także gęstość czy lepkość produktu. Istotna jest również ocena czy pobór próbek ma odbywać się ręcznie czy w sposób automatyczny (z napędem pneumatycznym). Jest to w głównej mierze uzależnione od rodzaju pobieranej próbki.

Niejednokrotnie zdarza się, że standardowe rozwiązania nie są w stanie sprostać warunkom produkcji i zachodzi potrzeba indywidualnego rozwiązania problemu.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Realizujemy dostawy zarówno pojedynczych urządzeń, jak również w oparciu o własne biuro projektowe i dział montażowy wykonujemy kompletne instalacje stosowane przy produkcji proszków, granulatów, cieczy i past.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF
PIOTR MARKIEWICZ - jestem do Twojej dyspozycji
+48 50* *** ***   - pokaż numer
 p.mar***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik