Działania serwisowe po aktywacji systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu w jednej z największych spółek energetycznych w Polsce

Grupa WOLFF
DAWID ŚCIUBIDŁO - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 d.sci***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

W ostatnim czasie inżynierowie serwisu GRUPY WOLFF otrzymali zgłoszenie na telefon alarmowy o zadziałaniu systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu w jednym z zakładów energetycznych. Do aktywacji doszło w obrębie zespołu młynowego. Po 4 godzinach grupa serwisowa była już na miejscu i rozpoczęła analizę zaistniałych zdarzeń.

W porozumieniu z klientem natychmiast podjęto prace mające na celu przywrócenie sprawności układu tłumienia i odsprzęgania wybuchu. Serwisanci wymienili wszystkie butle oraz przeprowadzili testy sprawności układu. Po około 6 godzinach układ mielenia był gotowy do ponownego włączenia.

Dane z czujnika dynamicznego wzrostu ciśnienia typu MEX3.2HT

W ramach podjętych działań grupa serwisowa sprawdziła komorę mielenia, gdzie wciąż zalegał rozżarzony węgiel. Następnie przeprowadzono odczyt danych z zamontowanego na młynie czujnika dynamicznego wzrostu ciśnienia (patrz wykres powyżej). Okazało się, iż zmiana ciśnienia w czasie była zgodna z charakterystyką wybuchową mielonego produktu (obszar na wykresie ograniczony czerwonymi liniami). W efekcie aktywowane zostały butle z czynnikiem tłumiącym nie dopuszczając tym samym do niebezpiecznego rozwoju wybuchu.

Zredukowane ciśnienie wybuchu w młynie osiągnęło zaledwie 1241 mbar i było wyższe od standardowego ciśnienia pracy młyna o niecałe 200 mbar. Parametry systemu tłumienia wybuchu są dobierane w taki sposób aby zredukowane ciśnienie wybuchu, to jest ciśnienie wybuchu zminimalizowane przez zabezpieczenia, nie przekroczyło wytrzymałości konstrukcyjnej chronionego urządzenia.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Dział GRUPY WOLFF poświęcony serwisowi instalacji i urządzeń oferuje kompleksowe usługi dla wielu dziedzin przemysłu. Nasze prace realizujemy także dla stref zagrożonych wybuchem. Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF
DAWID ŚCIUBIDŁO - jestem do Twojej dyspozycji
+48 51* *** ***   - pokaż numer
 d.sci***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2loZUNJSnFzQ18wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
Pandemia nie oznacza, że składamy broń. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy zdeterminowani do walki. Mamy środki i zaplecze, aby przetrwać kryzys.
PANDEMIA - jak wpływa na naszą firmę?

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL18wdWowbmI0S2hVP2F1dG9wbGF5PTE7c2hvd2luZm89MDtyZWw9MCZhbXAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhdXRvcGxheT0iMSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
{social-panel}
Jedyna konferencja w Polsce na temat bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego w przemyśle chemicznym z pokazami na żywo
Pokazy wybuchów na żywo
Poczekaj
Mamy dla Ciebie propozycję