Instalacja systemu odprowadzania pyłów z reaktora po procesie karbonizacji w instalacji rozkładu termicznego odpadów

Grupa WOLFF
SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI - jestem do Twojej dyspozycji
+48 79* *** ***   - pokaż numer
 s.sla***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!

W ostatnich miesiącach GRUPA WOLFF otrzymała zamówienie na instalację systemu odprowadzania pyłów z reaktora po procesie karbonizacji w instalacji rozkładu termicznego odpadów.

Realizacja zamówienia będzie przebiegała w systemie „pod klucz” co oznacza, że nasza firma odpowiedzialna będzie za dostawę wszystkich komponentów i urządzeń oraz ich instalację i uruchomienie w zakładzie klienta. Jest to już kolejne zamówienie od tego klienta, co potwierdza rzetelność i jakość wykonanych poprzednio prac.

W skład zamówionej instalacji wchodzi nowoczesny filtrocyklon wraz z konstrukcją wsporczą, współpracujący z dmuchawą podciśnieniową, separator magnetyczny w wersji ATEX oraz instalacja rurowa. Ponieważ odciągane pyły mają charakter wybuchowy, konieczne jest zastosowanie odpowiednich systemów zabezpieczeń. W tym przypadku dla zabezpieczenia filtrocyklonu zostanie zastosowany system odpowietrzania wybuchu poprzez panele dekompresyjne. Jego działanie polega na tym, że w warunkach normalnej pracy utrzymuje on pełną szczelność instalacji, niezależnie od działania systemu czyszczenia wkładów filtracyjnych. Jeśli wewnątrz jednostki dojdzie do wybuchu, to nastąpi otwarcie paneli  i uwolnienie nadmiernego ciśnienia oraz płomienia do otoczenia.

Dodatkowymi elementami wchodzącymi w skład systemu zabezpieczeń, odpowiedzialnego za odsprzęganie wybuchu, będą dozownik celkowy i klapa zwrotna. Dozownik pełni rolę pasywnej bariery wybuchu od strony spustu pyłu, natomiast klapa zwrotna izoluje instalację kanałową od jednostki filtracyjnej w taki sposób, aby potencjalne skutki wybuchu nie przeniosły się przez instalację kanałową na obiekt.

Technologia termicznego rozkładu odpadów gumowych

Proces termolizy w instalacji rozkładu termicznego odpadów gumowych przebiega w poziomym reaktorze i polega na podgrzewaniu odpadów do temperatury 340÷400°C, efektem czego jest uwolnienie składników organicznych odpadów w postaci gazowej bądź stałej. W kolejnych etapach procesu uzyskiwane są paliwa gazowe, produkty olejowe, złom stalowy oraz związki węgla – karbonizat. W karbonizatach znajduje się około 40% niespalonego węgla, który nie spełnia norm UE, jak i polskiego prawa, wobec czego nie nadaje się do składowania bez powtórnego termicznego przetworzenia. Aby usunąć powstały w reaktorze karbonizat, usuwa się go za pomocą specjalistycznego odkurzacza przemysłowego, a następnie magazynuje się go w dużych workach typu big-bag.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Instalacje odpylania

W ramach naszego biura projektowego oraz działu montażowo-serwisowego wykonujemy projekty oraz budujemy kompletne instalacje odpylania. Nasze prace realizujemy także dla stref zagrożonych wybuchem.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF
SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI - jestem do Twojej dyspozycji
+48 79* *** ***   - pokaż numer
 s.sla***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij! x
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem!

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik