Kilkanaście systemów kontroli uziemienia dla producenta soczewek okularowych

Grupa WOLFF
ŁUKASZ GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 73* *** ***   - pokaż numer
 l.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Na zlecenie światowego lidera w dziedzinie projektowania, produkcji i personalizacji soczewek okularowych, GRUPA WOLFF dostarczyła kilkanaście systemów kontroli i odprowadzania ładunków elektrostatycznych z metalowych beczek o pojemnościach 200 l i zbiorników IBC o pojemnościach 1000 l, w których przechowywane są środki łatwopalne.

Kontrolowanie zagrożeń elektrostatycznych w czasie pracy z metalowymi pojemnikami czy zbiornikami, które nie są na stałe powiązane z instalacją, sprowadza się do stosowania specjalnie zaprojektowanych urządzeń do tymczasowego łączenia i skutecznego odprowadzania ładunków elektrostatycznych do ziemi, co eliminuje źródło potencjalnego zapłonu.

Wielokrotny pobór produktów z beczek, które są odizolowane od ziemi, powoduje gromadzenie się na ich powierzchni ładunków elektrycznych. W przypadku kontaktu beczek ze znajdującymi się w pobliżu przewodnikami tj. urządzeniami w zakładzie czy też pracownikami, dochodzi do wyładowań elektrostatycznych. Powstałe w ten sposób iskry stanowią potencjalne źródło zapłonu oparów pobieranych z beczek cieczy. Z tego względu istnieje konieczność natychmiastowego odprowadzania ładunków powstających podczas procesu do ziemi.

Analiza problemu wskazała, iż najlepszym rozwiązaniem w tym konkretnym przypadku będzie zastosowanie systemu serii Bond-Rite REMOTE EP. Urządzenie zasilane z sieci nie tylko odprowadza ładunki elektrostatyczne do ziemi, ale również kontroluje czy połączenie miedzy beczką a ziemią zostało wykonane prawidłowo. Przykładowo, system nie zezwoli na rozpoczęcie procesu jeśli przewód uziemiający jest uszkodzony, lub klamra zaciskowa nie została podpięta prawidłowo. System komunikuje się z operatorem za pomocą diody LED.

System Bond-Rite REMOTE EP posiada uniwersalny zasilacz w obudowie GRP oraz skrzynkę rozdzielającą, dzięki czemu możliwe jest rozdzielenie zasilania do 10 jednostek Bond-Rite. Poza zasilaczem i skrzynką rozdzielającą, podstawowe elementy systemu stanowią: moduł monitorujący stan uziemienia z diodą ostrzegawczą, zacisk ze stali nierdzewnej z ostrymi zębami, dzięki którym możliwe jest przebicie się przez warstwy izolujące czy też zanieczyszczenia oraz przewód spiralny.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Uziemienia elektrostatyczne

Dostarczamy uziemienia elektrostatyczne (systemy kontrolery uziemienia, zaciski i przewody uziemiające, stacje kontroli obuwia i rękawic), które ograniczają ryzyko powstania wybuchu palnych substancji w wyniku przeskoku iskry elektrostatycznej.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Grupa WOLFF
ŁUKASZ GODAWA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 73* *** ***   - pokaż numer
 l.god***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2loZUNJSnFzQ18wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
Pandemia nie oznacza, że składamy broń. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy zdeterminowani do walki. Mamy środki i zaplecze, aby przetrwać kryzys.
PANDEMIA - jak wpływa na naszą firmę?

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL18wdWowbmI0S2hVP2F1dG9wbGF5PTE7c2hvd2luZm89MDtyZWw9MCZhbXAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhdXRvcGxheT0iMSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
{social-panel}
Jedyna konferencja w Polsce na temat bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego w przemyśle chemicznym z pokazami na żywo
Pokazy wybuchów na żywo
Poczekaj
Mamy dla Ciebie propozycję