Kompleksowe zabezpieczenie przeciwwybuchowe nowo dostarczonej linii przyjęcia i magazynowania sypkich produktów spożywczych

Grupa WOLFF
SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI - jestem do Twojej dyspozycji
+48 79* *** ***   - pokaż numer
 s.sla***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mogła oddzwonić

W połowie września br. jeden z największych koncernów spożywczych zgłosił się do GRUPY WOLFF z prośbą o kompleksowe zabezpieczenie przeciwwybuchowe nowo dostarczonej linii przyjęcia i magazynowania sypkich produktów spożywczych. GRUPA WOLFF zabezpieczała w tym zakładzie już dwadzieścia instalacji i w tym konkretnym zapytaniu nie byłoby nic niezwykłego, gdyby nie czas jaki otrzymaliśmy na realizację zadania, tj. 3 tygodnie.

Ze względu na zakontraktowane przez klienta terminy dostawy surowców na początek października, dzień przekazania instalacji do eksploatacji nie mógł ulec zmianie. W ekstremalnie krótkim terminie wymagane było skoordynowanie ze sobą kilku działów – handlowego, projektowego oraz montażowego. Dodatkowym utrudnieniem było to, że system nie mógł zostać dostarczony w wersji standardowej, a w wersji higienicznej. W sprawnym działaniu, koordynacji oraz kontroli informacji jak i zasobów pomógł nam będący na ukończeniu wdrożenia System ISO 9001:2015 oraz ponad 20-letnie doświadczenie naszego zespołu.

Standardowo prace rozpoczęliśmy od projektu. Klient, ze względu na lokalizację i typ instalacji, zdecydował się na system tłumienia i odsprzęgania wybuchu typu HRD w wersji higienicznej. Obliczenia, dobór stosownych komponentów, wykonanie projektu jak i uzyskanie niezbędnych akceptacji i podpisów zajęło GRUPIE WOLFF niecałe 3 dni robocze. Oczywiście wszystko odbywało się zgodnie wymogami Dyrektywy ATEX oraz ISO 9001.

Już podczas trwania prac projektowych przystąpiono do kompletacji komponentów systemu HRD. Dostawy ze względów logistycznych podzielone zostały na dwa etapy. Następnego dnia po akceptacji dokumentacji systemu przeciwwybuchowego HRD, czyli w ciągu 4 dni od zamówienia, na obiekt zostały wysłane komponenty niezbędne do wykonania pre-instalacji systemu. Kolejna, główna dostawa komponentów systemu odbyła się tydzień później.

Na 5 dni przed terminem oddania instalacji do użytkowania zakończyły się prace pre-instalacyjne mechaniczne, elektryczne i AKPiA. Brygada działu serwisu i montaży przystąpiła do zabudowy oraz podłączenia komponentów systemu tłumienia i odsprzęgania wybuchu typu HRD, w którego skład wchodzą dynamiczne czujniki ciśnienia MEX / FAB, czujniki płomieni IR-11, butle z czynnikiem gaszącym typu E-HRD, a także centrala sterująca EX100.1, która podczas kolejnej rozbudowy instalacji, planowanej na rok 2017, zostanie zamieniona na wielostrefową centralę EX-8000.

Po przeprowadzeniu szkolenia dla nowych pracowników klienta oraz wykonaniu testów systemu, instalacja została przekazana klientowi do ruchu w wymaganym przez kontrakt terminie.

SPRAWDŹ OFERTĘ

Zabezpieczenia przeciwwybuchowe

W zakresie zabezpieczeń przeciwwybuchowych nasze działania obejmują audyt instalacji zagrożonych wybuchem pod kątem spełnienia wymogów dyrektywy ATEX, obliczenia odporności konstrukcyjnej urządzeń i aparatów zagrożonych wybuchem, zabezpieczenie instalacji przed skutkami wybuchu, opracowanie powykonawczej oceny ryzyka wybuchu oraz przeprowadzenie szkolenia zarówno z obsługi wdrożonych systemów, jak również pracy w strefach zagrożonych wybuchem.
Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

Document
Grupa WOLFF
SEBASTIAN SŁABOSZEWSKI - jestem do Twojej dyspozycji
+48 79* *** ***   - pokaż numer
 s.sla***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL2loZUNJSnFzQ18wIiBmcmFtZWJvcmRlcj0iMCIgYWxsb3c9ImFjY2VsZXJvbWV0ZXI7IGF1dG9wbGF5OyBlbmNyeXB0ZWQtbWVkaWE7IGd5cm9zY29wZTsgcGljdHVyZS1pbi1waWN0dXJlIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+
Pandemia nie oznacza, że składamy broń. Wręcz przeciwnie. Jesteśmy zdeterminowani do walki. Mamy środki i zaplecze, aby przetrwać kryzys.
PANDEMIA - jak wpływa na naszą firmę?

Pobierz przewodnik ATEX

Jak dostosować urządzenie, instalację lub zakład produkcyjny do dyrektywy ATEX
  • Praktyczna wiedza poparta przykładami
  • Studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle
  • Unikalne materiały wideo
  • Wskazówki i rady ekespertów
PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iMTAwJSIgaGVpZ2h0PSIxMDAlIiBzcmM9Imh0dHBzOi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL2VtYmVkL18wdWowbmI0S2hVP2F1dG9wbGF5PTE7c2hvd2luZm89MDtyZWw9MCZhbXAiIGZyYW1lYm9yZGVyPSIwIiBhdXRvcGxheT0iMSIgYWxsb3dmdWxsc2NyZWVuPjwvaWZyYW1lPg==
{social-panel}
Jedyna konferencja w Polsce na temat bezpieczeństwa procesowego i wybuchowego w przemyśle chemicznym z pokazami na żywo
Pokazy wybuchów na żywo
Poczekaj
Mamy dla Ciebie propozycję