Marketerze
sprawdź czy to miejsce jest dla Ciebie

Szukam człowieka z otwartą głową, dla którego marketing to pasja... człowieka, który lubi zejść z utartej ścieżki... szukać nowych, lepszych rozwiązań. Z drugiej strony rozumiem, że takie podejście nie zawsze kończy się sukcesem - akcentuję to.

Sebastian Gruszka
Kierownik dz. marketingu

Z kim będziesz pracować

Cześć, nazywam się Sebastian Gruszka i jeśli wszystko dobrze pójdzie, to niebawem będziemy wspólnie realizować naprawdę ciekawe projekty marketingowe. Praca to bardzo duża część naszego życia, dlatego powinna nam sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy wspólnie pracować nie lubiąc się lub totalnie się nie rozumiejąc.

Dlatego postaram Ci się pokazać kim jestem i co jest dla mnie ważne w pracy.
Jestem przekonany, że możemy się różnić w bardzo wielu aspektach… i że ta różnorodność może dawać niesamowite, nieoczywiste efekty. Jednocześnie są fundamentalne kwestie, w których powinniśmy myśleć podobnie. Na przykład:

Jesteśmy względem siebie uczciwi

Nie uznajemy status quo – ciągle szukamy lepszych rozwiązań

Nie boimy się wyrażać odmiennego zdania

W dyskusji używamy rzeczowych argumentów

Nie obrażamy się na siebie

Jak się pracuje z Sebastianem

Spędziłam 5 lat pracy w wewnętrznym dziale marketingu GRUPY WOLFF. Podsumowując ten czas mogę śmiało powiedzieć, że mimo iż nasz zespół był stosunkowo mały, miałam możliwość zdobycia niesamowitej ilości wiedzy i umiejętności w wielu obszarach – zarówno marketingu tradycyjnego i digital, jak i w sferze czysto technicznej. Mnogość i różnorodność zadań, jakie wspólnie realizowaliśmy oraz pełna swoboda w działaniu i wbrew pozorom – brak większych presji czasu – pozwoliły na doskonalenie umiejętności organizacyjnych i zarządzania swoim czasem pracy, nauczyły samodyscypliny i samodzielności.

Otwartość na wdrażanie nowych rozwiązań pozwoliła zgłębiać tajniki marketingu B2B na wielu płaszczyznach, pobudzać swoją kreatywność i realizować najbardziej wyszukane jak na branżę przemysłową pomysły.

Jako że jestem osobą, która zbytnio nie lubi monotonii, efektem okresowo wzmożonej pracy (mowa tu np. o naszej dużej konferencji) było nie zmęczenie, a ogromna satysfakcja poprzedzona dozą adrenaliny – polecam tym, którzy lubią taki stan! Jak każda firma czy człowiek, tak i GRUPA WOLFF ma pewne mankamenty, a na przestrzeni tych kilku lat współpracy zdarzały się zarówno lepsze jak i gorsze momenty – nie sposób tego uniknąć i trzeba być tego w pełni świadomym. Nie zmienia to jednak faktu, że praca tutaj była dla mnie ogromną lekcją, która ukształtowała mnie jako człowieka i marketingowca, i dzięki której jestem gotowa na podejmowanie kolejnych wyzwań zawodowych.

To nie będzie typowa rekrutacja

Dlaczego? Bo najpierw spróbuję odwieźć Cię od pomysłu aplikowania na to stanowisko. Nie chcę budować swojego ego liczbą przesłanych CV. Tym bardziej setek standardowych CV wypełnionych zbiorem przypadkowych danych w myśl zasady „lepiej napisać więcej, może ktoś akurat szuka marketera z umiejętnością gry na kobzie”. Choć to akurat byłoby ciekawe ?. Już widzę Cię na scenie jako atrakcję wieczoru organizowanej przez nas konferencji.

Tak przy okazji, jeśli znasz tę scenę z Friendsów i „co gorsza” bawi Cię ona, to… jest szansa, że mamy podobne poczucie humoru.

Po pierwsze nie przesyłaj CV

Wracając do tematu – w zasadzie nie oczekuję żadnego CV
– Żadnego?
Tak, żadnego. W zamian chcę Cię zaprosić do wypełnienia ankiety, która pozwoli mi lepiej Cię poznać. Pokaże mi, ale mam nadzieję, że również Tobie, jakim jesteś marketerem i jakim jesteś człowiekiem ?. Link do ankiety jest na końcu tej strony. Zanim jednak tam przewiniesz poznaj nas lepiej czytając poniższe punkty.

Po drugie nuda

GRUPA WOLFF to polska firma działająca w sektorze B2B. Dostarczamy urządzenia i know-how dla zakładów przemysłowych. Z kilku ważnych obszarów naszej działalności najmocniej skupiamy się na dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego. Jeśli w tym momencie umarłeś/aś z nudów lub uciekłeś/aś sprzed komputera w obawie przed mało seksi branżą, to być może ta praca nie jest dla Ciebie ?. Jeśli jednak nadal Tu jesteś i wiesz, że każda branża zasługuje na dobry marketing, to zapraszam do kolejnego punktu.

Po trzecie – nasza firma nie jest doskonała

Bartek, nasz szef kiedyś powiedział: Nasza firma nie jest doskonała… chyba żadna nie jest. Robimy wszystko co w naszej mocy, żebyśmy stanowili jeden, zgrany zespół, który nawzajem się wspiera. Chcę, aby GRUPA WOLFF była jeszcze lepszym miejscem pracy. Dużo w tym kierunku zrobiliśmy, ale jeszcze więcej przed nami.
Nic dodać, nic ująć.

Kogo więc szukamy?

Szukamy osoby, która nie boi się działać interdyscyplinarnie. Jesteśmy małym zespołem, dlatego bardzo ważne jest dla nas, aby kandydat posiadał minimum jedną wiodącą dziedzinę – Twoją super moc oraz dwie, trzy kolejne umiejętności, w których nieźle sobie radzi.

Nikt nie jest idealny, ale warto w tym kierunku zmierzać. Nasz idealny kandydat powinien:

  • czuć, że marketing to jego pasja, w której chce się rozwijać każdego dnia
  • być aktywny i ciągle szuka nowych rozwiązań i usprawnień
  • potrafić pisać angażujące teksty, które realizują założone cele
  • wiedzieć jak tworzyć skuteczne treści pod kątem SEO
  • umieć dobrać i dostosować grafiki do zastosowania w sieci (przycięcie, prosty montaż, edycja grafik wektorowych)
  • mieć poczucie estetyki i zmysł techniczny pozwalający wykonywać podstrony w WordPressie (tworzenie wpisów i stron lądowania z wykorzystaniem wizualnej nakładki typu “przeciągnij i upuść” – WPBakery Page Builder)
  • potrafić ocenić skuteczność stworzonych wpisów i stron lądowania z wykorzystaniem narzędzi analitycznych (np. Google Analytics, Yandex Metrica, Excel, Google Data Studio)
  • być empatyczny i nie ma obaw przed kontaktem z klientami (mail, telefon), a raz w roku, gdy organizujemy naszą konferencję i wszystkie ręce kładziemy na pokład, nie przestraszy się żadnej pracy ?
  • być zorganizowany i samodzielny
  • umieć łatwo nawiązuje kontakty ze współpracownikami, ale nie ulega przy tym presji osób starszych starzem
  • jeśli do tego znasz wybrane obszary marketingu z zakładki poniżej, to jesteś mistrzem świata ?

Każda osoba w zespole ma pewne, określone zadania. Wychodzę jednak z założenia, że pierwsze miesiące pracy powinny stanowić etap odkrywania Twoich mocnych stron, z których być może jeszcze nie zdajesz sobie sprawy. Poniżej znajdziesz listę kluczowych obszarów naszej działalności, z którą będziesz mieć styczność. Być może okaże się, że któraś z nich stanie się Twoją pasją.

Automatyzacja marketingu – systemy tego typu stanowią ogromny potencjał, który w większości firm nie jest jednak wykorzystywany. Dla nas marketing automation, to znacznie więcej niż nieco bardziej rozbudowana aplikacja do wysyłki mailingów. To system, który spina wszystkie poniższe działania.

Email marketing – choć odchodzimy od tradycyjnych masowych mailingów na rzecz komunikacji 1:1, która bazuje na marketing automation, to nadal mail jest ważnym kanałem naszej komunikacji. Będziesz mógł poznać nasze, nieco nietypowe, ale skuteczne podejście do tej kwestii.

Marketing treści – będziesz mógł/mogła poznać nasze podejście do tworzenia treści, ich dystrybucji oraz budowy zaangażowanych czytelników, którzy w perspektywie czas staja się klientami lub fanami marki.

Analityka danych – to jeden z ważniejszych i trudniejszych obszarów marketingu. Umiejętność zebrania istotnych danych, a następnie ich przetworzenie i prezentacja w zrozumiały sposób to bardzo cenne umiejętności. W naszym dziale będziesz mógł/mogła korzystać z takich umiejętności.

Marketing wydarzeń – raz do roku organizujemy jedną z największych konferencji w naszej branży. To idealna okazja to wykazania się zarówno umiejętnościami marketingowymi do promocji wydarzenia, jak również organizacyjnymi. Konferencja to spore wyzwanie, którego realizacja daje olbrzymią satysfakcję. Ponadto odpowiadamy za promocję kilkunastu szkoleń i warsztatów rocznie.

Strony lądowania – często bagatelizowany obszar marketingu, przez wiele osób tworzących strony lądowania bazuje na utartych, niekoniecznie najlepszych schematach. Pracując z nami poznasz nasze know-how, które pozwala nam osiągać konwersję na stronie lądowania na poziomie 40-60%.

Godziny pracy

Pracę zazwyczaj zaczynamy o 8:00 i kończymy o 16:00. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, abyś zaczynał/a ją np. godzinę, czy dwie później. Wszystko jest kwestią dogadania się 🙂 Poza wyjątkowymi sytuacjami w pracy nie zostajemy dłużej niż do 16:30 🙂

Jak będą wyglądały pierwsze miesiące pracy

Pierwsze miesiące, to czas nauki… w tym okresie poznasz naszą branżę, firmę, narzędzia, z których korzystamy, a także “styl” naszego marketingu. Zakładam, że w tym czasie może Ci być trudno samodzielnie organizować sobie czas pracy, dlatego większość zadań będziesz dostawać ode mnie :). Będzie mi jednak bardzo miło jeśli zaskoczysz mnie inicjatywą proponując nowe akcje, podsuwając nowe pomysły, czy samodzielnie podejmując zadania, które warto zrealizować.

Będziemy odkrywać Twoje talenty

Czasem posiadamy talenty, o których nie mamy pojęcia tylko dlatego, że nie mieliśmy okazję sprawdzić się w danym obszarze. Dlatego w pierwszym okresie będę się starał, abyś mógł/mogła sprawdzić się w realizacji różnych zdaniach.

Samodzielność i proaktywność

Kiedy już znajdziemy Twoje mocne strony określimy zakres zadań, za który będziesz odpowiedzialny/a. Bardzo cenię samodzielność i proaktywność, dlatego chciałbym abyś na tej podstawie organizował/a sobie dzień pracy.

A co jeśli wszystko już zrobię i będę miał/a wolny czas

Jak w każdej pracy tak i u nas bywają okresy, gdy nie wiadomo w co ręce włożyć, ale także i takie, kiedy mamy totalny luz. Gdy organizujemy konferencję, to wyciągamy wszystkie ręce na pokład i pracujemy znacznie dłużej niż 8 godzin dziennie. To jednak wyjątkowa sytuacja, która trwa zaledwie kilka dni w roku.
Gdy pojawia się jednak luz, nie mam problemu, abyś poświęcił/a swój czas na naukę, poszukiwanie nowych rozwiązań czy na kreatywne projekty, testy itp. Działaj 🙂

Ankieta

Rekrutację rozpoczyna składająca się z 9 pytań ankieta. Link do niej znajdziesz poniżej.

Zadanie

Następnie poproszę Cię o wykonanie prostego zadania. Zadanie będzie dostosowane do Twoich predyspozycji, dlatego jego opis dostaniesz po wypełnieniu ankiety.

Rozmowa

Jesteśmy już bardzo blisko. Zaproszę Cię do rozmowy, w czasie której porozmawiamy sobie w dobrej atmosferze o poprzednich etapach rekrutacji 🙂

_Ankieta_
to pierwszy z trzech kroków w tej rekrutacji. Czeka na Ciebie 9 pytań.

Ankieta to pierwszy z trzech kroków w tej rekrutacji. Czeka na Ciebie 9 pytań.