Suszarnie / Granulatory / Płatkownice / Chłodnice

Suszarnie / Granulatory / Płatkownice / Chłodnice
Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


KRZYSZTOF WNĘK

Oferta GRUPY WOLFF obejmuje granulatory bębnowe, suszarnie bębnowe, dostawy suszarni szlamów i zawiesin, płatkownic oraz suszarnie fluidalne z możliwością chłodzenia produktu w jednym urządzeniu. Rozwiązania te z powodzeniem stosowane są w wielu gałęziach przemysłu. Naszą ofertę uzupełnia granulator śrubowy typu Pug Mill stosowany głównie w przemyśle nawozów sztucznych.

Celem GRUPY WOLFF jest realizowanie powierzonych nam zadań w sposób kompleksowy. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Szeroką gamę urządzeń uzupełnienia równie szeroka oferta usług, które obejmują: demontaże, montaże, serwis oraz remonty.

Suszarnia bębnowa

Suszarnia bębnowa składa się z bębna, przez którego wnętrze przepływa czynnik grzewczy, systemu dozującego produkt na powierzchnię bębna oraz skrobaka. Cienka warstwa produktu jest rozprowadzana na powierzchni obracającego się bębna. Podczas niepełnego obrotu bębna produkt zostaje wysuszony i usunięty z powierzchni bębna przez skrobak. Konstrukcja suszarni uniemożliwia kontakt produktu z czynnikiem grzewczym.

Zobacz więcej

Suszarnia z łopatkami typu „Paddle Dryer”

Suszarnia z łopatkami typu "Paddle Dryer" składa się z 2 ogrzewanych wałów z łopatkami o specjalnej konstrukcji i obudowy. Łopatka jest zaprojektowana tak by zwiększyć wydajność suszenia. Konstrukcja łopatek na obracającym się wale zapewnia och samoczyszczenie. Suszarnia jest nachylona pod niewielkim kątem, żeby transport produktu odbywał się grawitacyjnie.

Zobacz więcej

Płatkownica

Płatkownica składa się z bębna, przez którego wnętrze przepływa czynnik chłodzący, systemu dozującego produkt na powierzchnię bębna oraz skrobaka. Cienka warstwa produktu jest rozprowadzana na powierzchni obracającego się bębna. Podczas niepełnego obrotu bębna ciekły produkt zestala się i zostaje usunięty z powierzchni bębna przez skrobak. Żeby zapobiec przedwczesnemu krzepnięciu produktu, system dozujący produkt jest ogrzewany.

Zobacz więcej

Suszarnia fluidalna

Suszarnie fluidalne służą do suszenia proszków. Podczas nadmuchu gorącym powietrzem substancje sypkie unoszą się tworząc złoże fluidalne. Pozwalają prowadzić proces suszenia zwykle w 2 sekcjach o różnej temperaturze oraz proces chłodzenia w jednym aparacie w 3 sekcji.

Zobacz więcej

Suszarnie i granulatory bębnowe

Suszarnie i granulatory bębnowe są stosowane przy produkcji nawozów, minerałów, granulatów oraz substancji pylistych, stałych odpadów przemysłowych, wapienia, rud, tlenków, dolomitów, talku, gumy, itp.

Zobacz więcej

Granulator śrubowy „Pug Mill”

Dwuwałowy granulator śrubowy "Pug Mill" o wydajności do 250 t/h i mocy do 132 kW stosuje się do procesów mieszania oraz granulacji. Posiada możliwość pracy w trudnych warunkach w obecności mocznika, pary wodnej, kwasu siarkowego, amoniaku.

Zobacz więcej

Zainteresowała Cię powyższa tematyka?

Grupa WOLFF

Skontaktuj się z naszym inżynierem


KRZYSZTOF WNĘK

lub wyślij do nas zapytanie

Temat wiadomości

Imię i nazwisko (wymagane)

Nazwa firmy (wymagane)

E-mail firmowy (wymagane)

Telefon firmowy (wymagane)

Treść wiadomości

Załącz plik

Odbierz rabat -10%
Na szkolenia i konferencję nt. bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego (zniknę za 10 sek.)