2-biegunowy magnetyczny zacisk uziemiający

Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt

    Dostawa

    Dostawa

    Montaż

    Montaż

    Uruchomienie

    Uruchomienie

    Serwis

    Serwis
    magnetyczny zacisk uziemiający

    Zacisk składa się z korpusu wykonanego ze stali nierdzewnej (A2/SS304) z integralnym uchwytem. W korpusie znajdują się dwa magnesy neodymowe oraz przewody łączące. Oba magnesy silnie przyciągają powierzchnie zawierające żelazo, co pozwala dwóm sprężynującym zębom z węglika wolframu zagłębić się w nie, zapewnić kontakt i dobre połączenie o niskiej rezystancji.

    Kiedy stosować zacisk magnetyczny?

    • Mocowanie sprężynowych zacisków uziemiających do płaskiej lub zakrzywionej powierzchni nie jest zazwyczaj możliwe, np. do korpusu bębna. W takich sytuacjach niezbędne stają się zaciski magnetyczne, które niwelują tę przeszkodę.
    • Zastosowane magnesy neodymowe są najsilniejszym typem magnesu stałego dostępnym do celów przemysłowych. Każdy magnes może wytrzymać obciążenie 25 kg, ale jest ono nieco zmniejszone po umieszczeniu w zacisku ze względu na szczelinę powietrzną i grubość metalowego korpusu wynoszącą 1 mm. Siła zacisku zależy również od grubości i rodzaju metalu, do którego zacisk jest mocowany w celu uziemienia.
    • VESX50-IP będzie najlepszym wyborem w sytuacjach, w których nie ma oczywistego punktu połączenia z elementem instalacji lub jest on zbyt duży dla rozwarcia szczęk standardowego zacisku.

    Zalety wykorzystania węglika wolframu

    • Węglik wolframu jest jednym z najtwardszych materiałów używanych obecnie w przemyśle. Stosowany w połączeniu z bardzo silnymi magnesami neodymowymi, ma zdolność ciągłego przebijania się zacisku przez powłoki, rdzę lub osady produktów, z którymi zwykły zacisk Alligator lub zacisk spawalniczy miałby problemy. Ostre zęby z węglika wolframu są podstawową cechą zacisków Newson Gale do dużych obciążeń.

    Najważniejsze korzyści

    • Pewny kontakt – mocne połączenie ostrych, sprężynujących końcówek z węglika wolframu z siłą dwóch magnesów neodymowych gwarantuje, że powłoki, którymi pokryte są instalacje wymagające uziemienia, pozostałe osady z produktów lub korozja nie przeszkodzą zaciskom w nawiązaniu niskooporowego połączenia (≤10 Ohm) z uziemianym urządzeniem.
    • Ergonomia – 2-biegunowe zaciski magnetyczne mają zintegrowany uchwyt, dzięki czemu łatwo je chwycić, założyć i zdjąć, gdy operatorzy muszą codziennie wykonywać powtarzające się połączenia uziemiające.
    • Zacisk na lata – dodatkową wartość zapewnia odporna na korozję i wytrzymała mechanicznie konstrukcja ze stali nierdzewnej, która pomaga zmniejszyć długoterminowe koszty wymiany, typowe dla zacisków uziemiających niższej jakości.

    Sprawdź dostępne rozwiązania

    Klamra uziemiająca z przewodem spiralnym

    Zacisk uziemiający z przewodem spiralnym

    Najprostsze rozwiązanie, które można podpiąć bezpośrednio do bednarki lub do systemu monitorującego stan uziemienia (zalecane).

    Przenośny zestaw z klamrą samotestującą

    Przenośny zestaw z klamrą testującą stan uziemienia

    Zestaw dzięki zabudowanemu na jednej z klamr kontrolerowi z diodą informuje operatora w sposób ciągły czy uziemienie jest skuteczne.

    Zacisk uziemiający z przewodem zwijanym na szpuli

    Zacisk uziemiający ze szpulą zwijającą

    Szpula zwijająca przewód uziemiający stanowi idealną alternatywę dla naszych standardowych przewodów spiralnych.

    System kontroli uziemienia cystern z zaciskiem uziemiającym

    System kontroli uziemienia dla cystern

    System kontroli stanu uziemienia cystern drogowych i kolejowych z opatentowanym trójstopniowym testem. Możliwość spięcia np. z pompą lub zaworem.

    System kontroli uziemienia z zaciskiem uziemiającym

    System kontroli uziemienia z zasilaniem bateryjnym

    System kontroli uziemienia beczek, zbiorników IBC i innych zbiorników oraz instalacji procesowych sygnalizujący stan uziemienia poprzez diodę LED.

    Skonfiguruj własne rozwiązanie.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie elektryczności statycznej oraz uziemień i systemów kontroli. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

    Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
    Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt

      Dostawa

      Dostawa

      Montaż

      Montaż

      Uruchomienie

      Uruchomienie

      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Uziemienia jako zabezpieczenie przed wybuchem:
      • Jak zabezpieczyć operacje technologiczne jak np. załadunek i rozładunek produktów z cystern kolejowych i samochodowych?
      • Jakie są sposoby na odprowadzenie ładunków z beczek, zbiorników, big-bagów, elementów instalacji procesowych itp.
      • Jak zabezpieczyć konstrukcje urządzeń i instalacji?
      Elektryczność statyczna:
      • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z elektrycznością statyczną na terenie mojego zakładu produkcyjnego?
      • Jakie mam możliwości związane z zapobieganiem wybuchom na skutek wyładowania elektrostatycznego?
      • Jak realizować ochronę antyelektrostatyczną pracowników?

      Darmowa konsultacja