System kontroli uziemienia worków big-bag typu C

Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt

  Dostawa

  Dostawa

  Montaż

  Montaż

  Uruchomienie

  Uruchomienie

  Serwis

  Serwis
  System kontroli uziemienia worków big-bag

  Newson Gale Earth-Rite FIBC

  Statyczny system uziemienia Earth-Rite FIBC jest rewolucyjnym systemem typu hardware, zaprojektowanym w celu zapewnienia bezpiecznego napełniania i opróżniania big-bagów typu C (worki z wkładką przewodzącą), stosowanych w strefie zagrożonej wybuchem.

  Earth-Rite FIBC został zaprojektowany w celu spełnienia wymagań przemysłu farmaceutycznego, jednak urządzenie znajduje zastosowanie w każdej branży.

  Elementy składowe systemu

  • jednostka monitorująca z diodą LED sygnalizującą stan uziemienia (materiał obudowy – tworzywo sztuczne lub stal nierdzewna na zamówienie), wyposażona w bolec do odwieszania/przechowywania zacisku),
  • zacisk uziemiający, który zapewnia lepsze połączenie w przypadku elastycznych materiałów, z jakich są wykonane worki big-bag,
  • dwużyłowy przewód spiralny w ochronnej osłonce hytrelowej o różnej długości (osłona hytrelowa zabezpiecza przewód przed uszkodzeniem mechanicznym lub chemicznym),
  • jednostka zasilająca w obudowie z tworzywa GRP.

  Ważne

  Podczas napełniania lub opróżniania elastycznych pojemników typu IBC systemy monitoringu uziemienia winny być używane w celu uniemożliwienia przeładunku produktu, dopóki system uziemienia nie jest podłączony do pojemnika.

  Zasada działania systemu

  Klamrę monitorującą, która jest prawie całkowicie izolowana, z wyjątkiem miedzianego zacisku, podłącza się do dolnego uziemiającego punktu kontenera FIBC, tworząc tym samym połączenie pozwalające systemowi na monitorowanie rezystancji FIBC do ziemi.

  Kontroler weryfikuje, czy big-bag został uziemiony prawidłowo, tzn. czy zgromadzone na nim ładunki elektrostatyczne są właściwie odprowadzane do ziemi. Prawidłowe uziemienie zapobiega wyładowaniom elektrostatycznym, które mogą być źródłem zapłonu i wybuchu atmosfery wybuchowej.

  W przypadku materiałów rozpraszających ładunki elektrostatyczne należy wybrać system o zakresie monitoringu stosownym do typu pojemnika. Pojemniki FIBC typu C winny być monitorowane przy rezystancji ≤ 1 x 108 Ω. W przypadku materiałów przewodzących lub metalowych rezystancja ≤ 10 Ω powinna być wartością monitorowanej rezystancji w połączeniu z wyznaczonym punktem uziemienia.

  Sprawdź dostępne rozwiązania

  Klamra uziemiająca z przewodem spiralnym

  Zacisk uziemiający z przewodem spiralnym

  Najprostsze rozwiązanie, które można podpiąć bezpośrednio do bednarki lub do systemu monitorującego stan uziemienia (zalecane).

  Przenośny zestaw z klamrą samotestującą

  Przenośny zestaw z klamrą testującą stan uziemienia

  Zestaw dzięki zabudowanemu na jednej z klamr kontrolerowi z diodą informuje operatora w sposób ciągły czy uziemienie jest skuteczne.

  Zacisk uziemiający z przewodem zwijanym na szpuli

  Zacisk uziemiający ze szpulą zwijającą

  Szpula zwijająca przewód uziemiający stanowi idealną alternatywę dla naszych standardowych przewodów spiralnych.

  System kontroli uziemienia cystern z zaciskiem uziemiającym

  System kontroli uziemienia dla cystern

  System kontroli stanu uziemienia cystern drogowych i kolejowych z opatentowanym trójstopniowym testem. Możliwość spięcia np. z pompą lub zaworem.

  System kontroli uziemienia z zaciskiem uziemiającym

  System kontroli uziemienia z zasilaniem bateryjnym

  System kontroli uziemienia beczek, zbiorników IBC i innych zbiorników oraz instalacji procesowych sygnalizujący stan uziemienia poprzez diodę LED.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie elektryczności statycznej oraz uziemień i systemów kontroli. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

  Grupa WOLFF Krzysztof Szopa
  Krzysztof Szopa – jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt

   Dostawa

   Dostawa

   Montaż

   Montaż

   Uruchomienie

   Uruchomienie

   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Uziemienia jako zabezpieczenie przed wybuchem:
   • Jak zabezpieczyć operacje technologiczne jak np. załadunek i rozładunek produktów z cystern kolejowych i samochodowych?
   • Jakie są sposoby na odprowadzenie ładunków z beczek, zbiorników, big-bagów, elementów instalacji procesowych itp.
   • Jak zabezpieczyć konstrukcje urządzeń i instalacji?
   Elektryczność statyczna:
   • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z elektrycznością statyczną na terenie mojego zakładu produkcyjnego?
   • Jakie mam możliwości związane z zapobieganiem wybuchom na skutek wyładowania elektrostatycznego?
   • Jak realizować ochronę antyelektrostatyczną pracowników?

   Darmowa konsultacja