DARMOWE WARSZTATY ONLINE LUB OFFLINE

Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem

Weź darmowy udział

Online lub offline

Zdobądź praktyczną wiedzę

Kto powinien wziąć udział

Przekrojowy warsztat dla osób mających do czynienia z oświetleniem podstawowym i awaryjnym pracujących w przemyśle, a w szczególności w strefach zagrożenia wybuchem. Program warsztatu bazuje na kilkunastoletnim doświadczeniu Macieja Frezy – praktyka, czynnie opracowującego i wdrażającego systemy oświetlenia.

Zakłady przemysłowe

Warsztat jest dedykowany pracownikom zakładów przemysłowych w tym przede wszystkim dla dz. BHP, ppoż., UR, a także dla kierowników produkcji, kierowników zakładów, a także pozostałych pracowników realizujący zadania w strefach zagrożenia wybuchem.

Projektanci instalacji

Kolejną ważna grupą osób, do których skierowany jest warsztat są projektanci instalacji w obrębie, których występują strefy zagrożenia wybuchem. Warsztat pozwoli wam uniknąć najczęstszych błędów.

Ubezpieczyciele i brokerzy

Inżynierowie bezpieczeństwa oraz inni pracownicy firm ubezpieczeniowych oraz brokerskich, którzy biorą udział w szacowaniu ryzyka w zakładach przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.

Warsztat to źródło wiedzy także dla rzeczoznawców ds. zabezpieczeń pożarowych działających na rzecz zakładów przemysłowych, w których występują strefy zagrożenia wybuchem.

Program i termin

Termin: 25-06-2020   |   11:00 – 14:00

Planowana długość warsztatu obejmuje poniższy program oraz sesję pytań i odpowiedzi. W przypadku dużej ilości pytań warsztat może zostać przedłużony.

Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem – rozwiązania, przepisy prawne, sposoby zasilania oraz testowania

Krótkie wprowadzenie pozwoli Ci zdobyć niezbędna wiedzę przydatną w dalszej części warsztatów.

 • Oświetlenie podstawowe i awaryjne w strefach zagrożenia wybuchem
 • Sposoby zasilania i sterowania oświetleniem w strefach zagrożenia wybuchem
 • Systemy oświetlenia awaryjnego (ewakuacyjne, zapasowe)
 • Sposoby testowania, rozwiązania techniczne opraw i rodzaje zasilania w oparciu o normę PN-EN 50172

Co dadzą Ci warsztaty

Przede wszystkim poznasz aktualne wymogi w zakresie oświetlenia podstawowego i awaryjnego ze szczególnym uwzględnieniem pracy w strefach zagrożenia wybuchem. Prelegent zapozna Cię z rozwiązaniami z zakresu oświetlenia podstawowego i awaryjnego. Dostrzeżesz istotne niuanse, które decydują o ich prawidłowym i niezawodnym działaniu. Zdobędziesz w ten sposób wiedzę, która pozwoli Ci ocenić skuteczność pracujących opraw oświetleniowych lub ustrzec się błędów podczas projektowania i wdrażania nowych rozwiązań.

Wspólny lunch [dla uczestników offline]

Uczestników, którzy zdecydują się na udział w warsztatach w tradycyjnej formie, to jest w siedzibie naszej firmy (Balice k. Krakowa, ul. Spacerowa 5) zapraszamy na lunch. Wspólny posiłek w swobodnej atmosferze, to tradycja naszych warsztatów.  Zwyczajowo odbywa się on w restauracji Skansen Smaków (Cholerzyn 424, 32-060 Cholerzyn). Koszt lunchu pokrywa organizator. Dojazd do Skansenu Smaków we własnym zakresie.

Prowadzący warsztat

Specjalista w zakresie systemów oświetlenia podstawowego i awaryjnego dla instalacji i budynków przemysłowych. Od ponad 10 lat związany z branżą systemów przeciwpożarowych. Autor wielu artykułów poświęconych tematyce stanu prawnego oraz nowelizacji aktów prawnych i norm poświęconych oprawom i systemom oświetlenia awaryjnego. Prelegent na seminariach dla biur projektowych, działów utrzymania ruchu i inwestorów. Absolwent Politechniki Gdańskiej wydziału Elektrotechniki i Automatyki oraz National Institute Politechnique ENSEEIHT w Tuluzie.

Co otrzymasz
rejestrując udział w warsztacie

Udział w warsztatach to przede wszystkim duża porcja merytorycznej wiedzy. Wiemy jednak, że ta, jeśli nie jest utrwalana, szybko ulatuje. Dlatego rejestrując swój udział w warsztacie przystąpisz do naszego programu edukacyjnego ATEX oraz otrzymasz poradnik ATEX. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej.

Konferencja HAZEX

Certyfikat potwierdzający uczestnictwo

Wiedza zdobyta podczas warsztatu to jedno, ale nie zapominajmy, że warto mieć jej potwierdzenie w formie certyfikatu poświadczającego odbycie szkolenia. Dzięki niemu zyskujesz:

 • mocniejszą pozycję w aktualnej firmie
 • dodatkowy argument w przypadku zmiany firmy
 • dokument, który godnie może zawisnąć nad twoim biurkiem
test-przewodnik-1-150x150

Przewodnik ATEX

Po zapisie na szkolenie otrzymasz merytoryczny przewodnik ATEX pokazujący jak krok po kroku dostosować aparat, instalację lub cały zakład do wymogów dyrektywy ATEX. Poradnik zawiera:

 • praktyczną wiedzę popartą przykładami
 • studia przypadków rzeczywistych wybuchów w przemyśle (różne branże)
 • unikalne materiały wideo
 • wskazówki i rady ekspertów
szkolenia-atex-online-150x150

Dostęp do darmowego programu edukacyjnego ATEX

Każdy uczestnik szkolenia staje się jednocześnie członkiem naszego programu edukacyjnego, w ramach którego najczęściej raz w miesiącu, na podany w zgłoszeniu adres email, dostarczymy Ci porcję wiedzy z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. W ramach programu m.in. otrzymasz

 • filmy przedstawiające zdarzenia, studia przypadku oraz testowe pokazy wybuchów
 • artykuły pozwalające poszerzyć wiedzę z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego
 • preferencyjne warunki udziału w konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle
szkolenie-atex-praktycy-150x150

Wiedzę popartą praktyką

Nie jesteśmy teoretykami. Nasi eksperci to praktycy, którzy pracują przy szerokiej gamie projektów w m.in. branży energetycznej, chemicznej, spożywczej czy drzewnej. Przez ostatnie 26 lat zrealizowaliśmy setki projektów z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego i procesowego. Każdego dnia realizujemy zadania polegające na:

 • opracowaniu dokumentacji ATEX
 • wdrażaniu działań prewencyjnych
 • wykonywaniu systemów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego
 • kompleksowym dostosowywaniu zakładów do wymogów bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego

Zarejestruj się

UWAGA: Po wypełnieniu formularza otrzymasz wiadomość email z linkiem do transmisji warsztatu oraz szczegółami. Jeśli wiadomość nie dotrze w ciągu 5 min sprawdź proszę skrzynkę spam, a jeśli tam nie znajdziesz wiadomości koniecznie do mnie napisz: s.gruszka@hazex.eu. Ograniczona ilość miejsc – o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.  Interesuje mnie wiedza z zakresu bezpieczeństwa wybuchowego, pożarowego i procesowego w przemyśle. Z przyjemnością wezmę udział w warsztacie online oraz przystąpię do darmowego programu edukacyjnego, dzięki czemu będę otrzymywać materiały szkoleniowe w postaci artykułów, studiów przypadków, filmów, a także o wydarzeniach branżowych.