Złącze eXLink zapewnia dystrybucję zasilania oraz komunikację systemów sterowania wszędzie tam, gdzie jest to konieczne – nawet w strefach 1, 2, 21 i 22 zagrożenia wybuchem. Złącze eXLink 4-biegunowe/4-biegunowe + PE jest kompletnym systemem łączenia i rozłączania urządzeń elektrycznych.

Dostępny jest pełen zakres gniazd i wtyków dla sygnałów niskonapięciowych aż do 250 V AC/10 A w wykonaniu z tworzywa sztucznego, mosiądzu niklowanego oraz stali nierdzewnej. Kodowanie położeń bolców zgodne z systemem IEC 309 zapobiega błędnym połączeniom obwodów o różnych napięciach. Łączyć można tylko gniazda przenośne i wtyki o takim samym napięciu znamionowym. Dla kabli o przekrojach od 0,25 mm2 do 0,5 mm2, 0,75 mm2 do 1,5 mm2 oraz opcjonalnie do 2,5 mm2, wtyki i gniazda dostępne są w technologii połączeń zaciskanych. Dla niektórych wersji dostępna jest również bezśrubowa technika zacisków sprężynowych. Gniazdo i wtyk kołnierzowy zostały wyposażone w gwint metryczny M20 x 1,5 lub 1/2″ NPT umożliwiający montaż bezpośrednio do obudowy urządzenia. Wszystkie wersje metalowe mogą być stosowane do obudów Ex-d bez żadnej dodatkowej certyfikacji. Wykonanie wszystkich wtyków kablowych, wtyków kołnierzowych, gniazd kołnierzowych i gniazd przenośnych eXLink pozwala na ich swobodne podłączanie lub rozłączanie bez potrzeby ich wyłączania, a także nie wymaga pozwolenia na pracę pod napięciem.

  • Możliwość podłączania i rozłączania bez konieczności wyłączania pracującego urządzenia
  • Stopień ochrony IP66/IP68
  • Dopuszczalne temperatura otoczenia od -55 do +70°C
  • Zakres pracy do 250 V 10 A
  • Obudowa ze stali nierdzewnej lub niklowanego mosiądzu
  • Maksymalnie 4 bieguny oraz PE
  • Certyfikaty górnicze (EX I M2)

Dla wszystkich Klientów, którzy zechcą w szybki i łatwy sposób skonfigurować złącza eXLink, proponujemy skorzystać z konfiguratora dostępnego na stronie:

http://exlink.internezzo.de/