Rozległe doświadczenie inżynierów firmy HARDO pozwoliło zidentyfikować typowe wyzwania związane z instalacjami lamp, które mogą podnieść całkowite koszty projektu. W wyniku tych spostrzeżeń inżynierowie HARDO opracowali wyjątkowo uniwersalną oprawę oświetleniową, nadającą się zarówno do oświetlenia podstawowego, jak i awaryjnego w strefach zagrożonych wybuchem, a wszystko to przy zachowaniu rozsądnych kosztów produkcji.

OptiLine oprawy oświetlenia podstawowego ATEX dla strefy 21, 22 oraz 2 – HARDO

Pyłoszczelna i odporna na silne strumienie wody oraz promieniowanie UV liniowa oprawa przeciwwybuchowa LED certyfikowana do strefy gazowej 2 oraz pyłowej 21 i 22. Zaprojektowana do oświetlania ogólnego hal, przestrzeni przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych. Oprawa OptiLine została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najbardziej obniżyć łączne koszty instalacji oświetleniowej dla inwestora.

OptiLine oprawy awaryjne z akumulatorem ATEX dla strefy 21, 22 oraz 2 – HARDO

OptiLine to certyfikowana liniowa oprawa oświetleniowa ATEX, IECEx. Może pełnić zarówno rolę opraw oświetlenia podstawowego, jak i awaryjnego, eliminując konieczność stosowania oddzielnych instalacji. Posiada wbudowany akumulator zapewniający podtrzymanie strumienia awaryjnego przez 1,5 godziny.

OptiLine oprawy awaryjne pod baterię centralną ATEX dla strefy 21, 22 oraz 2 – HARDO

Oprawa liniowa Ex ATEX LED OptiLine, certyfikowana do zastosowania w strefach gazowych 2 i pyłowych 21 oraz 22, jest przeznaczona do oświetlania różnorodnych przestrzeni przemysłowych i magazynowych. Sprawdza się w wielu sektorach przemysłu, w tym petrochemicznym, chemicznym, naftowym, energetycznym, gazowym, drzewnym, papierniczym i spożywczym, oferując jednocześnie znaczną redukcję łącznych kosztów instalacji oświetleniowej dla inwestorów. Może pełnić zarówno rolę opraw oświetlenia podstawowego, jak i awaryjnego, eliminując konieczność stosowania oddzielnych instalacji.

Oprawy świetlówkowe eLLK zbudowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o doskonałych właściwościach mechanicznych oraz o dużej odporności na działanie różnych związków chemicznych.

Wszystkie materiały użyte do budowy oprawy są skutecznie zabezpieczone przed korozją i z powodzeniem przetestowane w instalacjach chemicznych i instalacjach na morzu.

eLLK 92036 oprawa świetlówkowa Ex ATEX
eLLK 92036 oprawa świetlówkowa Ex ATEX

eLLK – oprawy świetlówkowe do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX

Oprawy świetlówkowe w wykonaniu przeciwwybuchowym dla dwupinowych świetlówek z serii eLLK 92 wykonane są zgodnie z zasadniczymi wymaganiami Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Wyposażone są w nowoczesny statecznik elektroniczny EVG 09, który umożliwia bezpieczną i oszczędną pracę dwupinowych świetlówek G13.

eLLB 20036/36 oprawa świetlówkowa Ex ATEX
eLLB 20036/36 oprawa świetlówkowa Ex ATEX

eLLB – oprawy świetlówkowe do montażu w sufitach podwieszanych EX ATEX

Oprawa świetlówkowa eLLB 20 spełnia zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Konstrukcja oprawy pozwala na montaż w sufitach podwieszanych. Sprawdza się szczególnie dobrze w pomieszczeniach sterylnych o gładkich powierzchniach. Stosowana jest najczęściej w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym oraz w malarniach i komorach natryskowych.

RLF 25036 - oprawy świetlówkowe do montażu uniwersalnego EX ATEX
RLF 25036 - oprawy świetlówkowe do montażu uniwersalnego EX ATEX

RLF – oprawy świetlówkowe do montażu uniwersalnego EX ATEX

Oprawa świetlówkowa RLF spełnia zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Konstrukcja oprawy umożliwia uniwersalny montaż podtynkowy lub natynkowy. Sprawdza się szczególnie dobrze w pomieszczeniach sterylnych o gładkich powierzchniach. Stosowana jest najczęściej w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym oraz w malarniach i komorach natryskowych. Oprawa wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, a model RLF-INOX wykonany jest z polerowanej stali nierdzewnej.

eLLK 92036/36 NIB – Oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX
eLLK 92036/36 NIB – Oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX

eLLK NIB – oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu sufitowego i słupowego EX ATEX

Nowe oprawy świetlówkowe typu eLLK 92… NIB wykonane są zgodnie z zasadniczymi wymaganiami Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Własna bateria oraz statecznik elektroniczny (EVG) umożliwiają bezpieczne i oszczędne użytkowanie dwupinowych świetlówek G13 (pod koniec okresu swojej żywotności świetlówki są monitorowane i bezpiecznie wyłączane).

eLLB 20036/36 NIB - Oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu w sufitach podwieszanych
eLLB 20036/36 NIB - Oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu w sufitach podwieszanych

eLLB NIB – oprawy oświetlenia awaryjnego do montażu w sufitach podwieszanych EX ATEX

Nowe oprawy świetlówkowe typu eLLB 20… NIB, wykonane są zgodnie z zasadniczymi wymaganiami Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Własna bateria oraz statecznik elektroniczny (EVG) umożliwiają bezpieczne i oszczędne użytkowanie dwupinowych świetlówek G13 (pod koniec okresu swojej żywotności świetlówki są monitorowane i bezpiecznie wyłączane).

AB12... - ognioszczelne oprawy oświetleniowe EX ATEX
AB12... - ognioszczelne oprawy oświetleniowe EX ATEX

AB12… – ognioszczelne oprawy oświetleniowe EX ATEX

Oprawy świetlówkowe z serii AB12 i EVF są zgodne z zasadniczymi wymaganiami Dyrektywy ATEX (94/9/WE) i są dopuszczone do pracy w strefach 1 i 2 (seria EVF…) lub 1, 2 , 21 i 22 (seria AB 12…).

nLLM 08036 Oprawy świetlówkowe do stref 2 oraz 21, 22 EX ATEX
nLLM 08036 Oprawy świetlówkowe do stref 2 oraz 21, 22 EX ATEX

nLLK – oprawy świetlówkowe do stref 2 oraz 21, 22 EX ATEX

Oprawy świetlówkowe w wykonaniu przeciwwybuchowym z serii nLLK 08 spełniają zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE) i są dopuszczone do pracy w strefie 2 oraz 21 i 22 zagrożenia wybuchem. Wyposażone są w stateczniki elektroniczne (EVG), umożliwiające bezpieczną i oszczędną pracę dwupinowych świetlówek G13, które pod koniec okresu swojej żywotności są monitorowane i bezpiecznie wyłączane.

nLLK 08018/18 N nLLK N – Oprawy oświetlenia awaryjnego do stref 2, 21, 22 EX ATEX
nLLK 08018/18 N nLLK N – Oprawy oświetlenia awaryjnego do stref 2, 21, 22 EX ATEX

nLLK N – oprawy oświetlenia awaryjnego do stref 2, 21, 22 EX ATEX

Oprawy świetlówkowe z serii nLLK 08 spełniają zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE) i są dopuszczone do pracy w strefie 2 oraz 21 i 22 zagrożenia wybuchem.

SG-Ex RFE - przekaźnik fotoelektryczny do opraw oświetleniowych EX ATEX
SG-Ex RFE - przekaźnik fotoelektryczny do opraw oświetleniowych EX ATEX

SG-Ex RFE – przekaźnik fotoelektryczny do opraw oświetleniowych EX ATEX

Przekaźnik fotoelektryczny zaprojektowany został dla wygodnej, automatycznej kontroli oświetlenia w strefach zagrożenia wybuchem. Przeznaczony jest do bezpośredniej instalacji w obudowach przeciwwybuchowych Ex-d i Ex-e.

System montażu opraw oświetleniowych EX ATEX
System montażu opraw oświetleniowych EX ATEX

System montażu opraw oświetleniowych EX ATEX

Dzięki dostępności fabrycznego systemu, który umożliwia montaż opraw na barierach przemysłowych, na ścianach lub konstrukcjach z belki stalowej, możemy znacznie obniżyć te koszty. Nasz system montażowy wykonany jest ze stali nierdzewnej, odpornej na działanie różnych związków chemicznych oraz innych niekorzystnych czynników środowiskowych, a wszystkie komponenty nie wykonane ze stali nierdzewnej są cynkowane ogniowo.