Prefabrykacja szaf sterowniczych, skrzynek zaciskowych i rozdzielnic elektrycznych

OD SCHEMATU PO MONTAŻ NA OBIEKCIE

Wykonujemy projekty wykonawcze szaf sterowniczych, skrzynek łączeniowych i rozdzielnic elektrycznych  pracujemy w oparciu o komponenty własne lub powierzone  realizujemy testy funkcjonalne wydajemy deklaracje zgodności CE, gwarancje, protokoły pomiarów  montujemy na obiekcie

Prefabrykacja szaf sterowniczych

Prefabrykacja w wykonaniu Ex

Wykonamy dla Ciebie prefabrykację skrzynek zaciskowych, szaf sterowniczych oraz rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem. Produkcję zrealizujemy na licencji i podzespołach HARDO lub EATON Crouse-Hinds (CEAG). Dodatkowo wykonamy montaż urządzeń na obiekcie.

Prefabrykacja w wykonaniu zwykłym

W zależności od Twoich potrzeb możemy: wykonać schemat elektryczny urządzeń, pracować wg Twojego schematu, zastosować własne komponenty lub wykorzystać materiały powierzone. Jesteśmy także otwarci na Twoje sugestie odnośnie wyboru komponentów. Na koniec zapewnimy montaż urządzeń na obiekcie.

Prefabrykacja szaf sterowniczych – przykładowe realizacje

Poniżej prezentujemy wybrane realizacje w zakresie prefabrykacji rozdzielnic elektrycznych, szaf sterowniczych i skrzynek zaciskowych. W wielu przypadkach nasze działania obejmują także zaprojektowanie urządzenia, jego montaż, położenie tras kablowych itp.

PROJEKT | PRODUKCJA | MONTAŻ

Dla kogo prefabrykujemy szafy sterownicze i skrzynki zaciskowe?

Zakłady przemysłowe

Wykonanym projekt, prefabrykację oraz montaż rozdzielnic elektrycznych, szaf sterowniczych oraz skrzynek łączeniowych wg Twoich potrzeb.

Hurtownie elektryczne

Zapewniamy atrakcyjne warunki współpracy oraz krótki czas dostawy. Gwarantujemy najwyższą jakość oraz rozwiązania przyjazne elektrykom.

Producenci maszyn i urządzeń

Zrealizujemy zdanie zgodne z Twoimi potrzebami. Prefabrykację wykonamy wg powierzonego schematu lub w oparciu własny projekt.

Prefabrykacja szaf sterowniczych we własnej hali montażowej

Dobre, ergonomiczne warunki pracy, właściwe wyposażenie warsztatu produkcyjnego oraz dobre warunki przechowywania zarówno komponentów jak i gotowych produktów są jednym z kluczowych czynników naszego sukcesu.

PROJEKT | PRODUKCJA | MONTAŻ

Najważniejsze korzyści prefabrykacji rozdzielnic w GRUPIE WOLFF

Wysoka jakość

Gwarancja wysokiej jakości dzięki całkowitej kontroli nad wyrobem na każdym etapie produkcji

Szybka dostawa

Sprawny przebieg realizacji dzięki skróceniu czasu dostawy niestandardowych rozwiązań

Produkcja każdej ilości

Realizujemy zlecenia zarówno na każdą ilość rozdzielnic, szaf czy skrzynek

Prefabrykacja szaf sterowniczych dla stref zagrożonych wybuchem

Przygotowanie schematów, prefabrykacja urządzeń do pracy w strefach zagrożonych wybuchem oraz ich późniejszy montaż na obiekcie to nasza specjalność. Poniżej znajdziesz szczegółowy wykaz szaf, skrzynek i rozdzielnic, które wykonujemy.

HARDO

Typ urządzeńRodzaj urządzeń
Skrzynki zaciskowe GRP HTB1P
Skrzynki zaciskowe aluminioweHTB1A
Skrzynki zaciskowe ze stali nierdzewnejHTB1S
Kasety sterownicze GRPHCS1P
Kasety sterownicze aluminioweHCS1A
Kasety sterownicze ze stali nierdzewnejHCS1S

Typ urządzeńOpis
Przyciski Zarówno zespoły przycisków sprężynowych, jak i podwójne przyciski sprężynowe można łączyć z wieloma rodzajami modułów stykowych, aby stworzyć wiele kombinacji styków NO i NC. Zespoły te są dostępne w różnych kolorach. Istnieje możliwość opcjonalnego montażu oznaczeń.
Przyciski grzybkowe wyłączenia awaryjnegoZespoły sprężynowych przycisków grzybkowych w komplecie z jednym elektrycznym modułem stykowym.

Zespoły przycisków grzybkowych wyłączenia awaryjnego z odblokowaniem poprzez odciągnięcie (z kluczykiem lub bez) w komplecie z jednym elektrycznym modułem stykowym.

Zespoły przycisków grzybkowych wyłączenia awaryjnego z odblokowaniem poprzez obrót w komplecie z jednym elektrycznym modułem stykowym.
Przełączniki wybierakoweZespoły przełączników dwupozycyjnych lub sprężynowych z kluczykiem w komplecie z jednym elektrycznym modułem stykowym.
Lampki sygnałoweLampki sygnałowe dopuszczone do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Są one dostarczane w komplecie z zespołem LED dostępnym dla różnych napięć zgodnie z wymaganiami obwodu elektrycznego. Lampki sygnałowe są dostępne w różnych kolorach
Lampki sygnałowe z przyciskiemZespół podświetlanego przycisku sprężynowego. Przycisk jest dostarczany w komplecie z zespołem LED dostępnym dla różnych napięć i jednym stykiem elektrycznym. Zespoły są dostępne z różnymi kombinacjami styków NO i NC. Lampki dostępne są w różnych kolorach.
PotencjometryZespół potencjometru z wieloma wartościami rezystancji. Wokół pokrętła oznaczone są czytelne wartości.
Woltomierze, amperomierze, miliamperomierzeWoltomierze, amperomierze i miliamperomierze HVA (wykorzystujące analizę harmonicznych napięcia) są dostępne z wieloma zakresami pomiarowymi przeskalowanymi 2 – 5 razy. Amperomierz może zostać użyty do pomiaru bezpośredniego lub w połączeniu z przekładnikami prądowymi, a na życzenie z wtórnymi przekładnikami prądowymi. Zakres temperatur roboczych amperomierza mieści się w zakresie od -40°C do +60°C.
Moduł łączeniowy 2-biegunowyDwa oddzielne pręty naciskające każdy sterujący grupą styków. Jedna grupa lub dwie grupy styków mogą być sterowane przez różne głowice, aby zapewnić różne funkcje.
Moduł łączeniowy 4-biegunowyDwa oddzielne metalowe elementy naciskające kontrolujące po dwie grupy styków. Dwie grupy lub cztery grupy styków mogą być sterowane przez różne głowice, aby zapewnić różne funkcje.
SzybkaSzybka lampki sygnałowej wykonana ze szkła odpornego na wysokie temperatury i uszczelniona samopoziomującym się silikonem.
WyłącznikiWyłączniki są urządzeniami, które odcinają dopływ prądu w przypadku wystąpienia zwarcia. Przeznaczone są do ochrony ludzi w przestrzeniach zagrożonych wybuchem i mogą być używane z prądem o natężeniu 6, 10, 16, 20, 25, 32 lub 40 A i prądami różnicowymi 10, 30, 100 i 300 mA.
Styczniki o napięciu znamionowym 24 V/240 VStyczniki to kompaktowe komponenty do obudów w wersji Ex e w strefach 1 i 2. Są trwałe, niezawodne i odpowiednie do stosowania w przestrzeniach zagrożonych wybuchem. Elementy te są łatwe w montażu, wytrzymałe i odporne na korozję. Styczniki te montuje się w obudowach w wersji Ex e i mogą być wykorzystywane do wielu różnych zastosowań.
Odłączniki obciążenia z uchwytem dla prądów o natężeniu do 180 AModuł odłącznika obciążenia posiada certyfikat i musi być montowany w obudowie w wersji „Ex e” o zwiększonej ochronie. Element ten nie przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia. Zapewnia szybkie działanie (łączenie lub odłączenie), gdy sprężyna jest odpowiednio naprężona do zwolnienia. Śruby zacisków przewodów wykonane są ze stali nierdzewnej.

EATON Crouse-Hinds (CEAG)

Typ urządzeńRodzaj urządzeń
Skrzynki zaciskowe GRP (Poziom 1) GHG72, GHG73, GHG74, GHG79
Skrzynki zaciskowe stal nierdzewna (Poziom 1)N-TB, Ex-CELL, S-TB
Kasety sterownicze stal nierdzewna (Poziom 1)GHG 414, GHG 414 81, GHG 414 82
Kasety sterownicze GRP (Poziom 1)GHG 41, GHG 411 81, GHG 411 82,
GHG 411 83, GHG 43, GHG 432, GHG 434
Pulpity sterownicze GRP i stal nierdzewna (Poziom 2)GHG 44x, GHG 444 23, GHG 448 23, GHG 449 23, GHG 447 23, GHG 444 33, GHG 448 33, GHG 449 33, GHG 447 33
Rozdzielnice dystrybucji energii (Poziom 3)GHG619

O producencie elektrotechniki – firmie HARDO

Polska firma

Jedyny 100% polski producent zajmujący się zarówno oświetleniem, jak i elektrotechniką w wykonaniu przeciwwybuchowym.

Hardo polski producent oświetlenia i elektrotechniki Ex

Od praktyków dla praktyków

Kasety sterownicze i inne produkty HARDO powstały jako efekt setek godzin spędzonych na rozmowach z projektantami, instalatorami i użytkownikami końcowymi.

Hardo polski producent oświetlenia i elektrotechniki Ex

Kluczowe wartości: wysoka dostępność, konkurencyjna cena

Magazyn producenta na terenie Polski pozwala utrzymywać stałą dostępność obudów i komponentów, co wpływa nie tylko na cenę, ale i szybkość realizacji zamówień.

Międzynarodowy Program CAP

CAP (ang. Certified Assembly Partner) to specjalny program dla autoryzowanych dystrybutorów EATON Crouse-Hinds (CEAG). Program ten ma zapewnić najwyższą jakość produkcji urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym poprzez zastosowanie jednolitych procedur produkcji, kryteriów oceny, metodyki badań oraz zasad raportowania. Produkcja realizowana jest w oparciu o specjalistyczną wiedzę, na podstawie dokumentacji techniczno-konstrukcyjnej producenta, a także wedle specyfikacji i wymagań Klienta końcowego.

Szeroki zakres dostaw elektrotechniki Ex

Realizujemy dostawy urządzeń elektrotechnicznych w wykonaniu przeciwwybuchowym,
w tym m.in. oprawy oświetleniowe, oprawy oświetlenia ewakuacyjnego, rozdzielnice, kasety i panele sterujące, osprzęt łączeniowy, wyłączniki bezpieczeństwa.
Nasze działania w tym zakresie prowadzone są w sposób kompleksowy, tj. od audytu zakładu przemysłowego, przez dobór właściwych rozwiązań, po ich montaż.

eLLK LED – liniowe oprawy świetlówkowe led EX ATEX
GHG – skrzynki zaciskowe wykonane z tworzywa sztucznego EX ATEX
Oprawy oświetlenia awaryjnego lampy led EX ATEX
Kasety i panele sterujące w wykonaniu przeciwwybuchowym