bartosz-wolff-2

Firma (nie)doskonała

Nasza firma nie jest doskonała… chyba żadna nie jest. Robimy wszystko co w naszej mocy, żebyśmy stanowili jeden, zgrany zespół, który nawzajem się wspiera. Chcę, aby GRUPA WOLFF była jeszcze lepszym miejscem pracy. Dużo w tym kierunku zrobiliśmy, ale jeszcze więcej przed nami.

Nie tworzę sztucznych barier. Jestem do dyspozycji dosłownie każdego pracownika. Bo każda osoba jest ważna.

Prezes GRUPY WOLFF
BARTOSZ WOLFF

Anna Osip kolor

Przeciętne CV
nieprzeciętni pracownicy

Wierzymy, że świetny pracownik to nie tylko CV. Ważny jest dla nas człowiek… to, co sprawia, że każdego dnia chcesz robić mały krok naprzód. Jesteśmy ciekawi nie tylko kwestii zawodowych, ale również zasad, którymi kierujesz się w życiu. Cenimy ludzi, którzy biorą odpowiedzialność za swoje życie, wytyczają nowe kierunki i proponują skuteczne rozwiązania… ludzi, dla których wyzwania stanowią motor napędowy. Chcemy być pewni, że jesteśmy w stanie stworzyć Ci środowisko, w którym będziesz mógł się rozwijać.

HR Manager
ANNA OSIP

Znajdź miejsce dla siebie

Sebastian słaboszewski kwadrat 150 x 150

Sebastian Słaboszewski – Dyrektor Sprzedaży

Dział sprzedaży

Wyobraź sobie pracę bez zimnych telefonów, przypadkowych spotkań i nachalnej sprzedaży. Brzmi dobrze? Jeśli chcesz wiedzieć więcej nt. pracy w dziale handlowym rzuć okiem na poniższe zakładki 🙂

Zespół, z którym będziesz pracować

Dział handlowy to jeden z głównych filarów firmy. Aktualnie tworzy go 20 inżynierów sprzedaży, których wspiera BOK (Biuro Obsługi Klienta). Ponieważ stawiamy na sprzedaż doradczą większość z naszych handlowców to inżynierowie, niemniej nasze doświadczenie pokazuje, że na tym stanowisku mogą się świetnie sprawdzać także osoby o innym wykształceniu. W zespole mamy utalentowanych sprzedawców, dla których GRUPA WOLFF była pierwszym kontaktem ze światem przemysłu i inżynierii.

Kto będzie Twoim klientem

Nasze rozwiązania dostarczamy do średnich i dużych zakładów przemysłowych z branży drzewnej, spożywczej, energetycznej, a także szeroko rozumianej branży chemicznej. Rozmowy najczęściej prowadzimy z osobami ze średniego szczebla zarządzania (np. szefowie BHP czy utrzymania ruchu).

Co sprzedajemy

Dostarczamy urządzenia i systemy dla przemysłu o różnej wartości i skomplikowaniu. Najprostsze rozwiązania mogą kosztować kilkaset EURO, z kolei złożone systemy osiągają wartość miliona EURO. Najważniejsze obszary naszej działalnosci:

 • bezpieczeństwo pożarowe
 • bezpieczeństwo wybuchowe
 • elektrotechnika Ex, oświetlenie Ex, ogrzewanie Ex
 • urządzenia dla materiałów sypkich
 • detekcja gazów i płomieni
 • czujniki zapylenia

Jak sprzedajemy

Pracując z nami, możesz zapomnieć o zimnych telefonach, przypadkowych spotkaniach, czy innych nachalnych działaniach. Dzięki współpracy z innymi działami (np. dział szkoleń czy marketingu) Twoja praca będzie się zaczynać w chwili spłynięcia do nas konkretnego zapytania.

dawid_s

Dawid Ściubidło – Kierownik dz. Serwisu

Dział serwisowy

Serwis to jeden z kluczowych działów firmy. Nie jest to jednak praca dla każdego. Z jednej strony wymaga wyjazdów, z drugiej daje możliwość zdobycia olbrzymiego doświadczenia w zakładach przemysłowych praktycznie z każdej branży. Przemysł spożywczy, drzewny, energetyczny, a nawet chemiczny. Dla kogo jest ta praca? Każdego dnia nasze działania przekładają się na bezpieczeństwo tysięcy urządzeń i ludzi, dlatego cenimy osoby dokładne, rzetelne, niebojące się wyzwań, dla których szczególnie ważna jest praca w bardzo stabilnej firmie, która nigdy nie miała problemów finansowych.

Czy ta robota jest lekka i przyjemna?

Zrobiliśmy dużo, aby ją ułatwić, ale skłamałbym gdybym powiedział, że jest to praca wyjątkowo łatwa. Sam przez lata jeździłem po Polsce montując, uruchamiając i serwisując dostarczane przez nas systemy. Wiem, że bywa różnie – raz jest łatwo i przyjemnie innym razem trzeba się po prostu zmęczyć.

Z jednej strony przez większość czasu realizujemy przeglądy okresowe, które stanowią najlżejszą część pracy, z drugiej – mimo naszych planów – życie potrafi napisać swój scenariusz. Przykładowo w każdej chwili może zdarzyć się aktywacja systemu lub inne nieprzewidziane zdarzenie. W takiej sytuacji konieczna jest szybka reakcja co często oznacza reorganizację i zmianę planów.

Co jeszcze sprawia, że praca bywa ciężka? Zdarza się, że montaż jest utrudniony przez ciasną zabudowę innych instalacji, a prace trzeba prowadzić w czasie pracy zakładu. W takich sytuacjach szczególnie ważne jest dobre planowanie. Dokuczać mogą też warunki pogodowe. Np. w zimie w elektrowni panuje przyjemne ciepło, ale już latem pot zalewa oczy.

Pieniądze zawsze na czas

Może to trywialna sprawa, ale wiemy od naszych pracowników, że w firmach, w których pracowali wcześniej nie zawsze było to oczywiste. Dlatego chciałbym podkreślić, że przez 25 lat istnienia GRUPY WOLFF nigdy się nie zdarzyło, aby pieniądze nie zostały wypłacone na czas. Mało tego – firma w tym czasie nigdy nie odnotowała start. Dzięki sprawnemu zarządzaniu GRUPA WOLFF radzi sobie nie tylko w okresach prosperity, ale także jest gotowa na gorsze czasy. Pracując tu z pewnością nie musisz się obawiać o stabilność zatrudnienia.

Ubezpieczenie nie tylko zdrowia

To, że pracownicy są ubezpieczeni to rzecz oczywista. Mniej oczywiste wydaje się, że ubezpieczamy także nasze prace. Co to oznacza?

Na zakładzie produkcyjnym bardzo łatwo popełnić błąd, który może być przyczyną poważnych strat. Może to być fizyczne uszkodzenie pracujących tam urządzeń lub spowodowanie zatrzymania produkcji. W takich przypadkach straty mogą być liczone w setkach tysięcy, a nawet w milionach złotych. Pomimo, że dbamy o to, aby takie sytuacje nigdy nie występowały, to wiadomo, że nie myli się tylko ten, kto nic nie robi. Przytoczyłbym tu także drugą polską mądrość: strzeżonego Pan Bóg strzeże. Dlatego jeśli dojdzie do jakiegoś niepożądanego zdarzenia bez obaw możesz zgłosić je do przełożonego. Ani tobie ani firmie nic nie grozi, bo chroni nas ubezpieczenie. Szybka reakcja to także możliwość ograniczenia strat do minimum. Dlaczego? Bo pozornie małe uszkodzenie może rozwinąć się w nieprzewidywalny sposób powodując np. zatrzymanie produkcji.

Co robimy na co dzień

Przede wszystkim musisz mieć świadomość powagi naszej pracy. Dbamy nie tylko o dobra materialne warte czasem miliony złotych, ale także chronimy ludzkie życie. Dlatego kluczowe jest, aby nasze działania, które można zamknąć w poniższych trzech punktach, były realizowane bardzo starannie.
Najważniejsze obszary pracy serwisu to:

 • Preinstalacja – montaż systemów bezpieczeństwa poprzedzają prace mechaniczno-elektryczne. Działania te obejmują m.in. prace spawalnicze, montaż tras kablowych, mechaniczny montaż central sterujących itd. Od jakości tych prac zależy późniejszy montaż zabezpieczeń.
 • Montaż – polega na połączeniu wcześniej preinstalowanych elementów oraz instalacji zabezpieczeń. To także czas na testy poprawności działania całego układu.
 • Serwis okresowy – to chyba najprzyjemniejsza część naszej pracy. Raz w roku należ sprawdzić poprawność działania systemu. Weryfikujemy stan techniczny zabezpieczeń, a także poprawność działania układów elektronicznych i sterowania.
Rafał Czerede koło

Rafał Czereda – Kierownik dz. realizacji

Kierownicy projektów

Na to stanowisko zawsze staramy się zatrudniać ludzi podobnych do Gruchy z „Chłopaki nie płaczą” – twardych na zewnątrz i dobrych w środku. Ludzi, którzy z dostarczonych klocków zbudują to co ktoś inny narysował. Brzmi jak dobra zabawa? To czytaj dalej…

Czy ta praca to dobra zabawa?

Tak, ta praca to świetna zabawa, ale tylko jeśli:

 • lubisz pracę pod presją, a przy tym umiesz podejmować szybkie i trafne decyzje, od których zależy powodzenie zadania
 • masz mocny charakter, ale także empatię, bo nie chodzi o to, aby efekt osiągać siłą i groźbą. – Musisz być, jak Grucha – twardy na zewnątrz, dobry w środku
 • założony budżet i termin to dla Ciebie święty Graal udanego projektu

Co jeszcze jest dla nas ważne? Uczciwość, sumienność, dobra organizacja pracy oraz umiejętność robienia wycen.

Satysfakcja gwarantowana albo zwrot…

Stres, zmęczenie, tygodnie poza domem… a na końcu ta satysfakcja, gdy widzisz fizyczny efekt swojej pracy… gdy widzisz, że to nad czym pracowałeś przez ostatnie miesiące działa dokładnie tak jak zostało to zaplanowane – i to mimo dziesiątek problemów, które na budowie są przecież normą. Mało tego – Ty wiesz, że przez cały ten czas byłeś w centrum projektu i bez Ciebie niemiałby on szans na powiedzenie. To właśnie sprawia, że na tym stanowisku satysfakcja z dobrze wykonanej roboty jest naprawdę gwarantowana.

Jak będzie wyglądać Twoja praca

Będziesz alfą i omegą. Osobą, która spina pracę różnych ludzi z różnych działów. Będziesz koordynował prace projektantów, ludzi na budowie oraz zakupowców… będziesz w stałym kontakcie z naszym działem sprzedaży oraz inwestorem… będziesz rozwiązywał problemy i stawiał czoła wyzwaniom, których przy pracy na istniejących obiektach nigdy nie brakuje… będziesz zgłębiał tajniki sztuki wertując po nocach normy i przepisy branżowe. Wszystko to dbając o cesh flow projektu. Dobra wystarczy tego zniechęcania Cię do pracy w tym dziale – czasem lepiej nieco postraszyć, aby później pozytywnie się zaskoczyć 😊

Witold Jaśkowiec

Witold Jaśkowiec – Kierownik dz. prefabrykacji

Dział prefabrykacji

Jeśli zawsze marzyłeś o warsztacie, w którym będziesz mógł dłubać, majsterkować i udoskonalać, to dobrze trafiłeś. Dział prefabrykacji gwarantuje ciekawą pracę w naprawdę przyjaznej atmosferze. Dodatkowo jesteśmy otwarci na ciekawe pomysły, które albo usprawnią naszą pracę, albo zwiększą jej komfort. Jeśli Cię zainteresowałem to koniecznie czytaj dalej.

Na czym polega ta praca

Dział prefabrykacji odpowiada za montaż urządzeń elektrycznych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Rozdzielnice, puszki łączeniowe, czy panele sterujące powstają tu w krótkich seriach wg specyficznych wymagań klientów. W zależności od skomplikowania danego zadania prace realizujemy w oparciu o listę komponentów, które należy zamontować w danym urządzeniu lub o precyzyjny projekt oraz schemat elektryczny.

Zmieniaj i udoskonalaj

Cenimy ludzi, którzy chcą działać. Dlatego jeśli masz głowę pełną pomysłów na to jak usprawnić dany proces, urządzenie, sposób montażu lub komfort pracy to możesz być pewny, że potraktujemy Twoją propozycję poważnie. Już nie raz wdrażaliśmy pomysły naszych pracowników a nawet stażystów. To pokazuje, że wsłuchujemy się w głos każdego.

Idealny pracownik to...

Bądźmy uczciwi, nikt nie jest idealny… jeśli jednak miałbym wytypować kilka cech, które są dla nas kluczowe to z pewnością postawiłbym na:

 • Zdolności manualne
 • Cierpliwość
 • Chęć do pracy i nauki
 • Kreatywność i pomysłowość
 • Umiejętność czytania rysunków technicznych (tego możemy Cię nauczyć)
 • Wiedza z obszaru elektryki (tego także możemy Cię nauczyć)
Marta Guzdek - koło

Marta Guzdek – Koordynator projektantów

Zespół projektantów

Lubisz być częścią większej całości? Chcesz nie tylko realizować zlecone zadania, ale także mieć realny wpływ na koncepcję oraz brać udział w wizjach lokalnych na zakładach naszych klientów? A może wolisz skupić się na stricte projektowaniu? Świetnie. Stanowisko projektanta w naszej firmie oferuje różnorodność zadań, dzięki czemu możesz pracować w sposób, który sprawia Ci najwięcej satysfakcji.

Czerp wiedzę od ekspertów

Wiele powierzonych Ci zadań będzie wymagać specjalistycznej wiedzy. Mamy to szczęście, że na pokładzie posiadamy gro ekspertów. Współpracujmy także z zewnętrznymi fachowcami, którzy także będą stanowić kopalnię wiedzy.

Jeśli więc lubisz się rozwijać, czerpać wiedzę od innych, to na tym stanowisku z pewnością będziesz miał taką możliwość.

Tu wybierz sposób pracy

Projektowanie zawsze będzie stanowiło lwią część Twoich obowiązków, ale jeśli tylko jest to zgodne z Twoim charakterem, to wiedz, że w naszej firmie jest przestrzeń na udział w budowaniu koncepcji, wyjazdy na obiekty klientów, a nawet budowanie wewnętrznych procesów.

Co projektujemy

Sebastian strona 2

Sebastian Gruszka – Kierownik dz. Marketingu

Dział marketingu

Wyobraź sobie firmę, która rozumie rolę marketingu… marketingu, który ma rzeczywiste przełożenie na sprzedaż. Pomyśl o zespole, dla którego marketing to pasja… pasja, którą możesz realizować w bardzo otwartym środowisku. Brzmi interesująco? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat naszego działu zajrzyj do poniższych zakładek.

Zarząd świadomy roli marketingu

Zarząd, który docenia ładne, dopracowane ulotki oraz piękne katalogi. Szef, który nie szczędzi grosza na niesamowite gadżety, znacząco zwiększające sprzedaż. Dyrektor sprzedaży, który rozumie, że to podstawa marketingu.

Czujesz, że to miejsce dla Ciebie?

Mam nadzieję, że nie bo mamy to szczęście, że ten tekst nie jest o nas… nie jesteśmy skostniałą organizacją, dla której wspomniane ulotki i gadżety to synonim marketingu. Wręcz przeciwnie – osoby kierujące naszą firmą rozumieją wartość jaką daje nowoczesny marketing B2B. To z kolei daje nam przestrzeń do kreatywności, testowania oraz wdrażania najbardziej skutecznych rozwiązań marketingowych.

Zespół, z którym będziesz pracować

Nasz zespół tworzą aktualnie 3 osoby. Choć jesteśmy stosunkowo małym działem, to nie raz pokazaliśmy, że w branży, która mogłaby się wydawać szara i nudna jak papier toaletowy można realizować projekty, których nie powstydziłby się niejeden start-up.

To co z pewnością można o nas powiedzieć, to to, że marketing jest dla nas czymś więcej niż tylko pracą… to pasja. Dlatego staramy się rozwijać czerpiąc z różnych źródeł. Czytamy, słuchamy podcasty, oglądamy webinary. Skupiamy się na wartościowych materiałach, ale ostatecznie najwięcej ciekawych wniosków i pomysłów powstaje na bazie wewnętrznych testów i rozmów.

Wiemy, że w marketingu wiele rzeczy jest niejednoznacznych i wymaga testów. To co sprawdza się w jednej branży niekoniecznie musi działać w innej. Dlatego nie boimy się testować nowych rzeczy. Jesteśmy otwarci na poglądy i pomysły innych. Jeśli masz argumenty zawsze jesteśmy za tym, aby potwierdzić Twoją tezę w boju (w sensie w praktyce, a nie na ringu 😊).

Nasze wartości

Jestem przekonany, że możemy się różnić w bardzo wielu aspektach… i że ta różnorodność może dawać niesamowite, nieoczywiste efekty. Jednocześnie są fundamentalne kwestie, w których powinniśmy myśleć podobnie. Jakie? Najważniejsze z nich znajdziesz poniżej:

 • jesteśmy względem siebie uczciwi
 • nie uznajemy status quo – ciągle szukamy lepszych rozwiązań
 • nie boimy się wyrażać odmiennego zdania
 • w dyskusji używamy rzeczowych argumentów
 • nie obrażamy się na siebie 🙂

Obszary, w których możesz się rozwijać

Każda osoba w zespole ma pewne, określone zadania. Wychodzę jednak z założenia, że pierwsze miesiące pracy powinny stanowić etap odkrywania Twoich mocnych stron, z których być może jeszcze nie zdajesz sobie sprawy. Poniżej znajdziesz listę kluczowych obszarów naszej działalności, z którą będziesz mieć styczność. Być może okaże się, że któraś z nich stanie się Twoją pasją.

Budowa lejków marketingowych – zaplanowany zestaw akcji, które mają przeprowadzić potencjalnego klienta przez ścieżkę od uświadomienia potrzeby do realizacji pożądanego działania, to kwintesencja dzisiejszego marketingu B2B. W tym obszarze będziesz wykorzystywać szeroką paletę umiejętności, z które najważniejsze znajdziesz poniżej.

Automatyzacja marketingu – systemy tego typu stanowią ogromny potencjał, który w większości firm nie jest jednak wykorzystywany. Dla nas marketing automation, to znacznie więcej niż nieco bardziej rozbudowana aplikacja do wysyłki mailingów. To system, który spina wszystkie poniższe działania.

Email marketing – choć odchodzimy od tradycyjnych masowych mailingów na rzecz komunikacji 1:1, która bazuje na marketing automation, to nadal mail jest ważnym kanałem naszej komunikacji. Będziesz mógł poznać nasze, nieco nietypowe, ale skuteczne podejście do tej kwestii.

Marketing treści – będziesz mógł/mogła poznać nasze podejście do tworzenia treści, ich dystrybucji oraz budowy zaangażowanych czytelników, którzy w perspektywie czas staja się klientami lub fanami marki.

Analityka danych – to jeden z ważniejszych i trudniejszych obszarów marketingu. Umiejętność zebrania istotnych danych, a następnie ich przetworzenie i prezentacja w zrozumiały sposób to bardzo cenne umiejętności. W naszym dziale będziesz mógł/mogła korzystać z takich umiejętności.

Marketing wydarzeń – raz do roku organizujemy jedną z największych konferencji w naszej branży. To idealna okazja to wykazania się zarówno umiejętnościami marketingowymi do promocji wydarzenia, jak również organizacyjnymi. Konferencja to spore wyzwanie, którego realizacja daje olbrzymią satysfakcję. Ponadto odpowiadamy za promocję kilkunastu szkoleń i warsztatów rocznie.

Strony lądowania – często bagatelizowany obszar marketingu, przez wiele osób tworzących strony lądowania bazuje na utartych, niekoniecznie najlepszych schematach. Pracując z nami poznasz nasze know-how, które pozwala nam osiągać konwersję na stronie lądowania na poziomie 40-60%.

Idealny kandydat to...

Idealny kandydatów to… to ktoś kto nie istnieje, ale z pewnością warto w tym kierunku zmierzać. Nasz idealny kandydat powinien:

 • czuć, że marketing to jego pasja, w której chce się rozwijać każdego dnia
 • być aktywny i ciągle szuka nowych rozwiązań i usprawnień
 • potrafić pisać angażujące teksty, które realizują założone cele
 • wiedzieć jak tworzyć skuteczne treści pod kątem SEO
 • umieć dobrać i dostosować grafiki do zastosowania w sieci (przycięcie, prosty montaż, edycja grafik wektorowych)
 • mieć poczucie estetyki i zmysł techniczny pozwalający wykonywać podstrony w WordPressie (tworzenie wpisów i stron lądowania z wykorzystaniem wizualnej nakładki typu „przeciągnij i upuść” – WPBakery Page Builder)
 • potrafić ocenić skuteczność stworzonych wpisów i stron lądowania z wykorzystaniem narzędzi analitycznych (np. Google Analytics, Yandex Metrica, Excel, Google Data Studio)
 • być empatyczny i nie ma obaw przed kontaktem z klientami (mail, telefon), a raz w roku, gdy organizujemy naszą konferencję i wszystkie ręce kładziemy na pokład, nie przestraszy się żadnej pracy?
  być zorganizowany i samodzielny
 • umieć łatwo nawiązuje kontakty ze współpracownikami, ale nie ulega przy tym presji osób starszych stażem
  jeśli do tego znasz wybrane obszary marketingu z zakładki poniżej, to jesteś mistrzem świata?
Anna Osip kolor

Anna Osip – HR Manager

Dział HR

Nie chcemy być kolejną firmą opartą na relacjach typu fast-food. Dlatego mimo stałego wzrostu chcemy zachować rodzinny charakter oparty na zaufaniu i empatii. Nie biura, samochody czy maszyny są naszym największym kapitałem tylko… ludzie. Dlatego chcemy przyciągać najlepszych. Ufać im. Uczyć ich, ale i uczyć się od nich. Tworzyć synergię, która sprawia, że jeden plus jeden to trzy, cztery, a nawet pięć. Choć jest to bardzo trudne, to wierzymy, że jest to możliwe.

Czekam na Twój ruch

Sprawdź jakie proponujemy Ci opcje

Sprawdź czy do siebie pasujemy

Kompetencje kompetencjami, jeśli jednak nie będziemy nadawać na tych samych falach to nic z tego nie będzie. Odpowiedz na kilka pytań i sprawdź czy te same rzeczy są dla nas ważne.

Wchodzę w ciemno, czyli spontaniczna aplikacja

Czujesz, że możemy być miejscem dla Ciebie, ale nie widzisz ofert dla siebie? Napisz co Cię wyróżnia, a my odezwiemy się jak tylko pojawi się idealne dla Ciebie stanowisko.

Oferty pracy, czyli kogo szukamy

Zdarza się, że raz szukamy 10 osób, a innym razem tylko jedną. Sprawdź kogo szukamy teraz, ale nie zrażaj się jeśli nie znajdziesz oferty dla siebie – skorzystaj wtedy z opcji “Aplikacja spontaniczna”.

Poleć pracownika i zgarnij 6000zł

Jeśli jesteś po lekturze tej strony i masz nieodparte przekonanie, że znasz kogoś, kto świetnie by się odnalazł w GRUPIE WOLFF to koniecznie daj nam znać. W zamian możesz zgarnąć 6000 zł.

Możesz także przejść do sekcji: poznaj prezesa lub zdjęcia z firmy.

6000 PLN do ręki
za skuteczne polecenie pracownika

Zauważyliśmy, że bardzo dobrze sprawdzają się w naszej firmie ludzie polecani przez aktualnych pracowników GRUPY WOLFF. Szybko zrezygnowaliśmy ze współpracy z agencjami HR, a ogłoszenia na portalach ograniczyliśmy do minimum. W ten sposób zaoszczędziliśmy pieniądze, którymi dzielimy się zarówno z naszymi pracownikami jak i osobami spoza firmy.

Jak to działa? Jeśli znasz osobę godną polecenia, to koniecznie prześlij jej dane korzystając z poniższego formularza. Całą resztę pozostaw nam. Poinformujemy kandydata kto i dlaczego go polecił. Jeśli zatrudnimy daną osobę, a ta przepracuje okres próbny + 1 dzień my wypłacimy Ci 6000 zł do ręki 🙂 Sprawdź koniecznie kogo aktualnie szukamy!

  Twoje dane


  Dane osoby polecanej