Pyłomierz ATEX

Grupa WOLFF BOGDAN NOWAK
BOGDAN NOWAK – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis

  Pyłomierz ATEX

  do montażu na kanałach i rurociągach
  oraz monitorowania uszkodzeń jednostek odpylających

  Pyłomierz ATEX jest przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych (w tym w strefie zagrożenia wybuchem) w celu monitorowania poziomu zapylenia w kanałach i rurociągach. Najczęściej montuje się go po czystej stronie filtrów i używa się go do kontroli poprawnego funkcjonowania jednostek odpylających. Dzięki temu można natychmiastowo wykryć uszkodzenia worków filtracyjnych.

  Sondę umieszcza się bezpośrednio w miejscu pomiaru, a automatyczna konfiguracja pyłomierza trwa maksymalnie 8 minut, dzięki czemu urządzenie jest później praktycznie bezobsługowe i tanie w eksploatacji.

  pyłomierze elektryzacja indukcyjna
  pyłomierze-z-certyfikatem-atex-iecex
  pyłomierze-z-certyfikatem-iecex-atex
  pyłomierze-z-certykikatem-rohs-3
  pyłomierze-certyfikat-unijny-ce

  Parametry pyłomierza

  Pyłomierz ATEX Snifter A2 posiada odpowiednią czułość, aby sprostać monitorowaniu niskich poziomów stężenia pyłu wynikających z użycia nowoczesnych filtrów tkaninowych w odpylaczach. Sonda ze stali nierdzewnej i obudowa z odlewu aluminium sprawiają, że monitor będzie działał nieprzerwanie przy minimalnej konserwacji, wytrzymując wibracje pochodzące z procesu oraz osadzanie się pyłu na sondzie.

  PomiarCząstki zawieszone ogółem
  Zasada pomiaruElektryzacja indukcyjna
  ZakresGranica wykrywalności od 0-10 mg/m3 do 0-7 g/m3 (w zależności od rodzaju pyłu)
  Komunikacja szeregowaRS485, USB, oraz opcjonalnie komunikacja bezprzewodowa
  Protokoły komunikacyjneModbus RTU (RS-485)
  Sintrol network (USB, bezprzewodowy, RS-485)
  Sygnały wyjścioweDwa niezależne wyjścia służące sygnalizacji przekroczenia ustawionych poziomów: alertu i alarmu.
  Zasilanie12 - 24VDC
  Stopień ochronyIP 65
  TemperaturaOtoczenie: od -40°C do +60°C
  Proces: maks. 250°C
  Prędkość przepływu powietrza w kanalemin. 3 m/s
  Ciśnieniemaks. 200 kPa
  Wilgotnośćmaks. 95% wilgotności względnej (bez kondensacji)
  Oprogramowanie do zarządzania i konfiguracjiDustLog 8 pozwala natychmiastowo skonfigurować prace czujnika oraz badać trendy zmian w zakresie zapylenia

  Wymiary

  Najważniejsze cechy

  pyłomierze-kalibracja-i-uruchomienie

  Błyskawiczna kalibracja

  Wystarczy Ci około 8 minut, aby każdy z pyłomierzy był gotowy do pracy – wszystko dzięki automatycznej konfiguracji i kalibracji.

  Wytrzymała konstrukcja

  Wytrzymała obudowa z aluminiowego odlewu ciśnieniowego o stopniu ochrony IP65

  Sprawdzona metoda pomiaru

  Niezawodna metoda oparta o elektryzowanie indukcyjne zapewnia niezwykle szeroki zakres pomiaru o granicy wykrywalności 0,01 mg/m³

  Optymalizacja serwisu UR

  Dzięki oprogramowaniu zarządzasz czujnikami i badasz trendy zapylenia, przez co optymalizujesz częstotliwość prac serwisowych w odpylaczach.

  pyłomierze-w-wykonaniu-atex

  Możliwe wykonanie ATEX

  Model Ex w serii S200 jest odpowiedni dla strefy 20, 21 lub 22 wewnątrz kanału i strefy 21 lub 22 na zewnątrz kanału.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Kontrola filtracji i odpylania
  z wykorzystaniem pyłomierza ATEX

  pyłomierze-do-kontroli-stanu-technicznego-filtrów

  Czujniki pyłu kontrolują stan techniczny filtrów

  Natychmiastowo wykryjesz uszkodzenia worków filtracyjnych lub nieszczelności, a długoterminowo zoptymalizujesz częstotliwość konserwacji.

  Czytaj dalej

  Pyłomierze ATEX służą zwykle bieżącej i stałej kontroli bezpieczeństwa i skuteczności funkcjonowania jednostek odpylających. Montuje je się po czystej stronie filtrów po to, aby monitorować, czy funkcja odpylania jest realizowania przez urządzenie w sposób prawidłowy i bezawaryjny. Wykrycie zapylenia w kanale czystego powietrza świadczyć może bowiem o uszkodzeniu worków filtracyjnych lub pojawieniu się innych nieszczelności, które wymagają natychmiastowej reakcji i przeprowadzenia prac serwisowych. Drugą rolą czujników zapylenia w kontekście konserwacji i serwisu jest optymalizacja częstotliwości prowadzenia tych prac. Jest ona możliwa dzięki długoterminowemu badaniu trendów pojawiania się zapylenia w kanale czystego powietrza, co sprawia, że prace te można wykonywać z wyprzedzeniem, unikając tym samym poważniejszych awarii.

  pyłomierze-minimalizują-ryzyko-wybuchu

  Dzięki pyłomierzom w wykonaniu Ex minimalizujesz ryzyko wybuchu

  Działasz prewencyjnie i zapobiegasz tworzeniu się atmosfery wybuchowej po czystej stronie filtrów.

  Czytaj dalej

  Po procesie odpylania czyste powietrze jest doprowadzane kanałami wprost do stanowisk pracy. Jeśli odpylane pyły mają właściwości wybuchowe, pojawienie się zapylenia w kanałach czystego powietrza stwarza realne i poważne ryzyko wybuchu, rozerwania kanałów tuż nad pracownikami i spowodowania strat nie tylko materialnych, ale i ludzkich. Monitorowanie zapylenia w kanałach czystego powietrza jest więc niezbędnym działaniem prewencyjnym, które sygnalizuje możliwość pojawienia się atmosfery wybuchowej, wymagającej natychmiastowej reakcji, zatrzymania procesu odpylania i wykonania prac naprawczych.

  pyłomierze-kontrolują-powietrze

  Monitorujesz jakość powietrza płynącego na stanowiska pracy

  Dbasz o to, aby odpylanie rzeczywiście spełniało swoją rolę i zapewniało pracownikom bezpieczne dla zdrowia warunki pracy.

  Czytaj dalej

  Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, które nie szkodzą pracownikom jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy. W warunkach przemysłowych jednym z kluczowych zadań od strony BHP jest eliminacja szkodliwych pyłów ze stanowisk pracy. Funkcję tę pełnią jednostki odpylające. Uszkodzenie worków filtracyjnych, czy pojawienie się innych nieszczelności, które sprawiają, że zapylone powietrze wraca z powrotem na stanowiska pracy jest więc sytuacja wysoce niepożądaną. Zastosowanie pyłomierzy po czystej stronie filtrów pozwala w czasie rzeczywistym badać, czy powracające do pracowników powietrze zostało rzeczywiście odpylone. W przypadku wykrycia zapylenia wymagane jest natychmiastowe wdrożenie procedur serwisowych.

  Niezawodna metoda monitoringu stężenia pyłu: elektryzowanie indukcyjne

  Zasada pomiaru pyłu jest niezwykle prosta, co tylko potęguje czułość urządzenia, przekładającą się na wysoką dokładność pomiaru. Najważniejszym elementem miernika zapylenia jest sonda, którą umieszcza się wewnątrz kanału, prostopadle do przepływu powietrza. Gdy cząstki pyłu poruszające się wewnątrz kanału mijają lub uderzają w sondę czujnika, indukowany jest sygnał. Jest on następnie przekazywany do systemu monitorowania, na przykład do komputera z oprogramowaniem monitorującym. Technologia ta oprócz wysokiej czułości minimalizuje także wpływ zanieczyszczeń czujnika, zmian temperatury procesu i prędkości przepływu na wyniki pomiarów. Technologia elektryfikacji indukcyjnej umożliwia osiągnięcie granicy wykrywalności na poziomie zaledwie 0,01 mg/m3.

  pyłomierze elektryzacja indukcyjna

  8 minut

  tylko tyle trwa automatyczna konfiguracja pyłomierza.

  Przesiewacze wibracyjne - krok 1

  Błyskawiczna, prosta i przyjazna dla użytkownika konfiguracja jest jedną z wielu zalet miernika. Podczas procedury automatycznej konfiguracji, która jest przeprowadzana w normalnych warunkach procesowych, monitor pyłu automatycznie dostosowuje się do warunków procesowych i odpowiednio ustawia zakres pomiarowy oraz alarmy. W normalnych warunkach urządzenie będzie świecić na zielono, a wyjście mA będzie ustawione na 5% zakresu.

  Przesiewacze wibracyjne - krok 2

  Urządzenie można zamontować zarówno w kanałach doprowadzających brudne powietrze do filtra, jak i w kanałach po czystej stronie jednostki odpylającej. W obu przypadkach nie jest wymagana ręczna konfiguracja zakresu.

  Przesiewacze wibracyjne - krok 3

  Tak wyznaczona linia bazowa jest zawsze przechowywana w pamięci urządzenia. Następnie za pomocą przełącznika zamontowanego w urządzeniu, w bardzo szybki sposób można ustawić jeden z trzech trybów reakcji czujnika. Po zmianie trybu reakcji urządzenie stosuje odpowiednie mnożniki do linii bazowej i automatycznie dostosowuje parametry progów ALARM i ALERT. Wszystkie parametry urządzenia można także regulować ręcznie w programie DustTool.

  Sprawdź dostępne rozwiązania

  pyłomierze-do-kanałów-i-rurociągów

  Czujnik do montażu w kanałach
  i rurociągach – seria S200

  Najbardziej atrakcyjny stosunek jakości do ceny
  wśród czujników do montażu w kanałach i rurociągach

  Czujnik zapylenia pomieszczeń, hal, podajników taśmowych itp.

  Przeznaczony do instalacji w większych urządzeniach oraz do badania zapylenia na stanowiskach pracy

  Monitorowanie uszkodzeń worków filtracyjnych – seria Snifter A2

  Czujnik zapylenia przeznaczony do diagnozowania uszkodzeń worków filtracyjnych. Posiada certyfikat ATEX.

  Detektor zapylenia w kanałach
  i rurociągach – seria S100

  Najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które
  można zamontować w kanałach i rurociągach.

  System wykrywania i gaszenia iskier

  System detekcji i gaszenia iskier

  Błyskawiczne wykrycie i punktowe gaszenie iskier i gorących cząstek poruszających się wraz z powietrzem przez kanały i rurociągi.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie czujników zapylenia, monitorowania pyłów na produkcji, systemu wykrywania i gaszenia iskier oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

  Grupa WOLFF BOGDAN NOWAK
  BOGDAN NOWAK – jestem do Twojej dyspozycji
  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt
   Dostawa

   Dostawa
   Montaz

   Montaż
   Uruchomienie

   Uruchomienie
   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Czujniki zapylenia:
   • Jak monitorować zapylenie w urządzeniach technologicznych jak np. jednostki odpylające, kanały transportowe, przenośniki taśmowe?
   • Jakie są sposoby na mierzenie zapylenia w kontekście warunków BHP, jak i bezpieczeństwa wybuchowego?
   • Jak mierzyć i analizować trendy dotyczące poziomu zapylenia i co te dane mogą wnieść do procedur konserwacji urządzeń technologicznych?
   Detekcja zapylenia jako prewencyjna funkcja w ochronie przed wybuchem:
   • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z zapyleniem po czystej stronie jednostki filtracyjnej?
   • Jakie mam możliwości związane z zapobieganiem wybuchom w sytuacji uszkodzenia worków filtracyjnych?
   • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z nadmiernym zapyleniem w okolicach przenośników taśmowych, czy wylotów z silosów?

   Darmowa konsultacja