Pyłomierz ATEX

Grupa WOLFF BOGDAN NOWAK
BOGDAN NOWAK – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt
    Dostawa

    Dostawa
    Montaz

    Montaż
    Uruchomienie

    Uruchomienie
    Serwis

    Serwis

    Pyłomierz ATEX

    do montażu na kanałach i rurociągach
    oraz monitorowania uszkodzeń jednostek odpylających

    Pyłomierz ATEX jest przeznaczony do pracy w ciężkich warunkach przemysłowych (w tym w strefie zagrożenia wybuchem) w celu monitorowania poziomu zapylenia w kanałach i rurociągach. Najczęściej montuje się go po czystej stronie filtrów i używa się go do kontroli poprawnego funkcjonowania jednostek odpylających. Dzięki temu można natychmiastowo wykryć uszkodzenia worków filtracyjnych.

    Sondę umieszcza się bezpośrednio w miejscu pomiaru, a automatyczna konfiguracja pyłomierza trwa maksymalnie 8 minut, dzięki czemu urządzenie jest później praktycznie bezobsługowe i tanie w eksploatacji.

    pyłomierze elektryzacja indukcyjna
    pyłomierze-z-certyfikatem-atex-iecex
    pyłomierze-z-certyfikatem-iecex-atex
    pyłomierze-z-certykikatem-rohs-3
    pyłomierze-certyfikat-unijny-ce

    Parametry pyłomierza

    Pyłomierz ATEX Snifter A2 posiada odpowiednią czułość, aby sprostać monitorowaniu niskich poziomów stężenia pyłu wynikających z użycia nowoczesnych filtrów tkaninowych w odpylaczach. Sonda ze stali nierdzewnej i obudowa z odlewu aluminium sprawiają, że monitor będzie działał nieprzerwanie przy minimalnej konserwacji, wytrzymując wibracje pochodzące z procesu oraz osadzanie się pyłu na sondzie.

    PomiarCząstki zawieszone ogółem
    Zasada pomiaruElektryzacja indukcyjna
    ZakresGranica wykrywalności od 0-10 mg/m3 do 0-7 g/m3 (w zależności od rodzaju pyłu)
    Komunikacja szeregowaRS485, USB, oraz opcjonalnie komunikacja bezprzewodowa
    Protokoły komunikacyjneModbus RTU (RS-485)
    Sintrol network (USB, bezprzewodowy, RS-485)
    Sygnały wyjścioweDwa niezależne wyjścia służące sygnalizacji przekroczenia ustawionych poziomów: alertu i alarmu.
    Zasilanie12 - 24VDC
    Stopień ochronyIP 65
    TemperaturaOtoczenie: od -40°C do +60°C
    Proces: maks. 250°C
    Prędkość przepływu powietrza w kanalemin. 3 m/s
    Ciśnieniemaks. 200 kPa
    Wilgotnośćmaks. 95% wilgotności względnej (bez kondensacji)
    Oprogramowanie do zarządzania i konfiguracjiDustLog 8 pozwala natychmiastowo skonfigurować prace czujnika oraz badać trendy zmian w zakresie zapylenia

    Wymiary

    Najważniejsze cechy

    pyłomierze-kalibracja-i-uruchomienie

    Błyskawiczna kalibracja

    Wystarczy Ci około 8 minut, aby każdy z pyłomierzy był gotowy do pracy – wszystko dzięki automatycznej konfiguracji i kalibracji.

    Wytrzymała konstrukcja

    Wytrzymała obudowa z aluminiowego odlewu ciśnieniowego o stopniu ochrony IP65

    Sprawdzona metoda pomiaru

    Niezawodna metoda oparta o elektryzowanie indukcyjne zapewnia niezwykle szeroki zakres pomiaru o granicy wykrywalności 0,01 mg/m³

    Optymalizacja serwisu UR

    Dzięki oprogramowaniu zarządzasz czujnikami i badasz trendy zapylenia, przez co optymalizujesz częstotliwość prac serwisowych w odpylaczach.

    pyłomierze-w-wykonaniu-atex

    Możliwe wykonanie ATEX

    Model Ex w serii S200 jest odpowiedni dla strefy 20, 21 lub 22 wewnątrz kanału i strefy 21 lub 22 na zewnątrz kanału.

    Skonfiguruj własne rozwiązanie.

    Kontrola filtracji i odpylania
    z wykorzystaniem pyłomierza ATEX

    pyłomierze-do-kontroli-stanu-technicznego-filtrów

    Czujniki pyłu kontrolują stan techniczny filtrów

    Natychmiastowo wykryjesz uszkodzenia worków filtracyjnych lub nieszczelności, a długoterminowo zoptymalizujesz częstotliwość konserwacji.

    Czytaj dalej

    Pyłomierze ATEX służą zwykle bieżącej i stałej kontroli bezpieczeństwa i skuteczności funkcjonowania jednostek odpylających. Montuje je się po czystej stronie filtrów po to, aby monitorować, czy funkcja odpylania jest realizowania przez urządzenie w sposób prawidłowy i bezawaryjny. Wykrycie zapylenia w kanale czystego powietrza świadczyć może bowiem o uszkodzeniu worków filtracyjnych lub pojawieniu się innych nieszczelności, które wymagają natychmiastowej reakcji i przeprowadzenia prac serwisowych. Drugą rolą czujników zapylenia w kontekście konserwacji i serwisu jest optymalizacja częstotliwości prowadzenia tych prac. Jest ona możliwa dzięki długoterminowemu badaniu trendów pojawiania się zapylenia w kanale czystego powietrza, co sprawia, że prace te można wykonywać z wyprzedzeniem, unikając tym samym poważniejszych awarii.

    pyłomierze-minimalizują-ryzyko-wybuchu

    Dzięki pyłomierzom w wykonaniu Ex minimalizujesz ryzyko wybuchu

    Działasz prewencyjnie i zapobiegasz tworzeniu się atmosfery wybuchowej po czystej stronie filtrów.

    Czytaj dalej

    Po procesie odpylania czyste powietrze jest doprowadzane kanałami wprost do stanowisk pracy. Jeśli odpylane pyły mają właściwości wybuchowe, pojawienie się zapylenia w kanałach czystego powietrza stwarza realne i poważne ryzyko wybuchu, rozerwania kanałów tuż nad pracownikami i spowodowania strat nie tylko materialnych, ale i ludzkich. Monitorowanie zapylenia w kanałach czystego powietrza jest więc niezbędnym działaniem prewencyjnym, które sygnalizuje możliwość pojawienia się atmosfery wybuchowej, wymagającej natychmiastowej reakcji, zatrzymania procesu odpylania i wykonania prac naprawczych.

    pyłomierze-kontrolują-powietrze

    Monitorujesz jakość powietrza płynącego na stanowiska pracy

    Dbasz o to, aby odpylanie rzeczywiście spełniało swoją rolę i zapewniało pracownikom bezpieczne dla zdrowia warunki pracy.

    Czytaj dalej

    Zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, które nie szkodzą pracownikom jest podstawowym obowiązkiem pracodawcy. W warunkach przemysłowych jednym z kluczowych zadań od strony BHP jest eliminacja szkodliwych pyłów ze stanowisk pracy. Funkcję tę pełnią jednostki odpylające. Uszkodzenie worków filtracyjnych, czy pojawienie się innych nieszczelności, które sprawiają, że zapylone powietrze wraca z powrotem na stanowiska pracy jest więc sytuacja wysoce niepożądaną. Zastosowanie pyłomierzy po czystej stronie filtrów pozwala w czasie rzeczywistym badać, czy powracające do pracowników powietrze zostało rzeczywiście odpylone. W przypadku wykrycia zapylenia wymagane jest natychmiastowe wdrożenie procedur serwisowych.

    Niezawodna metoda monitoringu stężenia pyłu: elektryzowanie indukcyjne

    Zasada pomiaru pyłu jest niezwykle prosta, co tylko potęguje czułość urządzenia, przekładającą się na wysoką dokładność pomiaru. Najważniejszym elementem miernika zapylenia jest sonda, którą umieszcza się wewnątrz kanału, prostopadle do przepływu powietrza. Gdy cząstki pyłu poruszające się wewnątrz kanału mijają lub uderzają w sondę czujnika, indukowany jest sygnał. Jest on następnie przekazywany do systemu monitorowania, na przykład do komputera z oprogramowaniem monitorującym. Technologia ta oprócz wysokiej czułości minimalizuje także wpływ zanieczyszczeń czujnika, zmian temperatury procesu i prędkości przepływu na wyniki pomiarów. Technologia elektryfikacji indukcyjnej umożliwia osiągnięcie granicy wykrywalności na poziomie zaledwie 0,01 mg/m3.

    pyłomierze elektryzacja indukcyjna

    8 minut

    tylko tyle trwa automatyczna konfiguracja pyłomierza.

    Przesiewacze wibracyjne - krok 1

    Błyskawiczna, prosta i przyjazna dla użytkownika konfiguracja jest jedną z wielu zalet miernika. Podczas procedury automatycznej konfiguracji, która jest przeprowadzana w normalnych warunkach procesowych, monitor pyłu automatycznie dostosowuje się do warunków procesowych i odpowiednio ustawia zakres pomiarowy oraz alarmy. W normalnych warunkach urządzenie będzie świecić na zielono, a wyjście mA będzie ustawione na 5% zakresu.

    Przesiewacze wibracyjne - krok 2

    Urządzenie można zamontować zarówno w kanałach doprowadzających brudne powietrze do filtra, jak i w kanałach po czystej stronie jednostki odpylającej. W obu przypadkach nie jest wymagana ręczna konfiguracja zakresu.

    Przesiewacze wibracyjne - krok 3

    Tak wyznaczona linia bazowa jest zawsze przechowywana w pamięci urządzenia. Następnie za pomocą przełącznika zamontowanego w urządzeniu, w bardzo szybki sposób można ustawić jeden z trzech trybów reakcji czujnika. Po zmianie trybu reakcji urządzenie stosuje odpowiednie mnożniki do linii bazowej i automatycznie dostosowuje parametry progów ALARM i ALERT. Wszystkie parametry urządzenia można także regulować ręcznie w programie DustTool.

    Sprawdź dostępne rozwiązania

    pyłomierze-do-kanałów-i-rurociągów

    Czujnik do montażu w kanałach
    i rurociągach – seria S200

    Najbardziej atrakcyjny stosunek jakości do ceny
    wśród czujników do montażu w kanałach i rurociągach

    Czujnik zapylenia pomieszczeń, hal, podajników taśmowych itp.

    Przeznaczony do instalacji w większych urządzeniach oraz do badania zapylenia na stanowiskach pracy

    Monitorowanie uszkodzeń worków filtracyjnych – seria Snifter A2

    Czujnik zapylenia przeznaczony do diagnozowania uszkodzeń worków filtracyjnych. Posiada certyfikat ATEX.

    Detektor zapylenia w kanałach
    i rurociągach – seria S100

    Najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które
    można zamontować w kanałach i rurociągach.

    System wykrywania i gaszenia iskier

    System detekcji i gaszenia iskier

    Błyskawiczne wykrycie i punktowe gaszenie iskier i gorących cząstek poruszających się wraz z powietrzem przez kanały i rurociągi.

    Skonfiguruj własne rozwiązanie.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie czujników zapylenia, monitorowania pyłów na produkcji, systemu wykrywania i gaszenia iskier oraz zabezpieczeń przeciwwybuchowych. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

    Grupa WOLFF BOGDAN NOWAK
    BOGDAN NOWAK – jestem do Twojej dyspozycji
    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt
      Dostawa

      Dostawa
      Montaz

      Montaż
      Uruchomienie

      Uruchomienie
      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Czujniki zapylenia:
      • Jak monitorować zapylenie w urządzeniach technologicznych jak np. jednostki odpylające, kanały transportowe, przenośniki taśmowe?
      • Jakie są sposoby na mierzenie zapylenia w kontekście warunków BHP, jak i bezpieczeństwa wybuchowego?
      • Jak mierzyć i analizować trendy dotyczące poziomu zapylenia i co te dane mogą wnieść do procedur konserwacji urządzeń technologicznych?
      Detekcja zapylenia jako prewencyjna funkcja w ochronie przed wybuchem:
      • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z zapyleniem po czystej stronie jednostki filtracyjnej?
      • Jakie mam możliwości związane z zapobieganiem wybuchom w sytuacji uszkodzenia worków filtracyjnych?
      • Jakie mogę mieć zagrożenia związane z nadmiernym zapyleniem w okolicach przenośników taśmowych, czy wylotów z silosów?

      Darmowa konsultacja