Dławnice kablowe Ex stosuje się wszędzie tam, gdzie wymagane jest odpowiednio zabezpieczone doprowadzenie kabla zbrojonego lub niezbrojonego do maszyn lub sprzętu. Dławnice w wykonaniu przeciwwybuchowym także skutecznie zabezpieczają przed korozją. Z powodzeniem przetestowane są w instalacjach pracujących w trudnych warunkach, w tym narażonych na działanie różnych związków chemicznych..

sławik-kablowy-nieuzbrojony-hardo
sławik-kablowy-nieuzbrojony-hardo

Dławnice kablowe Ex do kabli niezbrojonych – HARDO

Przeciwwybuchowe dławnice kablowe HARDO w porównaniu do liderów rynku oferują tę samą (a nawet lepszą) jakość wykonania w konkurencyjnej cenie. Certyfikowane są do użytku w strefie 1, 2, 21 i 22. Oferowane dławnice kablowe doskonale sprawdzą się do odciążania kabli, uszczelniania obudów, wspomagania ochrony przed pyłami, wilgocią i wodą. Będą one także idealnym rozwiązaniem wszędzie w przemyśle, gdzie występuje znaczne zanieczyszczenie wodą, wibracje lub skrajne temperatury.

dławik-kablowy-uzbrojony-hardo
dławik-kablowy-uzbrojony-hardo

Dławnice kablowe Ex do kabli zbrojonych – HARDO

Przeciwwybuchowe dławnice kablowe HARDO serii HCG2 przeznaczone są do stosowania z kablami zbrojonymi, oferując jakościową alternatywę dla znanych, światowych producentów. Certyfikowane są do użytku w strefie 1, 2, 21 i 22. Znajdą zastosowanie w każdej gałęzi przemysłu, niezależnie od warunków środowiskowych, w miejscach, gdzie kable i przewody podłączane są do sprzętów docelowych (m.in. w systemach elektrycznych, oprzyrządowania, kontroli zasilania i automatyki).

Adaptery do dławnic kablowych – HARDO

Adaptery wykorzystasz, aby zwiększyć rozmiar gwintu wejściowego do obudowy. Certyfikowane są do użytku w strefie 1, 2, 21 i 22.

redukcja-hardo-do-dławnic-kablowych
redukcja-hardo-do-dławnic-kablowych

Redukcje do dławnic kablowych – HARDO

Reduktory stosowane są, aby zmniejszyć rozmiar gwintu wejściowego do obudowy. Certyfikowane są do użytku w strefie 1, 2, 21 i 22.

zaślepka-hardo-do-dławnic-kablowych
zaślepka-hardo-do-dławnic-kablowych

Zaślepki do dławnic kablowych – HARDO

Zaślepki są niezawodne, aby nieużywane wejście do obudowy, było możliwe w przyszłości do natychmiastowego użycia. Certyfikowane są do użytku w strefie 1, 2, 21 i 22.

Wszystkie materiały użyte do budowy dławnic są skutecznie zabezpieczone przed korozją i z powodzeniem przetestowane w instalacjach pracujących w trudnych warunkach.

Dławnice kablowe z metalu, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX
Dławnice kablowe z metalu, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX

Dławnice kablowe z metalu, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX

Dławnice wykonane z metalu przeznaczone do wprowadzania kabli (także zbrojonych) do urządzeń i maszyn w trudnych warunkach eksploatacji również w strefach 1, 2, 21 i 22 zagrożenia wybuchem. Charakteryzują się wysoką odpornością na obciążenia mechaniczne, wysokie lub niskie temperatury, promieniowanie UV.

Dławnice serii GHG 960 Ex ATEX
Dławnice serii GHG 960 Ex ATEX

Dławnice kablowe z tworzywa sztucznego, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX

Dławnice serii GHG 960 wykonane zostały z poliamidu zgodnie z normą PN-EN 60079-11(Ex-i) oraz PN-EN 60079-7 (Ex-e) i są dopuszczone do użytkowania w strefach 1, 2 oraz 21, 22 zagrożenia wybuchem. Materiał, z którego zostały wykonane jest samogasnący i nie zawiera niebezpiecznych substancji szkodliwych, wolny jest więc od halogenów, związków fosforu i kadmu. Dławnice posiadają stopień ochrony do IP68.