OptiLine oprawy oświetlenia podstawowego ATEX dla strefy 21, 22 oraz 2 – HARDO

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis

  OptiLine – oprawy oświetlenia podstawowego

  do stref zagrożenia wybuchem: 2, 21, 22

  Pyłoszczelna i odporna na silne strumienie wody oraz promieniowanie UV liniowa oprawa przeciwwybuchowa LED certyfikowana do strefy gazowej 2 oraz pyłowej 21 i 22. Zaprojektowana do oświetlania ogólnego hal, przestrzeni przemysłowych, produkcyjnych i magazynowych ze szczególnym uwzględnieniem wymagań przemysłu w sektorach: petrochemicznym, chemicznym, naftowym, energetycznym, gazowym, drzewnym, papierniczym, spożywczym. Oprawa OptiLine została zaprojektowana w taki sposób, aby jak najbardziej obniżyć łączne koszty instalacji oświetleniowej dla inwestora.

  3 rodzaje kloszy

  Dwie długości i 6 mocy

  22 soczewki kierunkujące

  Podstawowe dane techniczne:

  Certyfikaty: ATEX, IECEx, CNBOP
  ATEX (pyły): II 2 D
  ATEX (gazy/pary): II 3 G
  IECEx (pyły): Ex tb IIIC T70oC Db
  IECEx (gazy/pary): Ex ec IIC T4 Gc

  Materiał obudowy: GRP
  Materiał klosza: poliwęglan stabilizowany UV
  Udarność: WYSOKA zgodnie z PN-E IEC 60079-0N
  IP: IP66/IP67
  Długość opraw: 670 / 1276 mm

  CRI: >80 (opcjonalnie >70 i >90)
  Temperatura otoczenia: od -40oC do +50oC
  Temperatura barwowa: 4000K (3000K lub 5000K)
  Ilość dławików: do czterech
  Rozmiar dławików: M20 i M25

  oprawa optiline-z-certyfikatem-ATEX-120x72-1
  oprawa optiline z-certyfikatem-IECEx-120x72
  oprawa optiline ze sterowaniem DALI
  oprawa oświetleniowa IP 66

  Wszystkie parametry zmierzono dla temperatury 25oC, temperatury barwowej 4000K, CRI >80. Tolerancja dla wartości strumienia świetlnego +/-5%. Tolerancja mocy +/-5%. W tabeli zaprezentowano oprawy z kloszem transparentnym (KT) – wartości świetlne oraz sprawność kompletnej oprawy dla opraw z kloszem mrożonym i opal będą się różnić. Wymiary podano z uwzględnieniem mocowania przy pomocy wspornika sufitowego D18. Dostępne są także inne systemy montażowe.

  Typ produktuStrumień [lm]Moc [W]Sprawność kompletnej oprawy [lm/W]Średni strumień awaryjny [lm]Zakres temperatury pracy [oC]Przybliżona masa [kg]Wymiar L [mm]Wymiar L1 [mm]Wymiar B [mm]Wymiar B1 [mm]Wymiar H [mm]
  OptiLine 60-1****** KT348520,08173nd.-40 ÷ +503,45670400173157119
  OptiLine 60-2****** KT442224,80178nd.-40 ÷ +503,45670400173157119
  OptiLine 60-3****** KT518229,70175nd.-40 ÷ +503,45670400173157119
  OptiLine 12-1****** KT673938,20176nd.-40 ÷ +505,801276800173157119
  OptiLine 12-2****** KT866547,92181nd.-40 ÷ +505,801276800173157119
  OptiLine 12-3****** KT1034257,60179nd.-40 ÷ +505,801276800173157119
  WYmiary opraw optiline
  obniżamy koszty instalacji oświetleniowej

  Jak obniżamy koszty instalacji oświetleniowej?

  Od ponad 20 lat projektujemy i dostarczamy oprawy oświetleniowe do stref zagrożenia wybuchem. Przez ten czas zdiagnozowaliśmy wiele wąskich gardeł, które potrafią znacznie podnieść łączne koszty instalacji oświetleniowej dla inwestora. Tworząc niezależnie funkcjonującą od GRUPY WOLFF firmę HARDO, postanowiliśmy zająć się produkcją opraw oświetleniowych w taki sposób, aby przy zachowaniu wysokiej jakości produktów, móc minimalizować koszty dla inwestora.

  Na poniższych animacjach zaprezentowaliśmy tylko 2 z wielu rozwiązań, które obniżają koszty instalacji oświetleniowej. Wszystkie pozostałe atuty opraw OptiLine zmniejszające koszty dla inwestora opisaliśmy w oddzielnym artykule. Czytaj więcej i dowiedz się, jak oszczędzisz na materiałach i robociźnie

  Brak skrzynek, mniej kabli

  Wyeliminowaliśmy konieczność stosowania drogich puszek rozgałęźnych Ex, co zmniejszyło także ilość potrzebnego okablowania wraz z korytami.

  Regulacja kierunku światła za pomocą soczewek

  OptiLine to oprawa oświetleniowa, która eliminuje potrzebę montażu specjalnych uchwytów do skierowania światła na istotne miejsca (przełączniki, zawory, gaśnice itp.). Dlaczego jest wyjątkowa? Ponieważ oferuje możliwość skorzystania aż z 22 soczewek montowanych na moduł LED. Pozwalają one na zmianę kierunku świecenia bez dodatkowych akcesoriów, co nie jest możliwe w przypadku większości opraw konkurencyjnych.

  Wyjątkowo szeroki zakres mocy świetlnej wraz z wysoką sprawnością kompletnej oprawy

  Oprawa oświetleniowa ATEX OptiLine wyróżnia się uniwersalnością:

  • występuje w dwóch długościach (600 mm i 1270 mm),
  • dla każdej z długości występuje w trzech wariantach mocy,
  • do każdego wariantu można dobrać jeden z trzech rodzajów kloszy.

  Łącznie daje to 18 możliwych konfiguracji opraw oświetlenia podstawowego (+ 22 możliwe do wykorzystania soczewki kierunkowe) pozwalających na osiągnięcie strumienia świetlnego od 2931 lm aż do 10342 lm. Wszystko to jest możliwe przy zachowaniu bardzo wysokiej sprawności – wartości sprawności dla kompletnej opraw oświetlenia podstawowego kształtują się na poziomie od 146 lm/W do 181 lm/W.

  Nie takie oczywiste, ale zmieniające rzeczywistość przewagi konkurencyjne

  Oprawy w wersjach: transparentnej, mrożonej i mlecznej

  Seria opraw oświetleniowych EX LED OptiLine oferuje niezwykłą wszechstronność dzięki trzem rodzajom kloszy: transparentnemu, mrożonemu i mlecznemu. Każdy z nich zapewnia nieco inną przepuszczalność światła, odpowiednią dla różnych form zastosowania oprawy w zakładzie przemysłowym.

  Klosz transparentny

  Klosz transparentny jest idealny do miejsc, które wymagają silnego oświetlenia, zarówno na zewnątrz, jak i w dużych przestrzeniach wewnętrznych.

  • Największe strumienie świetlne – nawet 10342 lm
  • Najwyższa elastyczność – w jego przypadku możesz skorzystać z 22 soczewek kierunkujących

  Klosz mrożony

  Mrożony klosz to świetny wybór na zewnątrz, a także wewnątrz, gdzie ważna jest moc świetlna, ale jednocześnie musisz zadbać o redukcję olśnienia.

  • Strumienie świetlne do 9981 lm bez olśnienia
  • Delikatnie rozproszone światło

  Klosz mleczny

  Klosz mleczny, dzięki swojemu rozproszeniu światła, zapewnia komfortowe oświetlenie wewnętrzne, idealne do tworzenia przyjemnej atmosfery pracy.

  • Strumienie świetlne do 8747 lm bez olśnienia
  • Idealny do wnętrz

  Innowacyjne rozwiązanie z dławnicami i złączkami zasilającymi

  Wiele opraw oświetleniowych na rynku posiada znaczne ograniczenia dotyczące ilości i rozmiaru dławnic, co skutkuje wyższymi kosztami instalacji. W szczególności, oprawy z pojedynczym dławikiem lub z fabrycznie wyprowadzonym przewodem wymagają stosowania kosztownych puszek ATEX i więcej materiałów instalacyjnych. Oprawa Ex OptiLine jest innowacyjna w tym kontekście, oferując możliwość montażu do czterech dławnic M20 lub M25. Ta cecha pozwala na bezpośrednie połączenie lamp, redukując potrzebę dodatkowych puszek i materiałów, co jest szczególnie korzystne w przypadku instalacji większej liczby opraw

  Chcesz zastosować kable niepalne lub o większych przekrojach żył? Żaden problem!

  Oprawa przeciwwybuchowa OptiLine umożliwia wykorzystanie dławików M25, co zwiększa zakres stosowanych kabli o większych przekrojach. Dzięki temu użytkownicy zyskują elastyczność w doborze producentów kabli oraz możliwość stosowania grubszych, niepalnych przewodów. Co więcej, większa średnica dławików pozwala na używanie kabli o większym przekroju żył, co jest kluczowe w ograniczaniu spadków napięcia, zwłaszcza w krytycznych systemach oświetlenia awaryjnego, które muszą funkcjonować w temperaturach przekraczających 600°C

  Okiem instalatora: bezpieczny i szybki montaż

  Szybkie otwarcie, podłączenie zasilania oraz późniejsze zamknięcie oprawy, to przy instalacji dziesiątek czy setek lamp realna oszczędność roboczogodzin. Klosz i płyta montażowa na zawiasach oraz śruby niezgubne, to kolejne ułatwienie. Nie musisz szukać miejsca gdzie je odłożyć. Nic Ci nie upadnie, nie zginie i nie zniszczy się. Brak luźnych części sprawia, że nic nie zaprząta Twoich rąk i głowy. To także eliminacja ryzyka uszkodzenia znajdujących się poniżej maszyn oraz zanieczyszczenia wytwarzanego produktu.

  Zaczepy w kloszu zgodnie z dyrektywą ATEX wymagają użycia narzędzia, a klosz w razie potrzeby można odłączyć od korpusu.

  O producencie opraw – firmie HARDO

  Polska firma

  Jedyny 100% polski producent zajmujący się zarówno oświetleniem, jak i elektrotechniką w wykonaniu przeciwwybuchowym.

  Hardo polski producent oświetlenia i elektrotechniki Ex

  Od praktyków dla praktyków

  Oprawy oświetleniowe i inne produkty HARDO powstały jako efekt setek godzin spędzonych na rozmowach z projektantami, instalatorami i użytkownikami końcowymi.

  Hardo polski producent oświetlenia i elektrotechniki Ex

  Kluczowe wartości: wysoka dostępność, konkurencyjna cena

  Zakład produkcyjny i magazyn na terenie Polski pozwala utrzymywać stałą dostępność opraw, co wpływa nie tylko na cenę, ale i szybkość realizacji zamówień.

  Sprawdź przykłady dostępnych rozwiązań

  Oświetlenie podstawowe
  ATEX strefy 22, 21, 2

  OptiLine – liniowa oprawa przeciwwybuchowa LED marki HARDO

  Oświetlenie awaryjne (z akumulatorem)
  ATEX strefy 22, 21, 2

  Oświetlenie podstawowe i awaryjne: 2 długości, 6 mocy, 3 klosze, 22 soczewki kierunkujące

  Oprawy awaryjne (centralna bateria)
  ATEX strefy 22, 21, 2

  Oświetlenie podstawowe i awaryjne: 2 długości, 6 mocy, 3 klosze, 22 soczewki kierunkujące

  Projektowanie oświetlenia przemysłowego

  Specjalizujemy się w oświetleniu przemysłowym ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, w których występuje: zapylenie, korozyjna atmosfera, zagrożenie wybuchem i pożarem.

  AB 05 Ex Oprawy oświetleniowe do montażu natynkowego EX ATEX

  Oprawy natynkowe, zwieszane, projektory i naświetlacze

  Stosowane głównie w obszarach zagrożonych wybuchem, w instalacjach lądowych i morskich, w budynkach magazynowych, halach produkcyjnych oraz obiektach przemysłu chemicznego.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie opraw oświetleniowych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pomogę dobrać odpowiednie produkty. Zajmuję się także elektrotechniką przemysłową w wykonaniu Ex. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Obok formularza wypisałam też przykłady pytań, które były już do nas kierowane.

  Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
  JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt
   Dostawa

   Dostawa
   Montaz

   Montaż
   Uruchomienie

   Uruchomienie
   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Oświetlenie:
   • Czy w przypadku konieczności zapewnienia dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej baterię centralną należy podpiąć do dwóch źródeł energii, czy wystarczy do jednego?
   • Czy oświetlenie awaryjne ma oświetlać tak jak oświetlenie ewakuacyjne, czyli drogi i niezbędny sprzęt, czy ma mieć zakres oświetlania taki sam jak oświetlenie podstawowe?
   Elektrotechnika
   • Czy w pomieszczeniach, w których są strefy zagrożenia wybuchem elektrotechnika przemysłowa musi być w wykonaniu EX
   • Czy jeśli dotychczas miałem rozdzielnicę w obudowie Ex d, muszę ją wymienić na taką samą, czy mogę zastosować np. obudowę Ex e?

   Darmowa konsultacja