Oprawa świetlówkowa RLF spełnia zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX (94/9/WE). Konstrukcja oprawy umożliwia uniwersalny montaż podtynkowy lub natynkowy. Sprawdza się szczególnie dobrze w pomieszczeniach sterylnych o gładkich powierzchniach. Stosowana jest najczęściej w przemyśle farmaceutycznym, chemicznym oraz w malarniach i komorach natryskowych. Oprawa wykonana jest ze stali malowanej proszkowo, a model RLF-INOX wykonany jest z polerowanej stali nierdzewnej.

[/vc_row_inner]
Soczewki kierunkujące światło dla oprawy Ex
Szukasz może tańszej alternatywy?

Sprawdź oprawy OptiLine marki HARDO

Przeciwwybuchowe liniowe oprawy oświetleniowe OptiLine stanowią doskonałą alternatywę dla znanych, światowych producentów. Certyfikowane są do użytku w strefie 2, 21 i 22. Wszystkie oprawy dostarczamy zgodnie z wymaganiami inwestora.

Integralna tłoczona rama pokrywy pozwala na bezpieczny montaż w suficie. Oprawa może być przymocowana do sufitu dzięki dwóm gwintowanym otworom M8. Zawiasowa i bezramowa płaszczyzna wykonana ze szkła zbrojonego o grubości 5 mm zamocowana jest na 3 lub 4 śrubach z obejmą. Uszczelnienie wykonane jest z kauczuku etylenowo-propylenowo-dienowego (EPDM), który gwarantuje odporność na działanie wysokich temperatur oraz elastyczność w niskich temperaturach, posiada jednocześnie dobre właściwości do odwracalnej deformacji pod wpływem działania sił mechanicznych, z zachowaniem ciągłości jego struktury.

Uszczelnienie zapewnia wysoki stopień ochrony na poziomie IP65. Oprawa wyposażona jest w statecznik elektroniczny o szerokim zakresie napięcia znamionowego. Standardowe okablowanie dwustronne z wieloma zaciskami zapewnia szybki i tani montaż. Zintegrowane zabezpieczenie zapobiega włączeniu oprawy, gdy pokrywa jest otwarta. Wersja oprawy oświetlenia awaryjnego wyposażona jest we własną baterię umożliwia niezależną pracę w trybie awaryjnym przez 1,5 lub 3 godziny.

  • Specjalnie zaprojektowana dla pomieszczeń sterylnych o gładkich powierzchniach
  • Dwukanałowa elektronika
  • Dostępna obudowa z politurą ze stali nierdzewnej 304 (RLF-INOX 250…)
  • Blokada bezpieczeństwa ze zintegrowanym rozłącznikiem
  • Wysoki stopień ochrony IP65
  • Wersja wyposażona we własne baterie
  • RLF 250…
  • RLF-INOX 250…
  • RLF/RLF-INOX 250…