Pierwsza w Polsce dostawa oświetlenia awaryjnego zasilanego z centralnej baterii systemu DualGuard-S

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt
    Dostawa

    Dostawa
    Montaz

    Montaż
    Uruchomienie

    Uruchomienie
    Serwis

    Serwis

    W ostatnich miesiącach GRUPA WOLFF zrealizowała projekt doboru, dostawy i montażu oświetlenia awaryjnego dla zakładowej straży pożarnej u inwestora z branży nawozowej.

    Montaż oświetlenia awaryjnego dla zakładowej jednostki ratowniczo-gaśniczo-chemicznej, był przewidziany dla garażu na wozy bojowe, sterowni oraz części socjalnej budynku. Wymagania inwestora związane z oświetleniem awaryjnym w stosunku do dwóch pierwszych stref zdecydowanie przewyższały zapisy zawarte w normach i ustawach. W garażu na wozy bojowe oświetlenie awaryjne o natężeniu 100 lux miało być uruchomione cały czas. Natomiast dla sterowni, w której pracownicy stale monitorują sygnały spływające m.in. z detektorów gazów rozmieszczonych po całym terenie zakładu przemysłowego, oświetlenie awaryjne miało zapewniać połowę wartości natężenia podstawowego, czyli w tym wypadku 250 lux. Jest to znacznie więcej, niż wymagane normą PN-EN 1838 minimum 10% natężenia oświetlenia podstawowego, lecz nie mniej niż 15 lux dla stref wysokiego ryzyka.

    20 lat niezawodności

    Wymienione wymagania inwestora sprawiły, że jedyną możliwą opcją zasilania opraw oświetlenia awaryjnego był system centralnej baterii. Chodzi o to, że oprawy z wbudowanymi akumulatorami charakteryzują się niższymi parametrami w stosunku do opraw dwufunkcyjnych (z możliwym zastosowaniem jednej oprawy zarówno do oświetlenia podstawowego, jak i awaryjnego), zasilanych z baterii centralnej. Tym samym chcąc osiągnąć wymagane przez inwestora natężenie oświetlenia, musielibyśmy zastosowanie znacznie większą ilość opraw.

    Od blisko 20 lat jednym z najbardziej rozpowszechnionych na świecie systemów centralnej baterii jest system ZB-S zgodny z normą PN-EN 50171. System ten ma możliwość automatycznego testowania opraw, a dodatkowo, co jest szczególnie istotne w przypadku dużej liczby opraw, posiada adresacje każdej sztuki z osobna. Dzięki temu możliwe jest monitorowanie poszczególnej oprawy z wyświetleniem jej nazwy i stanu. Tym razem jednak postanowiliśmy zaproponować inwestorowi zupełnie nowy system DG-S, który wyrósł z systemu ZB-S.

    centralna bateria DualGuard-S DG-S

    Przez 20 lat zmieniło się wszystko pod kątem User Experience

    System ZB-S wprowadzono na rynek w 2002 roku. Dziś mamy rok 2021 i wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do dotykowych ekranów czy windowsowych “kafelków”. Dodatkowo tzw. “internet rzeczy” szeroko wkroczył w codzienne funkcjonowanie wielu osób poprzez np. systemy typu “smart home”.

    Z tego względu zaprojektowana w systemie ZB-S obsługa za pomocą przycisków i informacji wyświetlanych na niewielkim, monochromatycznym wyświetlaczu ciekłokrystalicznym, dla wielu brzmi dziś jak nieśmieszny żart. Dlatego producent wprowadził na rynek nową linię systemu centralnej baterii – System DualGuard-S (DG-S).

    Po 20 latach nadchodzi zmiana pokoleniowa – oficjalnie system DG-S zastępuje wycofywany ZB-S

    Choć systemy baterii centralnej ZB-S są jeszcze możliwe w do zakupu i montażu, producent oficjalnie już potwierdził wstrzymanie produkcji w najbliższym czasie i całkowite przejście na produkcję i dystrybucję systemu DualGuard-S. Argument ten przekonał inwestora do podjęcia decyzji o pierwszym na terenie Polski uruchomieniu tego nowego systemu baterii centralnej, przy okazji realizacji projektu oświetlenia dla budynku zakładowej straży pożarnej.

    centralna bateria dualguard-s DGS

    Krótko o systemie centralnej baterii DualGaurd-S (DG-S)

    Firma EATON postawiła na ewolucję, a nie rewolucję. Dlatego na bazie niezawodnego dotąd systemu ZB-S stworzyła podobny, udoskonalając go kilkoma dodatkowymi funkcjami. Na uwagę zasługują przede wszystkim:

    • protokół komunikacyjny w magistrali ACU DG-S
    • wyświetlacz dotykowy
    • oprogramowanie do wizualizacji „VisionGuard”

    Wymieniony wyżej protokół komunikacyjny ACU DG-S umożliwia szybki przesył znacznie większej ilości danych oraz tworzenie sieci do 32 urządzeń zasilających z wieloma strefami kontroli faz i scenariuszami sterowania opraw.

    Wyświetlacz dotykowy TFT 4,3″ lub 7″ posiada 512 MB RAM i 4 GB pamięci flash i współpracuje ze sterownikiem ACU DG-S. Pozwala to na sterowanie i monitorowanie systemu centralnego zasilania oraz wszystkich jego elementów zewnętrznych.

    Natomiast oprogramowanie „VisionGuard” stworzone w architekturze klient – serwer dla środowiska Windows, oferuje pełne monitorowanie, kontrolę i konfigurację wszystkich podłączonych systemów centralnej baterii DualGuard-S aż do poziomu pojedynczej oprawy.

    Sprawdź przykłady dostępnych rozwiązań

    Projektowanie oświetlenia przemysłowego

    Specjalizujemy się w oświetleniu przemysłowym ze szczególnym uwzględnieniem obiektów, w których występuje: zapylenie, korozyjna atmosfera, zagrożenie wybuchem i pożarem.

    AB 05 Ex Oprawy oświetleniowe do montażu natynkowego EX ATEX

    Oprawy natynkowe, zwieszane, projektory i naświetlacze

    Stosowane głównie w obszarach zagrożonych wybuchem, w instalacjach lądowych i morskich, w budynkach magazynowych, halach produkcyjnych oraz obiektach przemysłu chemicznego.

    Liniowe oprawy oświetleniowe w wykonaniu Ex

    Zbudowane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego o doskonałych właściwościach mechanicznych oraz o dużej odporności na związki chemiczne.

    NFMV LED - reflektory oświetleniowe led EX ATEX

    Oświetlenie
    LED ATEX

    Najprostsze i najtańsze rozwiązanie, które
    można zamontować w kanałach i rurociągach.

    Oświetlenie przemysłowe (bez Ex)

    Idealne rozwiązanie dla dużych przestrzeni, pomieszczeń o wysokich sufitach i obiektów wymagających dobrego oświetlenia.

    Skonfiguruj własne rozwiązanie.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie opraw oświetleniowych w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pomogę dobrać odpowiednie produkty. Zajmuję się także elektrotechniką przemysłową w wykonaniu Ex. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Obok formularza wypisałam też przykłady pytań, które były już do nas kierowane.

    Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
    JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt
      Dostawa

      Dostawa
      Montaz

      Montaż
      Uruchomienie

      Uruchomienie
      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Oświetlenie:
      • Czy w przypadku konieczności zapewnienia dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej baterię centralną należy podpiąć do dwóch źródeł energii, czy wystarczy do jednego?
      • Czy oświetlenie awaryjne ma oświetlać tak jak oświetlenie ewakuacyjne, czyli drogi i niezbędny sprzęt, czy ma mieć zakres oświetlania taki sam jak oświetlenie podstawowe?
      Elektrotechnika
      • Czy w pomieszczeniach, w których są strefy zagrożenia wybuchem elektrotechnika przemysłowa musi być w wykonaniu EX
      • Czy jeśli dotychczas miałem rozdzielnicę w obudowie Ex d, muszę ją wymienić na taką samą, czy mogę zastosować np. obudowę Ex e?

      Darmowa konsultacja