Prefabrykacja rozdzielnic dystrybucji energii w wykonaniu Ex będących wyposażeniem kontenerów posadowionych w strefie zagrożenia wybuchem

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Girl in a jacket

  Projekt
  Girl in a jacket

  Dostawa
  Girl in a jacket

  Montaż
  Girl in a jacket

  Uruchomienie
  Girl in a jacket

  Serwis

  Problem:

  • dobór optymalnego (uzasadnionego ekonomicznie i technicznie) rozwiązania do rzeczywistych warunków montażu urządzeń (strefy zagrożenia wybuchem)
  • produkcja w odpowiednio krótkim czasie z możliwością wprowadzania ewentualnych zmian podczas realizacji projektu

  Rozwiązanie:

  • konsultacje przedprojektowe w celu doboru odpowiedniego rozwiązania
  • opracowanie projektów rozdzielnic zgodnie z dokumentacja konstrukcyjno-techniczną
  • prefabrykacja pięciu rozdzielnic w wykonaniu Ex, skonfigurowanych na indywidualne zamówienie Klienta, realizowana we własnej montowni (posiadamy certyfikat „Certified Assembly Partner for Explosion Protected Products” dający nam niezbędne uprawnienia do budowy rozdzielnic dla 1 lub 21 strefy zagrożenia wybuchem)

  Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń i usług:

  W przemyśle chemicznym, wydobywczym i branżach pokrewnych często stosuje się wolnostojące kontenery przeznaczone do zabudowy aparaturą kontrolno-pomiarową. Kontenery te niejednokrotnie zlokalizowane są na obszarze instalacji procesowych, gdzie występują zagrożenia wybuchem gazów, pyłów lub mgieł i par cieczy palnej. W związku z tym powinny być one dostosowane do pracy w strefach zagrożenia wybuchem, z uwzględnieniem rzeczywistych warunków montażu. Ich wyposażenie, które stanowią m.in. oświetlenie czy osprzęt elektryczny, powinno być wykonane zgodne z wymaganiami dyrektywy ATEX.

  Nasz wieloletni Klient, który realizuje szereg projektów z zakresu automatyki i elektroenergetyki dla przemysłu, zlecił nam sporządzenie projektu wykonawczego oraz prefabrykację pięciu rozdzielnic elektrycznych w wykonaniu Ex.

  Prefabrykacja rozdzielnic dystrybucji energii pracujących w strefach zagrożenia wybuchem – od koncepcji do realizacji

  Działając w ramach systemu zapewnienia jakości, przy zachowaniu jednolitych procedur produkcji, kryteriów oceny, metodyki badań oraz zasad raportowania, posiadając wykwalifikowany personel z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem oraz dysponując odpowiednio wyposażonym parkiem maszynowym, a także mając dostęp do magazynu części i komponentów, mogliśmy odpowiedniego zaplanować przebieg prac i przystąpić do realizacji zlecenia według indywidualnych potrzeb naszego Klienta.

  Przystępując do realizacji projektu dokładnie zapoznaliśmy się z dokumentację techniczną, którą otrzymaliśmy od Klienta. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem wykonawczym, którego jednym z niezbędnych elementów było obliczenie strat mocy wydzielanych wewnątrz rozdzielnicy, związanych z zabudowanymi wewnątrz rozdzielnicy aparatami elektrycznymi i komponentami. Ich poprawna kalkulacja gwarantuje bezpieczną pracę rozdzielnic w określonej strefie zagrożenia wybuchem.

  Weryfikacja wymagań technicznych na etapie przedprojektowym pozwoliła na dobór optymalnych rozwiązań, które z kolei determinowały dobór konkretnych komponentów i ostateczną specyfikację materiałową. Wybór odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia przeciwwybuchowego był podparty dogłębną analizą, która miała technicznie i ekonomicznie uzasadnić jego zastosowanie.

  W omawianym przypadku najlepszym rozwiązaniem było zastosowanie rozdzielnic budowy wzmocnionej (Ex-e) i odpowiednich zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych, różnicowo prądowych oraz styczników w wykonaniu Ex-ed. Dotyczyło to również wielofunkcyjnych przekaźników, zapewniających funkcjonalność adekwatną dla danego procesu oraz zastosowanych komponentów, które gwarantowały bezpieczne użytkowanie rozdzielnic w strefie zagrożenia wybuchem.

  Poza projektem wykonawczym i prefabrykacją pięciu rozdzielnic, zlecenie obejmowało przeprowadzenie testów funkcjonalnych oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej.

  Własna prefabrykacja urządzeń Ex – droga do spełnienia indywidualnych potrzeb Klienta

  Znajomość urządzeń pracujących w strefach zagrożenia wybuchem oraz doświadczenie w ich prefabrykacji pozwoliły nam skutecznie zrealizować projekt. Dzięki temu mogliśmy zaoferować rozwiązania spełniające indywidualne wymagania Klienta. Prefabrykacja odbywała się w naszym zakładzie produkcyjnym, co ułatwiało skuteczną reakcję na bieżące potrzeby zleceniodawcy np. w zakresie dodatkowych funkcjonalności rozdzielnicy (m.in. dobudowanie dodatkowych obwodów w rozdzielnicy czy uzupełniającej aparatury). Z naszego punktu widzenia istotna była również możliwość kontroli nad każdym etapem produkcji.

  Niewątpliwym atutem pozwalającym nam przystąpić do realizacji zlecenia był fakt, że jako nieliczni w Polsce jesteśmy uprawnieni do produkcji rozdzielnic dystrybucji energii przeznaczonych do pracy w strefie 1 lub 21 zagrożenia wybuchem.

  SPRAWDŹ OFERTĘ

  Prefabrykacja szaf sterowniczych, skrzynek łączeniowych, rozdzielnic

  Wykonamy dla Ciebie prefabrykację skrzynek zaciskowych, szaf sterowniczych oraz rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem. Produkcję zrealizujemy na licencji i podzespołach EATON Crouse-Hinds (CEAG). Dodatkowo wykonamy montaż urządzeń na obiekcie. Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

  WYŚLIJ ZAPYTANIE

  Grupa WOLFF
  JOANNA BALICKA - jestem do Twojej dyspozycji
  +48 50* *** ***   - pokaż numer
   j.bal***@***  - pokaż email

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Temat wiadomości

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Nazwa firmy (wymagane)

    E-mail firmowy (wymagane)

    Telefon firmowy (wymagane)

    Treść wiadomości

    Załącz plik