Prefabrykacja rozdzielnic dystrybucji energii w wykonaniu Ex będących wyposażeniem kontenerów posadowionych w strefie zagrożenia wybuchem

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis

  Problem:

  • dobór optymalnego (uzasadnionego ekonomicznie i technicznie) rozwiązania do rzeczywistych warunków montażu urządzeń (strefy zagrożenia wybuchem)
  • produkcja w odpowiednio krótkim czasie z możliwością wprowadzania ewentualnych zmian podczas realizacji projektu

  Rozwiązanie:

  • konsultacje przedprojektowe w celu doboru odpowiedniego rozwiązania
  • opracowanie projektów rozdzielnic zgodnie z dokumentacja konstrukcyjno-techniczną
  • prefabrykacja pięciu rozdzielnic w wykonaniu Ex, skonfigurowanych na indywidualne zamówienie Klienta, realizowana we własnej montowni (posiadamy certyfikat „Certified Assembly Partner for Explosion Protected Products” dający nam niezbędne uprawnienia do budowy rozdzielnic dla 1 lub 21 strefy zagrożenia wybuchem)

  Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń i usług:

  W przemyśle chemicznym, wydobywczym i branżach pokrewnych często stosuje się wolnostojące kontenery przeznaczone do zabudowy aparaturą kontrolno-pomiarową. Kontenery te niejednokrotnie zlokalizowane są na obszarze instalacji procesowych, gdzie występują zagrożenia wybuchem gazów, pyłów lub mgieł i par cieczy palnej. W związku z tym powinny być one dostosowane do pracy w strefach zagrożenia wybuchem, z uwzględnieniem rzeczywistych warunków montażu. Ich wyposażenie, które stanowią m.in. oświetlenie czy osprzęt elektryczny, powinno być wykonane zgodne z wymaganiami dyrektywy ATEX.

  Nasz wieloletni Klient, który realizuje szereg projektów z zakresu automatyki i elektroenergetyki dla przemysłu, zlecił nam sporządzenie projektu wykonawczego oraz prefabrykację pięciu rozdzielnic elektrycznych w wykonaniu Ex.

  Prefabrykacja rozdzielnic dystrybucji energii pracujących w strefach zagrożenia wybuchem – od koncepcji do realizacji

  Działając w ramach systemu zapewnienia jakości, przy zachowaniu jednolitych procedur produkcji, kryteriów oceny, metodyki badań oraz zasad raportowania, posiadając wykwalifikowany personel z odpowiednią wiedzą, umiejętnościami i doświadczeniem oraz dysponując odpowiednio wyposażonym parkiem maszynowym, a także mając dostęp do magazynu części i komponentów, mogliśmy odpowiedniego zaplanować przebieg prac i przystąpić do realizacji zlecenia według indywidualnych potrzeb naszego Klienta.

  Przystępując do realizacji projektu dokładnie zapoznaliśmy się z dokumentację techniczną, którą otrzymaliśmy od Klienta. Następnie przystąpiliśmy do pracy nad projektem wykonawczym, którego jednym z niezbędnych elementów było obliczenie strat mocy wydzielanych wewnątrz rozdzielnicy, związanych z zabudowanymi wewnątrz rozdzielnicy aparatami elektrycznymi i komponentami. Ich poprawna kalkulacja gwarantuje bezpieczną pracę rozdzielnic w określonej strefie zagrożenia wybuchem.

  Weryfikacja wymagań technicznych na etapie przedprojektowym pozwoliła na dobór optymalnych rozwiązań, które z kolei determinowały dobór konkretnych komponentów i ostateczną specyfikację materiałową. Wybór odpowiedniego rodzaju zabezpieczenia przeciwwybuchowego był podparty dogłębną analizą, która miała technicznie i ekonomicznie uzasadnić jego zastosowanie.

  W omawianym przypadku najlepszym rozwiązaniem było zastosowanie rozdzielnic budowy wzmocnionej (Ex-e) i odpowiednich zabezpieczeń nadmiarowo-prądowych, różnicowo prądowych oraz styczników w wykonaniu Ex-ed. Dotyczyło to również wielofunkcyjnych przekaźników, zapewniających funkcjonalność adekwatną dla danego procesu oraz zastosowanych komponentów, które gwarantowały bezpieczne użytkowanie rozdzielnic w strefie zagrożenia wybuchem.

  Poza projektem wykonawczym i prefabrykacją pięciu rozdzielnic, zlecenie obejmowało przeprowadzenie testów funkcjonalnych oraz opracowanie dokumentacji powykonawczej.

  Własna prefabrykacja urządzeń Ex – droga do spełnienia indywidualnych potrzeb Klienta

  Znajomość urządzeń pracujących w strefach zagrożenia wybuchem oraz doświadczenie w ich prefabrykacji pozwoliły nam skutecznie zrealizować projekt. Dzięki temu mogliśmy zaoferować rozwiązania spełniające indywidualne wymagania Klienta. Prefabrykacja odbywała się w naszym zakładzie produkcyjnym, co ułatwiało skuteczną reakcję na bieżące potrzeby zleceniodawcy np. w zakresie dodatkowych funkcjonalności rozdzielnicy (m.in. dobudowanie dodatkowych obwodów w rozdzielnicy czy uzupełniającej aparatury). Z naszego punktu widzenia istotna była również możliwość kontroli nad każdym etapem produkcji.

  Niewątpliwym atutem pozwalającym nam przystąpić do realizacji zlecenia był fakt, że jako nieliczni w Polsce jesteśmy uprawnieni do produkcji rozdzielnic dystrybucji energii przeznaczonych do pracy w strefie 1 lub 21 zagrożenia wybuchem.

  Sprawdź przykłady dostępnych rozwiązań

  Szybkozłączki exlink 4-biegunowe/4-biegunowe + PE EX ATEX

  Osprzet łączeniowy
  w wykonaniu Ex

  Wydłużona żywotność, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne oraz na duże wahania temperatur.

  Puszki rozgałęźne wykonane z tworzywa sztucznego ex atex

  Puszki rozgałęźne i skrzynki zaciskowe w wykonaniu Ex

  Zaprojektowane zostały w sposób pozwalający spełnić zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX, a niektóre także normy PN-EN 60079-7.

  Wyłączniki bezpieczeństwa EX ATEX

  Wyłączniki bezpieczeństwa, główne, mocy w wykonaniu Ex

  Używane są w sytuacjach, w których wymagana jest konieczność odłączenia źródła zasilania w instalacjach i urządzeniach elektrycznych.

  Dławnice kablowe z metalu, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX

  Dławnice
  kablowe ATEX

  Dławnice kablowe z metalu i z tworzywa sztucznego. Zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX.

  Rozdzielnice wykonane z tworzywa sztucznego EX ATEX

  Rozdzielnice i obudowy w wykonaniu Ex

  Wszystkie nasze rozdzielnice przeznaczone gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa realizowany przez różne rodzaje ochrony przeciwwybuchowej.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie elektrotechniki w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pomogę dobrać odpowiednie produkty. Zajmuję się także oświetleniem w wykonaniu Ex. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Obok formularza wypisałam też przykłady pytań, które były już do nas kierowane.

  Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
  JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt
   Dostawa

   Dostawa
   Montaz

   Montaż
   Uruchomienie

   Uruchomienie
   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Elektrotechnika
   • Czy w pomieszczeniach, w których są strefy zagrożenia wybuchem elektrotechnika przemysłowa musi być w wykonaniu EX
   • Czy jeśli dotychczas miałem rozdzielnicę w obudowie Ex d, muszę ją wymienić na taką samą, czy mogę zastosować np. obudowę Ex e?
   Oświetlenie:
   • Czy w przypadku konieczności zapewnienia dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej baterię centralną należy podpiąć do dwóch źródeł energii, czy wystarczy do jednego?
   • Czy oświetlenie awaryjne ma oświetlać tak jak oświetlenie ewakuacyjne, czyli drogi i niezbędny sprzęt, czy ma mieć zakres oświetlania taki sam jak oświetlenie podstawowe?

   Darmowa konsultacja