Prefabrykacja skrzynek zaciskowych i kaset sterowniczych do pracy w strefach EX, w niestandardowym zakresie temperatur

Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Projekt

  Projekt
  Dostawa

  Dostawa
  Montaz

  Montaż
  Uruchomienie

  Uruchomienie
  Serwis

  Serwis

  Problem:

  • konieczność wyposażenia instalacji hydrorafinacji olejów i krystalizatorów w skrzynki zaciskowe i kasety sterownicze do pracy w nietypowej temperaturze tj. w zakresie od co najmniej -30oC do +40oC, co determinowało proces produkcyjny urządzeń

  Rozwiązanie:

  • propozycja optymalnego rozwiązania – prefabrykacja urządzeń z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a także zastosowanie dławnic ognioszczelnych oraz dławnic z poliamidu dla rozszerzonych zakresów temperatur
  • produkcja skrzynek zaciskowych w wykonaniu iskrobezpiecznym
  • szybka i sprawna realizacja zadania dzięki właściwemu wyposażeniu warsztatu produkcyjnego

  Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń i usług:

  Osprzęt elektrotechniczny dla niestandardowych temperatur pracy

  Własna montownia pozwala nam na produkcję osprzętu elektrotechnicznego odpowiadającego na indywidualne potrzeby klientów. W wielu przypadkach nasze działania wymagają dodatkowego doradztwa w zakresie poszczególnych rozwiązań, które często są wyznaczane przez warunki, w których będą pracować.

  Tak było w przypadku jednej z naszych ostatnich realizacji. Klient z branży petrochemicznej potrzebował wyposażyć instalacje hydrorafinacji olejów i krystalizatorów w osprzęt elektrotechniczny. Nie mógł jednak skorzystać ze standardowego rozwiązania, ponieważ skrzynki zaciskowe oraz kasety sterownicze miały pracować w rozszerzonym zakresie temperaturowym tj. od co najmniej -30oC do +40oC (standardem jest, że skrzynki te pracują w temperaturach od -20oC do +40oC). Ponadto osprzęt miał być przeznaczony do pracy w strefie Ex E II G, wykonany zgodnie z dostarczoną specyfikacją techniczną i w możliwie jak najkrótszym czasie.

  Produkcja skrzynek zaciskowych i kaset sterowniczych o podniesionej wytrzymałości

  W związku z powyższym proces produkcyjny wymagał odmiennych procedur oraz zastosowania specjalnych komponentów przystosowanych do pracy w niższych temperaturach otoczenia. Po zapoznaniu się z warunkami technicznymi naszemu klientowi zaproponowaliśmy najkorzystniejsze, najbardziej optymalne rozwiązanie.

  Wszystkie urządzenia zostały wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, z dławnicami ognioszczelnymi, jak również z poliamidu dla rozszerzonych zakresów temperatur. Ponadto część skrzynek zaciskowych przewidziano w wykonaniu iskrobezpiecznym.

  Szybki czas realizacji był możliwy m.in. za sprawą wyposażenia warsztatu produkcyjnego w potrzebne komponenty, dzięki czemu mogliśmy niezwłocznie przystąpić do prac.

  Indywidualne podejście do tematu, precyzyjny dobór certyfikowanych komponentów oraz sprawna organizacja pomimo krótkiego czasu przeznaczonego na realizację zadania, pozwoliły spełnić oczekiwania naszego klienta. Dzięki zastosowaniu elementów odpornych na działanie wysokiej temperatury i chemikaliów, osprzęt będzie mógł być eksploatowany w ekstremalnych warunkach przemysłowych.

  Znajomość wymagań w zakresie prefabrykacji urządzeń EX kluczem do sukcesu

  W przypadku trudnych warunków pracy oraz instalacji o podwyższonych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa, które bardzo często występują w obiektach przemysłowych, szczególnie w branży petrochemicznej, chemicznej i energetycznej, niezwykle istotny jest prawidłowy dobór urządzeń/osprzętu uwarunkowany możliwościami technicznymi zastosowanych komponentów. W takich sytuacjach konieczne są odpowiednie kompetencje i znajomość procedur produkcyjnych.

  Wykonanie takich urządzeń powinno być oparte o rzeczywiste warunki panujące w miejscu końcowego montażu, przy uwzględnieniu:

  • uwarunkowań środowiskowych,
  • klasyfikacji stref zagrożenia wybuchem,
  • rodzaju substancji palnej i możliwości jej emisji do wnętrza obudowy,
  • obecności efektywnych źródeł zapłonu,
  • wszelkich zakładanych czynności eksploatacyjnych prowadzonych przez służby utrzymania ruchu lub operatorów danej instalacji.

  Sprawdź przykłady dostępnych rozwiązań

  Szybkozłączki exlink 4-biegunowe/4-biegunowe + PE EX ATEX

  Osprzet łączeniowy
  w wykonaniu Ex

  Wydłużona żywotność, wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne oraz na duże wahania temperatur.

  Puszki rozgałęźne wykonane z tworzywa sztucznego ex atex

  Puszki rozgałęźne i skrzynki zaciskowe w wykonaniu Ex

  Zaprojektowane zostały w sposób pozwalający spełnić zasadnicze wymagania Dyrektywy ATEX, a niektóre także normy PN-EN 60079-7.

  Wyłączniki bezpieczeństwa EX ATEX

  Wyłączniki bezpieczeństwa, główne, mocy w wykonaniu Ex

  Używane są w sytuacjach, w których wymagana jest konieczność odłączenia źródła zasilania w instalacjach i urządzeniach elektrycznych.

  Dławnice kablowe z metalu, zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX

  Dławnice
  kablowe ATEX

  Dławnice kablowe z metalu i z tworzywa sztucznego. Zaślepki, redukcje i akcesoria EX ATEX.

  Rozdzielnice wykonane z tworzywa sztucznego EX ATEX

  Rozdzielnice i obudowy w wykonaniu Ex

  Wszystkie nasze rozdzielnice przeznaczone gwarantują wysoki stopień bezpieczeństwa realizowany przez różne rodzaje ochrony przeciwwybuchowej.

  Skonfiguruj własne rozwiązanie.

  Darmowa konsultacja

  Odpowiem na Twoje pytania odnośnie elektrotechniki w wykonaniu przeciwwybuchowym. Pomogę dobrać odpowiednie produkty. Zajmuję się także oświetleniem w wykonaniu Ex. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz. Obok formularza wypisałam też przykłady pytań, które były już do nas kierowane.

  Grupa WOLFF JOANNA BALICKA
  JOANNA BALICKA – jestem do Twojej dyspozycji
  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

  Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

   Projekt

   Projekt
   Dostawa

   Dostawa
   Montaz

   Montaż
   Uruchomienie

   Uruchomienie
   Serwis

   Serwis

   Przykładowe pytania

   Elektrotechnika
   • Czy w pomieszczeniach, w których są strefy zagrożenia wybuchem elektrotechnika przemysłowa musi być w wykonaniu EX
   • Czy jeśli dotychczas miałem rozdzielnicę w obudowie Ex d, muszę ją wymienić na taką samą, czy mogę zastosować np. obudowę Ex e?
   Oświetlenie:
   • Czy w przypadku konieczności zapewnienia dwóch niezależnych źródeł energii elektrycznej baterię centralną należy podpiąć do dwóch źródeł energii, czy wystarczy do jednego?
   • Czy oświetlenie awaryjne ma oświetlać tak jak oświetlenie ewakuacyjne, czyli drogi i niezbędny sprzęt, czy ma mieć zakres oświetlania taki sam jak oświetlenie podstawowe?

   Darmowa konsultacja