Prefabrykacja skrzynek zaciskowych i kaset sterowniczych do pracy w strefach EX, w niestandardowym zakresie temperatur

Grupa WOLFF
JOANNA BALICKA - jestem do Twojej dyspozycji
+48 50* *** ***   - pokaż numer
 j.bal***@***  - pokaż email

Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
Nie odbieram? Kliknij!
Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Problem:

  • konieczność wyposażenia instalacji hydrorafinacji olejów i krystalizatorów w skrzynki zaciskowe i kasety sterownicze do pracy w nietypowej temperaturze tj. w zakresie od co najmniej -30oC do +40oC, co determinowało proces produkcyjny urządzeń

  Rozwiązanie:

  • propozycja optymalnego rozwiązania – prefabrykacja urządzeń z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, a także zastosowanie dławnic ognioszczelnych oraz dławnic z poliamidu dla rozszerzonych zakresów temperatur
  • produkcja skrzynek zaciskowych w wykonaniu iskrobezpiecznym
  • szybka i sprawna realizacja zadania dzięki właściwemu wyposażeniu warsztatu produkcyjnego

  Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń i usług:

  Osprzęt elektrotechniczny dla niestandardowych temperatur pracy

  Własna montownia pozwala nam na produkcję osprzętu elektrotechnicznego odpowiadającego na indywidualne potrzeby klientów. W wielu przypadkach nasze działania wymagają dodatkowego doradztwa w zakresie poszczególnych rozwiązań, które często są wyznaczane przez warunki, w których będą pracować.

  Tak było w przypadku jednej z naszych ostatnich realizacji. Klient z branży petrochemicznej potrzebował wyposażyć instalacje hydrorafinacji olejów i krystalizatorów w osprzęt elektrotechniczny. Nie mógł jednak skorzystać ze standardowego rozwiązania, ponieważ skrzynki zaciskowe oraz kasety sterownicze miały pracować w rozszerzonym zakresie temperaturowym tj. od co najmniej -30oC do +40oC (standardem jest, że skrzynki te pracują w temperaturach od -20oC do +40oC). Ponadto osprzęt miał być przeznaczony do pracy w strefie Ex E II G, wykonany zgodnie z dostarczoną specyfikacją techniczną i w możliwie jak najkrótszym czasie.

  Produkcja skrzynek zaciskowych i kaset sterowniczych o podniesionej wytrzymałości

  W związku z powyższym proces produkcyjny wymagał odmiennych procedur oraz zastosowania specjalnych komponentów przystosowanych do pracy w niższych temperaturach otoczenia. Po zapoznaniu się z warunkami technicznymi naszemu klientowi zaproponowaliśmy najkorzystniejsze, najbardziej optymalne rozwiązanie.

  Wszystkie urządzenia zostały wykonane z tworzywa wzmocnionego włóknem szklanym, z dławnicami ognioszczelnymi, jak również z poliamidu dla rozszerzonych zakresów temperatur. Ponadto część skrzynek zaciskowych przewidziano w wykonaniu iskrobezpiecznym.

  Szybki czas realizacji był możliwy m.in. za sprawą wyposażenia warsztatu produkcyjnego w potrzebne komponenty, dzięki czemu mogliśmy niezwłocznie przystąpić do prac.

  Indywidualne podejście do tematu, precyzyjny dobór certyfikowanych komponentów oraz sprawna organizacja pomimo krótkiego czasu przeznaczonego na realizację zadania, pozwoliły spełnić oczekiwania naszego klienta. Dzięki zastosowaniu elementów odpornych na działanie wysokiej temperatury i chemikaliów, osprzęt będzie mógł być eksploatowany w ekstremalnych warunkach przemysłowych.

  Znajomość wymagań w zakresie prefabrykacji urządzeń EX kluczem do sukcesu

  W przypadku trudnych warunków pracy oraz instalacji o podwyższonych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa, które bardzo często występują w obiektach przemysłowych, szczególnie w branży petrochemicznej, chemicznej i energetycznej, niezwykle istotny jest prawidłowy dobór urządzeń/osprzętu uwarunkowany możliwościami technicznymi zastosowanych komponentów. W takich sytuacjach konieczne są odpowiednie kompetencje i znajomość procedur produkcyjnych.

  Wykonanie takich urządzeń powinno być oparte o rzeczywiste warunki panujące w miejscu końcowego montażu, przy uwzględnieniu:

  • uwarunkowań środowiskowych,
  • klasyfikacji stref zagrożenia wybuchem,
  • rodzaju substancji palnej i możliwości jej emisji do wnętrza obudowy,
  • obecności efektywnych źródeł zapłonu,
  • wszelkich zakładanych czynności eksploatacyjnych prowadzonych przez służby utrzymania ruchu lub operatorów danej instalacji.

  Tego typu realizacja może być

  dofinansowana z ZUS na BHP 2021

  Dofinansowanie ZUS jest dostępne dla każdej wielkości firm. Różnice są w możliwych maksymalnych kwotach dofinansowania i maksymalnym udziale procentowym środków pozyskanych z ZUS.

  Mikro firma

  zwrot 90% kosztów inwestycji
  do
  0
  PLN

  1 – 9 pracowników

  Mała firma

  zwrot 80% kosztów inwestycji
  do
  0
  PLN

  10 – 49 pracowników

  Średnia firma

  zwrot 60% kosztów inwestycji
  do
  0
  PLN

  50 – 249 pracowników

  Duża firma

  zwrot 20% kosztów inwestycji
  do
  0
  PLN

  Powyżej 250 pracowników

  SPRAWDŹ OFERTĘ

  Prefabrykacja szaf sterowniczych, skrzynek łączeniowych, rozdzielnic

  Wykonamy dla Ciebie prefabrykację skrzynek zaciskowych, szaf sterowniczych oraz rozdzielnic elektrycznych przeznaczonych do stref zagrożonych wybuchem. Produkcję zrealizujemy na licencji i podzespołach EATON Crouse-Hinds (CEAG). Dodatkowo wykonamy montaż urządzeń na obiekcie. Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

  WYŚLIJ ZAPYTANIE

  Grupa WOLFF
  JOANNA BALICKA - jestem do Twojej dyspozycji
  +48 50* *** ***   - pokaż numer
   j.bal***@***  - pokaż email

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Temat wiadomości

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Nazwa firmy (wymagane)

    E-mail firmowy (wymagane)

    Telefon firmowy (wymagane)

    Treść wiadomości

    Załącz plik