FILM – Katastrofalne sceny przedstawiające pożar fabryki opakowań w Szczecinku

Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

  Girl in a jacket

  Projekt
  Girl in a jacket

  Dostawa
  Girl in a jacket

  Montaż
  Girl in a jacket

  Uruchomienie
  Girl in a jacket

  Serwis
  Pożar w fabryce tektury OPAK

  Dziś nad ranem około godziny 3:40 w zakładzie OPAK w Szczecinku wybuch pożar. Ogień w krótkim czasie doszczętnie zniszczył jedną z największych fabryk tego typu w Polsce. W walce z żywiołem udział brało 26 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. Straty liczone w milionach.

  Najpierw zgasło światło

  Jak podaje iszczecinek.pl pracownik ochrony relacjonował, iż najpierw zgasło światło by po chwili wybuchł pożar. Wcześniej wyczuwalny był zapach palącego się plastiku.

  Czy pożar poprzedził wybuch

  Pojawiły się także głosy, że pożar poprzedził wybuch. Do sprawy odniósł się w rozmowie z Polskim Radiem Koszalin starszy brygadier Adam Serafin komendant powiatowy Straży Pożarnej w Szczecinku: „Na miejscu mamy około 80 ratowników – policja, straż miejska i karetka pogotowia. Nikomu nic się nie stało. Zakład cały spłonął. Moim zdaniem nie było wybuchów, być może na początku coś się działo, ale nie stanowiło to zagrożenia dla mieszkańców, pracowników a także ratowników. Z zebranych informacji i z przeprowadzonego rozpoznania – wszyscy się ewakuowali.”

  Jak nie dopuścić do pożaru / wybuchu?

  Krzysztof Kowalczyk – zastępca dyrektora w Hestia Loss Control, który brał udział w pracach po pożarze fabryki Coko Werk posiada szerokie doświadczenie w zakresie współpracy firm ubezpieczeniowych z zakładami przemysłowymi. Chętnie się nią dzieli. W październiku będzie ku temu kolejna okazja. Kowalczyk wystąpi na konferencji HAZEX nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. Wygłosi tam prelekcję pt. „Ryzyko w przemyśle z perspektywy ubezpieczyciela”. Ta konferencja o charakterze szkoleniowym dedykowana jest w szczególności dla firm z branży spożywczej, energetycznej, chemicznej oraz drzewnej. Kolejną ważna grupą odbiorców są ubezpieczyciele. Co ważne, konferencja stawia na praktykę. Dlatego też, poza merytorycznymi wykładami, uczestnicy wezmą udział w demonstracyjnym pokazie wybuchów pyłów oraz gazów.

  Weź udział w najbardziej merytorycznej konferencji nt. bezpieczeństwa wybuchowego i pożarowego w przemyśle. Kliknij w poniższy guzik, aby sprawdzić program oraz pozostałe szczegóły.

  100 lat rafinerii

  Budowę rafinerii w Baytown w stanie Teksas rozpoczęto równo 100 lat temu. W 1920 roku wystartowała produkcja. W 1940 pracę rozpoczął zakład chemiczny. Dziś kompleks zatrudnia około 7000 pracowników, a rafineria przerabia 584000 baryłek dziennie.

  Markus Haseli (ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa wybuchowego w przemyśle) będzie prelegentem podczas konferencji HAZEX (3-4 października 2019, Kraków). Tematyka konferencji skupi się na zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem wybuchowym i pożarowym w przemyśle.

  SPRAWDŹ OFERTĘ

  Instalacje przeciwpożarowe - PPOŻ

  Posiadamy duże doświadczenie w projektowaniu instalacji przeciwpożarowych oraz doborze odpowiednich rozwiązań do każdej aplikacji, z uwzględnieniem wszystkich wymogów bezpieczeństwa oraz obowiązujących norm prawnych. Kliknij poniżej i sprawdź naszą ofertę w tym zakresie.

  WYŚLIJ ZAPYTANIE

  MATEUSZ ŚWITAŁA
  MATEUSZ ŚWITAŁA - jestem do Twojej dyspozycji

  Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu
  Nie odbieram? Kliknij!
  Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail - na pewno odpowiem,
  lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Temat wiadomości

    Imię i nazwisko (wymagane)

    Nazwa firmy (wymagane)

    E-mail firmowy (wymagane)

    Telefon firmowy (wymagane)

    Treść wiadomości

    Załącz plik