Sygnalizator Optyczno-Akustyczny LTT2 i LTT4 do stref Ex

sygnalizatory-LTT2-i-LTT4-RGoff

Sygnalizatory Optyczno-Akustyczne LTT2 lub LTT4 zapewniają komfort i poczucie bezpieczeństwa dla pracowników realizujących zadania w przestrzeniach, w których obrębie funkcjonują detektory SmArtGas 4, ProGas 4 lub ReAct 4. Ze względu na certyfikat ATEX mogą być używane w strefach zagrożenia wybuchem.

sygnalizatory-LTT2-i-LTT4-RGoff

Unikalne cechy

 Mozliwość sygnalizowania: do 2 progów alarmowych (LTT2) lub do 4 progów alarmowych (LTT4) 

 Niezależnie konfigurowane i sterowane moduły świetlne z bardzo jasnymi diodami LED 

 Unikatowa sygnalizacja R-G-OFF dla wspieranych detektorów, która pozwala na natychmiastową ocenę poziomu bezpieczeństwa 

Urządzenie występuje w dwóch wersjach LTT4 oraz LTT2. Cechą charakterystyczną sygnalizatorów LTT jest zastosowanie w nich niezależnie konfigurowanych i sterowanych modułów świetlnych z bardzo jasnymi diodami LED oraz 1 modułu akustycznego. Tak skonstruowany sygnalizator staje się wiarygodnym, czytelnym oraz odpowiednio szczegółowym źródłem informacji o zagrożeniach występujących na danym obszarze.

Sygnalizator LTT może być zastosowany w miejscach, w których występują najbardziej wymagające i agresywne warunki środowiskowe z uwagi na wykonanie korpusu ze stali szlachetnej (AISI-304) oraz stopień ochrony IP 65.

Sygnalizator może być stosowany w strefie drugiej zagrożenia wybuchem.

Wyjątkowo prosta sygnalizacja niebezpieczeństwa

Sygnalizatory Optyczno-Akustyczne LTT2 i LTT4 umożliwia sygnalizację stanu zagrożenia zgodnie z autorską logiką działania R-G-OFF (GAS-OK). Jest to system bezpieczeństwa, który pozwala w każdej chwili ocenić sprawność systemu oraz poziom bezpieczeństwa. System R-G-OFF został zaprojektowany w oparciu o proste do rozpoznania sygnały świetlne. Naczelną zasadą jest to, że jakikolwiek inny komunikat świetlny poza zielonym światłem zobowiązuje personel do natychmiastowej reakcji. System ten zapewnia komfort i poczucie bezpieczeństwa personelu, poprzez możliwość oceny stanu zagrożenia w dowolnym momencie.
sygnalizatory-LTT2-i-LTT4-RGoff

Dlaczego warto wybrać sygnalizator LTT2 lub LTT4?

  • GASOK Funkcja sygnalizowania poprawnej pracy systemu kolorem zielonym
  • Monitoring linii podłączeniowej
  • Informacja o poprawnej pracy urządzeń nadrzędnych
  • Sygnalizowanie dwóch lub czterech progów alarmowych
  • Moduł FLASH zwiększający poziom bezpieczeństwa
  • Do 4-ch różnych, sterowanych niezależnie kolorów świecenia (światło ciągłe). Dostępne kolory: zielony, czerwony, biały, żółty, niebieski.
  • Możliwość podłączenia i sterowania z wykorzystaniem wyjść napięciowych lub magistrali RS-485 (protokół Modbus RTU oraz SigmaBUS).
  • Sygnalizator LTT może pełnić rolę Systemowego Sygnalizatora Optycznego (SSO).
  • Produkt zaprojektowany jako przyjazny instalatorowi – odporny na błędy w podłączeniu linii sygnałowych.

Moduł FLASH to nowatorskie rozwiązanie powstałe na bazie diod High Power LED. Sygnalizatory z funkcją FLASH zapewniają dużo większy poziom informacji o potencjalnym zagrożeniu dzięki generowanym błyskom, wywołującym refleksy świetlne na elementach instalacji technologicznej. Przyciąga to uwagę personelu i osób postronnych, znajdujących się w strefie oddziaływania urządzenia.