Projekt i wykonanie instalacji zraszaczowej mostu skośnego z dwoma przenośnikami taśmowymi w jednej z elektrociepłowni

Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

    Projekt

    Projekt
    Dostawa

    Dostawa
    Montaz

    Montaż
    Uruchomienie

    Uruchomienie
    Serwis

    Serwis
    Projekt i wykonanie instalacji tryskaczowej mostu skośnego z dwoma przenośnikami taśmowymi w jednej z elektrociepłowni
    Projekt i wykonanie instalacji tryskaczowej mostu skośnego z dwoma przenośnikami taśmowymi w jednej z elektrociepłowni

    Problem:

    • ryzyko zagrożenia pożarowego w galerii nawęglania

    Rozwiązanie:

    • kompleksowe wykonanie instalacji zraszaczowej gwarantujące ochronę całej galerii skośnej elektrociepłowni z dwoma przenośnikami taśmowymi na wymaganym poziomie

    Sprawdź szczegóły nt. wdrożonych urządzeń i usług:

    Instalacja zraszaczowa galerii nawęglania

    Ze względu na ryzyko wystąpienia pożaru w galeriach nawęglania, należy podejmować odpowiednie działania w zakresie ochrony ppoż. i przeciwwybuchowej. W ostatnim czasie, w ramach zlecenia od jednej z elektrociepłowni wykonaliśmy projekt dotyczący kompleksowej realizacji instalacji zraszaczowej galerii nawęglania.

    W celu zapewnienia ochrony pożarowej galerii nawęglania instalacja zraszaczowa została podzielona na odpowiednią ilość stref gaśniczych. Liczba sekcji została zoptymalizowana i dobrana w taki sposób, aby uzyskać odpowiednie parametry hydrauliczne dla dobranych zraszaczy, przy uwzględnieniu warunków panujących w istniejącej sieci ppoż. klienta.

    Pożar w galerii nawęglania i co dalej, czyli jak działa instalacja zraszaczowa

    Wszystkie objęte ochroną przestrzenie nadzorowane są przez odpowiednio skalibrowane czujki ciepła monitorujące zaistnienie pożaru w obrębie chronionym. Dodatkowo instalacja została wyposażona w ręczne ostrzegacze pożarowe zlokalizowane wewnątrz i na zewnątrz galerii nawęglania, co umożliwia obsłudze zgłaszanie niepożądanych zjawisk podczas rutynowej kontroli. Instalacja posiada również możliwość ręcznego sterowania poszczególnymi sekcjami przez przyciski „start gaszenie”, które są zlokalizowane w pobliżu stacji wzbudzających.

    Uruchomienie automatyczne systemu gaśniczego jest realizowane w oparciu o sygnał spełniający warunki charakterystyczne dla pożaru, który generowany jest w wyniku koincydencji dwóch stanów alarmowych. W celu uniknięcia błędnego wskazania wykrycia pożaru tylko przez jeden czujnik wykonano tzw. koincydencję dwugrupową.

    Dla strefy objętej ochroną zastosowano oczujnikowanie w równych odstępach co 3 m na całej długości chronionej powierzchni. Pozwala to zrealizować koincydencję oraz zapewnić zgodność z wymaganiami wynikłymi z warunków środowiskowych.

    W momencie wykrycia pożaru w danej strefie gaszeniowej, centrala wraz z modułami sterującymi wywołają otwarcie zaworu wodnego i doprowadzenie wody do zraszaczy danej strefy gaszeniowej oraz następnej przyległej.

    System gaszenia pożaru jest zasilany wodą z instalacji ppoż. klienta. Wykonana instalacja zraszaczowa gwarantuje ochronę całej galerii skośnej elektrociepłowni z dwoma przenośnikami taśmowymi na wymaganym poziomie.

    Zakres zlecenia w zakresie instalacji przeciwpożarowej

    W ramach zlecenia „pod klucz” zrealizowaliśmy:

    • opracowanie koncepcji technologicznej (z obliczeniami procesowymi), orurowania (z obliczeniami hydraulicznymi), mechanicznej, budowlanej, detekcji pożaru, elektrycznej, AKPiA i wizualizacji,
    • wykonanie dokumentacji wykonawczej i powykonawczej dla zabezpieczenia galerii skośnej,
    • wykonanie instalacji zraszaczowych (demontaż istniejącej instalacji, dostawa komponentów, montaż i uruchomienie),
    • wykonanie instalacji detekcji pożaru,
    • prace ziemne i podłączeniowe do istniejącej instalacji ppoż.,
    • wykonanie wizualizacji i sterowania instalacji zraszaczowej.

    Systemy przeciwpożarowe

    Pożar to niekontrolowany proces spalania zachodzący poza miejscem do tego celu przeznaczonym i przynoszący straty materialne. Towarzyszy mu występowanie czynników szkodliwych, takich jak: płomień, wzrost temperatury, dym, wybuchy, iskry, toksyczne produkty spalania, czego konsekwencją mogą być np. naruszenie konstrukcji budowlanych i urządzeń technologicznych, zniszczenie upraw lub lasu.

    Na proste systemy przeciwpożarowe składają się detektory ognia, detektory dymu, centrala sterująca, a także stałe urządzenia gaśnicze, takie jak siatki rur ze środkiem gaśniczym wraz z dyszami wylotowymi.

    Ze względu na stosowany środek gaśniczy systemy przeciwpożarowe dzieli się na cztery rodzaje:

    • systemy gaszenia wodą,
    • systemy gaszenia mgłą wodną,
    • systemy gaszenia pianą,
    • systemy gaszenia gazem.

    Najważniejszym celem systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych jest wczesne wykrywanie pożaru oraz minimalizacja jego skutków. W galeriach nawęglania instalacje zraszaczowe są w stanie w szybki sposób zareagować na wypadek wystąpienia pożaru.

     Instalacje przeciwpożarowe – oferta

    Instalacje
    Tryskaczowe

    Są one samoczynnym systemem gaśniczym, który wykrywa moment powstania pożaru, przesyła informację do systemu sterowania i automatycznie rozpoczyna proces selektywnego gaszenia wodą – tylko tam, gdzie jest pożar.

    Instalacje
    Zraszaczowe

    Wyposażone są w otwarte dysze gaśnicze i mogą być podzielone na kilka stref gaszenia. W momencie wykrycia pożaru otwierane są właściwe dla danego obszaru zawory zraszaczy. Woda jest uwalniana w całym obszarze objętym ochroną.

    Instalacja gaszenia sortowni odpadów

    Instalacje
    Pianowe

    Stosujemy je w szczególności dla obiektów wysokiego ryzyka pożarowego, takich jak: zbiorniki paliw, rozpuszczalników oraz innych cieczy łatwopalnych; magazyny tworzyw sztucznych; produktów łatwopalnych i/lub tworzących atmosfery wybuchowe.

    System sygnalizacji pożaru SSP

    Detekcja
    i Sygnalizacja Pożaru

    Projektujemy i wdrażamy kompletne systemy detekcji i sygnalizacji pożaru. W zależności od potrzeb stosujemy jeden z czterech dostępnych systemów lub hybrydę dwóch lub trzech z nich, optymalizując inwestycję pod kątem technicznym oraz kosztowym.

    System wykrywania i gaszenia iskier

    Wykrywanie
    i Gaszenie Iskier

    Systemy te przeznaczone są do zabudowy na kanałach instalacji przemysłowych. Ich zadaniem jest niedopuszczenie, aby potencjalne źródło zapłonu w postaci iskry, niedopałka papierosa, czy rozgrzanej cząstki przedostało się do urządzenia.

    Zabezpiecz swoją instalację.

    Wykonujemy także:

    INSTALACJE HYDRANTOWE

    ZBIORNIKI WODY PPOŻ.

    POMPOWNIE WODY PPOŻ.

    Darmowa konsultacja

    Odpowiem na Twoje pytania odnośnie kompleksowych projektów bezpieczeństwa pożarowego w przemyśle. Aby skorzystać z darmowej i w 100% niezobowiązującej konsultacji wystarczy, że wypełnisz poniższy formularz.

    Grupa WOLFF MATEUSZ ŚWITAŁA
    MATEUSZ ŚWITAŁA – jestem do Twojej dyspozycji
    Odpowiem na pytania odnośnie: oferty, specyfikacji technicznej, dostawy, montażu

    Nie odbieram? Kliknij! Prawdopodobnie w tym momencie jestem na spotkaniu lub w trasie. Proszę wyślij SMS lub e-mail – na pewno odpowiem, lub zostaw swój numer, abym mógł oddzwonić

      Projekt

      Projekt
      Dostawa

      Dostawa
      Montaz

      Montaż
      Uruchomienie

      Uruchomienie
      Serwis

      Serwis

      Przykładowe pytania

      Bezpieczeństwo pożarowe:
      • Jak chronić transformatory?
      • Co zrobić, gdy ciężar instalacji wodnej może przekraczać wytrzymałość konstrukcyjną dachu?
      • Czy w moim przypadku można zoptymalizować wymagane miejsce, a tym samym koszty dla pompowni i zbiornika na wodę?
      Branże, dla których najczęściej pracujemy:
      • Spożywcza
      • Energetyczna
      • Przetwarzanie odpadów

      Darmowa konsultacja